השעון הבולט ביותר בין אינספור השעונים שהשיקה גרנד סייקו בשנה שעברה היה ללא ספק ה-SLGH005. ה-SLGH005 הגיע עם אחד מלוחות השעונים המיוחדים ביותר שראינו בשנה החולפת – מכל יצרנית שעונים שתרצו. לוח השעון זיכה את השעון בכינוי White Birch (ליבנה לבנה), על שם עץ הליבנה (שַׁדָּר) שלוח השעון דימה את הצורה שלו. את שנת 2022 פותחת גרנד סייקו עם שדרוג קטן אבל משמעותי לשעון הזה, כשהיא מחליפה את המנגנון שלו ממנגנון היי-ביט למנגנון ספרינג דרייב. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש – גרנד סייקו SLGA009 ולראות האם גרנד סייקו השיקה את השעון הטוב ביותר שלה לשנת 2022 כבר בחודש הראשון שלה?

גרנד סייקו SLGA009 – מפרט טכני

במבט ראשון שעון ה-SLGA009 נראה זהה לחלוטין לשעון ה-SLGH005. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד, כשהוא מגיע בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 11.88 מ״מ.

גרנד סייקו SLGA009. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו SLGA009. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע כאמור עם לוח השעון המוכר, לוח ה-White Birch, עם טקסטורת העץ בצבע לבן. על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים בולטים משופעים, אחד מסימני ההיכר של גרנד סייקו.

לוח ה-WHITE BIRCH החדש של ה-SLGA009. מקור - Monochrome Watches.
לוח ה-WHITE BIRCH החדש של ה-SLGA009. מקור – Monochrome Watches.

ההבדל הויזואלי היחיד בין השעונים הוא הכיתוב בשעה 6 בלוח השעון. בשעון ה-SLGH005 הכיתוב היה HI-BEAT 36000 ומתחתיו את הכיתוב 80 שעות. בשעון החדש, ה-SLGH009 אנו מוצאים את הכיתוב SPRING DRIVE ומתחתיו את הכיתוב 5 DAYS המציין את רזרבת הכוח של המנגנון.

גרנד סייקו SLGA009 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את ההבדל המשמעותי בין שני השעונים – המנגנון. גרנד סייקו ציידה את השעון החדש בקליבר 9RA2. מנגנון אוטומטי בטכנולוגיית הספרינג דרייב של גרנד סייקו.

קליבר 9RA2 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר 9RA2 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

ה-9RA2, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, מגיע עם 38 אבני חן, כשהוא מספק רזרבת כוח של 5 ימים. הדיוק של המנגנון עומד על 0.5 שניות (+/-) ליום או 10 שניות (+/-) לחודש. המנגנון מגיע עם תצוגת רזרבת כוח בגב השעון.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, גרנד סייקו מעבירה את השעון המוצלח ביותר שלה בשנת 2021 למנגנון ספרינג דרייב, ללא שינויים כלשהם מעבר למנגנון.

מזהים הבדלים בין השעונים? מקור - Monochrome Watches.
מזהים הבדלים בין השעונים? מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, ה-SLGA009 יהיה חלק מהקולקציה הקבועה של גרנד סייקו. הוא יהיה זמין לרכישה במהלך חודש פברואר 2022. תג המחיר שלו יעמוד על 9,500 אירו.

גרנד סייקו SLGA009. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו SLGA009. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

הבדלים ויזואליים-עיצוביים בין ה-SLGH005 ל-SLGA009 כמעט ואי אפשר למצוא. ממדי השעונים כמעט זהים, למעט העובדה שה-SLGH005 דק יותר ב-0.1 מ״מ (!) לעומת ה-SLGA009 ועם מרחק LUG TO LUG גדול יותר אצל ה-SLGA009 ב-0.6 מ״מ.

השינוי המשמעותי מגיע כאמור בתוך השעון, עם המעבר למנגנון מתקדם יותר מסדרת הספרינג דרייב המתקדמת של גרנד סייקו, עם דיוק גבוה יותר לעומת מנגנון ההיי-ביט של ה-SLGH005. גרנד סייקו מתמחרת את שני השעונים בתג מחיר זהה, כך שאין ספק שהבחירה ב-SLGA009 תהיה קלה הרבה יותר. האם זה הופך את השעון הזה לשעון הטוב ביותר של גרנד סייקו? נצטרך לחכות קצת ולראות מה יגיע אלינו במהלך השנה מהחברה הנפלאה הזאת. עם זאת, אפשר לקבוע כבר עכשיו כי השעון החדש יהיה אחד המתמודדים על התואר הזה.

למעבר לאתר של גרנד סייקו.