אם תגידו לחובב שעונים מהשורה את השם ריצ’רד מיל, סביר להניח שהוא יחשוב על שעונים לגברים. רשימת הסלבס שעונדים את השעון הזה כוללת כמה מהשמות המוכרים בעולם. משחקנים כמו סילבסטר סטאלון או ג’קי צ’אן. ספורטאים כמו רפאל נדאל או יוהן בלייק ועוד רבים וטובים. אבל, תתפלאו לגלות שריצ’רד מיל מציעה גם שעונים לנשים. השעונים לנשים שלה מגיעים גם הם עם גוף החבית המוכר והם מגיעים עם מראה ריצ’רד מיל מובהק. שניים מהדגמים הפופולריים ביותר של שעוני החברה לנשים הם ה-RM 07-01 וה-RM 037. בתחילת נובמבר הציגה החברה גרסאות זהב-פחמן-TPT לשני השעונים הללו, מוזמנים להכיר אותם עם הגורו.

גרסאות זהב-פחמן-TPT. מה זה בכלל? 

חשוב לציין כי שני השעונים היו זמינים עד היום בגופי שעונים העשויים מפחמן TPT, סגסוגת קרמית או זהב. הגרסאות החדשות שלהם מגיעות עם סגסוגת ייחודית לחברה, שמשלבת חוזק עם משקל קל (סגסוגת הפחמן-TPT) עם מתכת יוקרתית והנחשקת ביותר בעולם שעוני היוקרה – זהב.

סגסוגת הזהב-פחמן-TPT של ריצ'רד מיל. מקור - TimeandWatches.
סגסוגת הזהב-פחמן-TPT של ריצ’רד מיל. מקור – TimeandWatches.

לפי ריצ’רד מיל, סגסוגת הזהב-פחמן-TPT הגיעה לאחר 4 שנות פיתוח מאתגר במיוחד. זה לא הופך את העבודה עם הסגסוגת הסופית לקלה יותר ופשוטה יותר. להיפך, הסגסוגת דורשת דיוק רב וכלים מיוחדים לעבודה ולחיתוך שלה. סגסוגת הפחמן TPT מורכבת משכבות מרובות של חוטים מקבילים המתקבלת על ידי חלוקה (פיצול) של סיבי פחמן. השכבות הללו, המגיעות בעובי מרבי של 30 מיקרון, סופגות שרף לתוכן ואז עוברות מעין תהליך רקמה. הן נרקמות במכונה מיוחדת שמשנה את כיוון הפצל בזווית של 45 מעלות בין השכבות השונות. כדי להשיג את הסגסוגת הייחודית זהב-פחמן-TPT, משלבת ריצ’רד מיל שכבות של זהב בין שכבות הפחמן.

סגסוגת הזהב-פחמן-TPT של ריצ'רד מיל. מקור - TimeandWatches.
סגסוגת הזהב-פחמן-TPT של ריצ’רד מיל. מקור – TimeandWatches.

התוצאה הסופית המתקבלת היא מרשימה במיוחד. המראה המיוחד של הפחמן-TPT, דמוי העץ, משודרג באמצעות הגוונים המרהיבים של הזהב. התבנית הסופית המתקבלת שונה משעון לשעון, בשל השימוש בתנור, מה שהופך כל שעון העשוי מהסגסוגת הזאת לבעל מראה ייחודי.

גרסאות זהב-פחמן-TPT ל-RM 07-01 ול-RM 037 – מפרט טכני

ה-RM 07-01 הוא השעון הקטן ביותר בקולקציית שעוני הנשים של ריצ’רד מיל. השעון מגיע בגוף חבית בממדים של 45.66 מ”מ על 31.44 מ”מ ובעובי של 11.85 מ”מ. הוא משלב לוח סקלטון שבמרכזו תבנית מרושתת בדמות גוף החבית של השעון. ה-RM 037 מגיע בגוף גדול במעט. הממדים שלו הם 52.63 מ”מ על 34.4 מ”מ ועובי של 13 מ”מ. 

גרסאות זהב-פחמן-TPT ל-RM 07-01 ול-RM 037. ה-RM 037. מקור - TimeandWatches.
גרסאות זהב-פחמן-TPT ל-RM 07-01 ול-RM 037. ה-RM 037. מקור – TimeandWatches.

 

גרסאות זהב-פחמן-TPT ל-RM 07-01 ול-RM 037. מקור - TimeandWatches.
גרסאות זהב-פחמן-TPT ל-RM 07-01 ול-RM 037. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון משלב שכבות של זהב עם גוף הפחמן-TPT עם ברגים מחומשים. מסביב ללוח השעון, בחלק הפנימי של הבזל, אנו מוצאים מסגרת מוזהבת ועליה סמני השעות והכיתוב RICHARD MILLE. שני השעונים מגיעים עם כתר בצבעים שחור-זהב. החלק השחור מחורץ, לשיפור האחיזה. החלק שעשוי מזהב מגיע בצורת חרוט מעוגל. 

גרסאות זהב-פחמן-TPT ל-RM 07-01 ול-RM 037 – מנגנון

שעון ה-RM 07-01 מגיע עם קליבר CRMA2 של ריצ’רד מיל. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה עם רזרבת כוח של 50 שעות. ריצ’רד מיל שילבה בשעון הזה רוטור משתנה גאומטרית, שמאפשר לשנות את התנגדות הרוטור כדי להתאים אותה לרמת הפעילות של עונד השעון. כך למשל, אם הפעילות הספורטיבית שלכם כוללת משחק טניס על בסיס יומי, אתם יכולים להתאים את השעון לרמת פעילות גבוהה, כדי שלא לשחוק את הרוטור יותר מדי. אם הפעילות היומית שלכם כוללת בעיקר ספירת שטרות, אתם יכולים להתאים את הרוטור לרמת פעילות נמוכה, כדי שהרוטור ימתח את הקפיץ הראשי בקלות רבה יותר. 

המנגנון מבעד לגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון מבעד לגב השעון. מקור – TimeandWatches.

ה-RM 037 מגיע עם קליבר CRMA1, מנגנון דומה ל-CRMA2, אבל עם תוספת של זוג דיסקיות תאריכון. דיסקית אחת משולבת בשעה 3 בלוח השעון והיא מציגה את היום בשבוע. הדיסקית השניה משולבת בשעה 12 בלוח השעון והיא מציגה את היום בחודש. 

אז מה חדש בעצם?

בריצ’רד מיל, כמו תמיד, הסוד הוא בעיקר בחומרים. זה לא סוד שכל השעונים של החברה נראים אותו דבר. כך שלריצ’רד מיל נשאר לחדש בעיקר בתחום החומרים. כאן אנו מקבלים סגסוגת בטכנולוגיה מתקדמת ויוקרתית במיוחד. תצרפו לזה את הפטנט ברוטור המשתנה וקיבלתם מספיק חידושים כדי שתצטרכו למכור כליה כדי לרכוש את אחד מהשעונים הללו. 

תג מחיר "ריצ'רד מילי" טיפוסי. מקור - TimeandWatches.
תג מחיר “ריצ’רד מילי” טיפוסי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שעון ה-RM 037 מגיע במחיר של 194,000 פרנקים שוויצריים. אם אתם קצת לחוצים במזומנים בימים אלו, אל תדאגו. שעון ה-RM 07-01 יוכל להיות שלכם תמורת סכום פעוט של 147,000 פרנקים שוויצריים בלבד. 

השורה התחתונה

ריצ’רד מיל היא אחת מיצרניות השעונים הבולטות ביותר בעולם השעונים. בולטות לטובה ובולטת גם לרעה. אתם יכולים שלא לאהוב את השעונים שלה. אתם יכולים להעריץ כל דגם חדש שלה. דבר אחד בטוח – אתם לא יכולים להתעלם מהשעונים שלה. השעונים החדשים מגיעים כאמור עם סגסוגת מתקדמת ויוקרתית במיוחד ולגורו יש הרגשה שהם יעשו את דרכם בקרוב לשעונים נוספים של ריצ’רד מיל. למזלו של הגורו, או ליתר דיוק, של חשבון הבנק שלו – עד להודעה חדשה כמעט ואין טיסות לחו”ל, אז לפחות נחסכה ממנו הדילמה האם בכל זאת לרכוש את אחד מהשעונים האלה … 

למעבר לאתר של ריצ’רד מיל.