שומו שמים. שעון קוורץ כאן אצלנו בגורו? הגורו השתגע? לא. ממש לא. בטח לא כשמדובר באחד השעונים האייקוניים ביותר בשנות השבעים. שעון שהפך במרוצת השנים לאחד מפריטי האספנים המבוקשים ביותר והנחשקים ביותר מבית המותג ג׳יררד פרגו. שעון שהיה חדשני ופורץ דרך לתקופתו ולמען האמת, גם היום נראה כמו משהו מסרט מדע בדיוני. ג׳יררד פרגו Casquette 2.0 – האגדה עושה קאמבק? בואו נבדוק.

בואו נכיר את האגדה קודם … 

ג׳יררד פרגו ייצרה את שעון ה-Casquette הראשון שלה בין השנים 1976 ל-1978. במהלך אותן השנים ייצרה החברה 8200 יחידות של השעון החדשני הזה.

פרסומת לשעון המקורי משנות השבעים של המאה הקודמת. מקור - watchilove.
פרסומת לשעון המקורי משנות השבעים של המאה הקודמת. מקור – watchilove.

כאמור, במרוצת השנים השעונים הללו שיוצרו הפכו לפריט אספנים נחשק ומבוקש, הן בקרב אספני שעונים והן בקרב חובבי אופנה וסטייל.

דגמי הקסקט המקוריים. מקור - watchilove.
דגמי הקסקט המקוריים. מקור – watchilove.

ג׳יררד פרגו מחליטה לשחזר את השעון הזה, כשהיא משיקה את ה-Casquetter 2.0. שעון ששומר על המראה המיוחד של השעון המקורי, עם שדרוגים מתבקשים דוגמת גוף העשוי מטיטניום דרגה 5, מנגנון קוורץ חדש עם תכונות נוספות וגוף ארגונומי וגודל שהופכים אותו למתאים כמעט לכל אחד.

ג׳יררד פרגו Casquette 2.0 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5. גוף השעון מגיע בממדים של 42.4 מ״מ על 33.6 מ״מ. עוביו של גוף השעון עומד על 14.64 מ״מ.

ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור - watchilove.
ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור – watchilove.

השעון מגיע בצורה עתידנית, כשבפתח בחלק התחתון שלו, הפונה כלפי עונד השעון, אנו מוצאים תצוגת לד בצורת שפופרת, מעין מסך בן שורה אחת, המציג את השעה בצבע אדום רטרו-עתידני.

ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור - watchilove.
ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור – watchilove.

את המראה המיוחד של השעון משלימה רצועת גומי, המצופה בסגסוגת קרמית שחורה, עם אבזם מתקפל העשוי מטיטניום גם הוא.

ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור - watchilove.
ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור – watchilove.

בחלק העליון של השעון, במעין ״מכסה״ המסך אם תרצו, אנו מוצאים את האותיות GP – Girard Perregaux, כשבצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים לחצן. השעון מציג, ממש כמו השעון הראשון, את השעה, הדקות, השניות ואת היום והתאריך.

עיצוב ארגונומי שהופך את השעון הזה לנוח מאוד לענידה. מקור - watchilove.
עיצוב ארגונומי שהופך את השעון הזה לנוח מאוד לענידה. מקור – watchilove.

המנגנון החדש ששילבה ג׳יררד פרגו בשעון מוסיף לו תכונות כמו תצוגת חודש, שנה, כרונוגרף, אזור זמן שני ואפילו תאריך סודי. אם אתם לא מכירים את המושג הזה – אל תתרגשו. מדובר בפונקציה שג׳יררד פרגו פיתחה במיוחד – האפשרות לשמור תאריך מיוחד, לדוגמה – יום הנישואין, לטובת כל מי שנוהג לשכוח תאריכים חשובים כאלו …

ג׳יררד פרגו Casquette 2.0 – מנגנון

כפי שהבנתם (אנחנו מקווים כך לפחות …) מדובר בשעון עם מנגנון קוורץ, שעליו, לצערנו, אין יותר מדי מה להרחיב …

האריזה המיוחדת של השעון. מקור - watchilove.
האריזה המיוחדת של השעון. מקור – watchilove.

בעצם, מי אמר שלא? ג׳יררד פרגו היא אחת מיצרניות השעונים הוותיקות והמכובדות בעולם שעוני היוקרה. יצרנית שעונים שההיסטוריה שלה מתחילה עוד בשנת 1791. עם זאת, ג׳יררד פרגו נחשבת לאחת מהחברות המובילות והחלוצות בתחום מנגנוני הקוורץ. למעשה, התדר שנקבע למנגנוני קוורץ – תדר של 32,768 הרץ, נקבע על ידי החברה ולאחר מכן אומץ כתקן האוניברסלי לשעוני קוורץ.

אז מה חדש בעצם? 

למען הדיוק ההיסטורי, השעון המקורי של ג׳יררד פרגו לא נקרא Casquette (ארון קבורה). ג׳יררד פרגו שיווקה אותו תחת מספר הרפרנס שלו. אספני שעונים החליטו לקרוא לו בשם החיבה הזה, שם שהפך במהרה לחלק מהלקסיקון ההורולוגי של חובבי שעונים.

כמה זה עולה לנו? 

ג׳יררד פרגו משיקה את השעון החדש שלה, רפרנס 39800-32-001-32A במהדורה מוגבלת של 820 יחידות. עשירית ממספר שעוני הקסקט הראשונים שייצרה החברה בשנות השבעים. תג המחיר של השעונים הללו עומד על 4,700 דולרים.

השורה התחתונה

גם אם זאת הפעם הראשונה ששמעתם על הקסקט של ג׳יררד פרגו וגם אם אתם סנובי שעונים שהמילה קוורץ גורמת להם לצמרמורת קלה, אתם חייבים להודות שהקסקט הוא שעון מיוחד ויוצא דופן. שעון שבתקופה שהגיע בה נראה היה כמו משהו מסרט מדע בדיוני ומצליח לשחזר את ההרגשה הזאת גם היום, מעל ל-4 עשורים לאחר השקתו.

ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור - watchilove.
ג׳יררד פרגו Casquette 2.0. מקור – watchilove.

עם תג מחיר של 4,700 דולרים, בטח לא מדובר בשעון זול במיוחד. עם זאת, מסתבר שהוא זול מספיק כדי להיחטף … באתר של ג׳יררד פרגו מצוין שהשעון SOLD OUT אונליין וניתן לרכוש אותו רק בבוטיקים נבחרים של החברה. אם לא תספיקו לרכוש אחד, בואו נקווה שלא נצטרך לחכות עוד 40 שנה להשקה של הקסקט 3.0 …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ג׳יררד פרגו.