בשנתיים האחרונות המילה ״סנופלייק״ – פתית שלג, הפכה להיות כמעט השם הנרדף לגרנד סייקו, זאת לאחר שהחברה השיקה את השעון עם הלוח המיוחד שזכה לכינוי פתית שלג והפך להיות אחד מהשעונים האהובים והמבוקשים ביותר של החברה. בימים אלו משיקה גרנד סייקו שעון חדש, גרנד סייקו SBGX353 Skyflake, שעון עם לוח שנקרא ״פתית שמים״. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

גרנד סייקו SBGX353 Skyflake – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גרנד סייקו בחרה בגוף שעון קטן יחסית, בקוטר של 34 מ״מ בלבד ובעובי של 10.7 מ״מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי רפלקטיבי על חלקה הפנימי.

גרנד סייקו SBGX353 Skyflake. מקור - Fratello Watches.
גרנד סייקו SBGX353 Skyflake. מקור – Fratello Watches.

כמו תמיד אצל גרנד סייקו (אולי בעצם אצל כל יצרניות השעונים …?), הלוח של השעון הוא החלק המעניין ביותר. גרנד סייקו משלבת בשעון החדש את הגימור המוכר שזיכה את השעון הקודם בשם SnowFlake – פתית שלג, תבנית שמזכירה פתיתי שלג, אלא שבשעון החדש אנחנו מקבלים את לוח השעון בגוון תכלת.

גרנד סייקו SBGX353 Skyflake. מקור - Fratello Watches.
גרנד סייקו SBGX353 Skyflake. מקור – Fratello Watches.

השעון עצמו הוא ״שעון גרנד סייקו״ לכל דבר – לוח נקי ואלגנטי, האינדקסים המוכרים של גרנד סייקו עם אינדקס כפול בשעה 12, המחוגים המוכרים של גרנד סייקו ומחוג שניות בצבע כחול.

לוח ״פתית השמים״ של השעון. מקור - Fratello Watches.
לוח ״פתית השמים״ של השעון. מקור – Fratello Watches.

בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של גרנד סייקו, כשהשעון מגיע ללא תאריכון, מה שמקנה לו מראה נקי יותר ואלגנטי יותר.

גרנד סייקו SBGX353 Skyflake – מנגנון

אנחנו נוטים לשכוח כמעט את קיומם של המנגנונים הללו, אבל בגרנד סייקו אוהבים להשתמש מדי פעם במנגנון קוורץ, כפי שהם עושים גם בשעון החדש. השעון החדש מגיע עם קליבר 9F61, מנגנון קוורץ עם דיוק של 10 שניות (+/-) לשנה.

גב השעון עם הלוגו של גרנד סייקו. מקור - Fratello Watches.
גב השעון עם הלוגו של גרנד סייקו. מקור – Fratello Watches.

אז מה חדש בעצם?

אתם כבר יודעים איך זה עם גרנד סייקו, כן? אי אפשר בלי סיפור רקע מאחורי השעון. השעון החדש מגיע עם עיצוב שהוא כל כולו ״גרנד סייקו״ – עיצוב סולידי, שקט ואפילו פשוט, עם זאת כזה שמשדר עדיין יוקרה ואלגנטיות. בגרנד סייקו מספרים כי ״הלוח הייחודי של שעון ה-Skyflake החדש מגיע עם תבנית עדינה הלוכדת את הקסם של הגוונים הכחולים של השמים המשתקפים בשלג היורד מסביב ל-Shinhu Watch Studio של גרנד סייקו, הממוקם בהרים של מרכז יפן, המקום בו נוצר השעון הזה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, ה-SBGX535, מגיע עם רצועת עור תנין כחולה עם תפרים בגוון כחול (Tone-On-Tone). באופן די מפתיע, גרנד סייקו מודיעה כי העמידות למים של השעון היא ״עמידות בפני התזות מים בלבד״ (Splash Resistant). השעון יהיה זמין לרכישה החל מחודש דצמבר הקרוב, בבוטיקים נבחרים של גרנד סייקו מסביב לעולם ואצל המשווקים המורשים של החברה. תג המחיר שלו עומד על 3,800 דולרים.

גרנד סייקו SBGX353 Skyflake. מקור - Fratello Watches.
גרנד סייקו SBGX353 Skyflake. מקור – Fratello Watches.

השורה התחתונה

מתי הוא מגיע בקוטר גדול יותר ואולי גם עם מנגנון מכאני?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.