יש משפטים שאנחנו אוהבים לחזור עליהם כאן בווטשגורו, אחד מהם הוא המשפט – הנה חברה שלא יוצא לנו לדבר עליה הרבה כאן במגזין. למה אנחנו אוהבים את המשפט הזה? כי מבלי לפגוע בכבודה של אף יצרנית שעונים, אבל לפעמים כבר נמאס לדבר על עוד שעון חדש של אומגה, ברייטלינג, הובלו או אפילו לונג׳ין. לפעמים אנחנו פשוט שמחים להיזכר ביצרניות נוספות בעולם השעונים, יצרניות כמו המילטון למשל, שמשיקה קולקציה חדשה בסדרת הג׳אזמסטר שלה – ג׳אזמסטר פרפורמר. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

ג׳אזמסטר פרפורמר – הדגמים

המילטון משיקה לא פחות מ-12 דגמים חדשים בסדרה-קולקציה החדשה, משעוני ״שלושה מחוגים״ בקוטר של 34 ו-38 מ״מ ועד לשעוני כרונוגרף בקוטר של 42 מ״מ, כשהשעונים מיועדים לגברים ולנשים.

דגם הדגל בסדרה הוא הג׳אזמסטר פרפורמר כרונוגרף אוטומטי 42 מ״מ. שעון שמגיע עם לוח בפריסה המוכרת של 3-6-9, עם תאריכון הממוקם בין השעות 4 ו-5. השעון יהיה זמין בארבע גרסאות, ביניהן גרסת פלדת אל-חלד וגרסת פלדת אל-חלד בציפוי PVD בצבע זהב אדום.

ג׳אזמסטר פרפורמר. מקור - TimeandWatches.
ג׳אזמסטר פרפורמר. מקור – TimeandWatches.

אם אתם שואלים אותנו, הג׳אזמסטר פרפורמר כרונוגרף אוטומטי נראה כמו ניסיון קצת לא מוצלח של המילטון לעשות דייטונה לעניים, החל מהבזל, לוחות השעונים ועד לבחירת הצבעים והרצועות. אם זה הצליח להם? אם הדגש שלכם על זול, אז כן. בהחלט.

בתוך השעון משלבת המילטון את קליבר H-31 שלה, מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות, כשהוא מצויד בקפיץ איזון אנטי-מגנטי העשוי מניבכרון (Nivachron).

כרונוגרף בתצורת 3-6-9. מקור - TimeandWatches.
כרונוגרף בתצורת 3-6-9. מקור – TimeandWatches.

השעון הבא בסדרה הוא הג׳אזמסטר פרפורמר. המילטון תציע את השעון הזה בשני גדלים – 38 מ״מ ו-34 מ״מ. הדגם בקוטר של 38 מ״מ יגיע עם לוחות בצבעי שחור, כחול ולבן, כשהדגם בקוטר של 34 מ״מ יגיע עם לוחות בצבע שחור, כחול, כחול בהיר ואם הפנינה.

המילטון ג׳אזמסטר פרפורמר. מקור - TimeandWatches.
המילטון ג׳אזמסטר פרפורמר. מקור – TimeandWatches.

שני הדגמים מגיעים עם מנגנון H-10 של המילטון, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

שעון אם הפנינה. מקור - TimeandWatches.
שעון אם הפנינה. מקור – TimeandWatches.

ג׳אזמסטר פרפורמר – המחירים 

המילטון תשווק את השעונים החדשים עם צמידי פלדת אל-חלד או רצועות עור בסגנון מירוצים, כשבהמילטון מסבירים כי הבחירה ברצועות בסגנון הזה מגיעה במטרה ״להדגיש את המהות הדינמית של הקולקציה״. כל השעונים בקולקציה מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

מראה ספורטיבי אלגנטי. מקור - TimeandWatches.
מראה ספורטיבי אלגנטי. מקור – TimeandWatches.

אם שמתם לב, מתחילת השבוע אנחנו משתדלים להציג לכם שעונים תקציביים, אז גם השעונים החדשים של המילטון לא חורגים מהמגמה הזאת. המחירים של שעוני סדרת הפרפורמר החדשה של המילטון מתחילים ב-995 דולרים לדגמי ה-34 מ״מ ועד ל-2,195 דולרים לג׳אזמסטר פרפורמר כרונוגרף אוטומטי. השעונים זמינים לרכישה באתר של המילטון ואצל המשווקים המורשים של החברה מסביב לעולם.

הגב השקוף והמנגנון. מקור - TimeandWatches.
הגב השקוף והמנגנון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם והשורה התחתונה

סדרת הג׳אזמסטר של המילטון הציגה בעיקר שעוני דרס אלגנטיים עד היום. עם הקולקציה החדשה, המילטון לוקחת את הסדרה הזאת לכיוון קצת יותר ספורטיבי, כשהיא משדכת כאמור לחלק מהשעונים הללו רצועות עור בסגנון מירוצים. משום מה, יש לנו הרגשה שהמותג המילטון קצת הולך לאיבוד בין שלל המותגים של קבוצת סווטש. כפי שסיפרנו לכם בעבר, המילטון היא יצרנית השעונים שהשעונים שלה מופיעים יותר מכל חברה אחרת על המסך הגדול, עם שעונים שהיא מייצרת במיוחד עבור סרטים כמו השעון של הסרט בין כוכבים או הסרט טנט (Tenet). בנוסף, מדובר בחברה עם היסטוריה עשירה, שפשוט נראה כי בקבוצת סווטש לא באמת עושים מאמצים מיוחדים לקדם את השעונים שלה או לשדרג את המעמד שלה בתוך הקבוצה. מצד אחד, אנחנו יכולים לשמוח על כך, שכן המיתוג של החברה בתוך קבוצת סווטש משפיע באופן ישיר על רמות המחירים של השעונים. מצד שני, מי יודע, אולי עם מיתוג קצת יותר יוקרתי למותג הזה, קבוצת סווטש הייתה טורחת להשיק שעונים קצת יותר מתקדמים ומיוחדים תחת המותג הזה.

ג׳אזמסטר פרפורמר. מקור - TimeandWatches.
ג׳אזמסטר פרפורמר. מקור – TimeandWatches.

עד אז, אנחנו בהחלט נסתפק בשעונים כמו שעוני סדרת הג׳אזמסטר פרפורמר ובמיוחד בתג המחיר שלהם, אם כי, היינו מצפים לקצת פחות הומאז׳ים לרולקס וקצת יותר איכות, לפחות על הנייר או בתמונות.

למעבר לאתר של המילטון.