אחד משיתופי הפעולה הבולטים בין עולם שעוני היוקרה ובין עולם מכוניות היוקרה הוא שיתוף הפעולה בין ג׳יררד פרגו ובין אסטון מרטין. בדרך כלל אנחנו מקבלים שעונים חדשים בסדרת הלורטו במסגרת שיתוף הפעולה הזה, אבל לפני כשבועיים הציגה יצרנית השעונים מלה-שו-דה-פונד שעון חדש במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך שלה עם יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית – ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין, שעון שמגיע בסדרת ה-Bridges (גשרים) של החברה, סדרת שעונים המבוססים על שעון כיס אייקוני של החברה, האסמרלדה (La Esmeralda), משנת 1867. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין – מפרט טכני

השעון החדש של ג׳יררד פרגו מגיע בגוף העשוי מטיטניום בציפוי DLC שחור, בקוטר של 45 מ״מ ובעובי של 12.18 מ״מ.

ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין.
ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין.

השעון מגיע עם לוח סקלטון, כמו כל שעוני ה-Bridges של ג׳יררד פרגו, עם טבעת שעות תלויה-מרחפת מעל ללוח השעון. שני גשרים בצבע הירוק המוכר של אסטון מרטין תלוים משני צדי לוח השעון – אחד במרכז לוח השעון, כשבמרכזו אנו מוצאים את מחוגי השעון.

ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין.
ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין.

הגשר השני, בין השעות 5 ל-7, מחזיק את מנגנון הטורביון של השעון, אלמנט שהפך למזוהה כל כך עם סדרת ה-Bridges של ג׳יררד פרגו. לוח הסקלטון מגיע גם הוא בציפוי DLC שחור-אפור, כשהשעון כולו מגיע בערכת צבעים כהה, עם הצבע הירוק של אסטון מרטין שמשדרג את המראה של השעון.

סימן ההיכר של סדרת ה-Bridges - הגשרים התלויים.
סימן ההיכר של סדרת ה-Bridges – הגשרים התלויים.

ג׳יררד פרגו Neo Bridges אסטון מרטין – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר GP084000-2164 של ג׳יררד פרגו. קליבר GP084000-2164 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם 29 אבני חן ו-208 רכיבים בסך הכל.

המנגנון בגב השעון והסמל של אסטון מרטין.
המנגנון בגב השעון והסמל של אסטון מרטין.

את המנגנון המרשים, המכיל מיקרו-רוטור, אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שם אנו מוצאים איור של הלוגו של אסטון מרטין. המנגנון מגיע גם הוא בגימור מושחר, כשהוא משתלב עם המראה הכללי של השעון בצורה נהדרת. עוד בגב השעון – הכיתוב One Of 250, שמסמל כמובן את העובדה שמדובר במהדורה מוגבלת של 250 יחידות.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש הוא השעון החמישי במסגרת שיתוף הפעולה בין ג׳יררד פרגו לאסטון מרטין. כאמור, השעונים הקודמים בסדרה הגיעו במסגרת סדרת הלורטו, כשהפעם מחליטה ג׳יררד פרגו לשדרג את שיתוף הפעולה הזה לסדרת שעונים שבדרך כלל מגיעה במראה דרסי ואלגנטי יותר בהשוואה לשעון החדש, שמגיע במראה הרבה יותר ספורטיבי.

סימן ההיכר של סדרת ה-Bridges - הגשרים התלויים.
סימן ההיכר של סדרת ה-Bridges – הגשרים התלויים.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ג׳יררד פרגו, רפרנס 84000-21-3236-5CX, מגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה עם אפקט בד ותפרים ירוקים ועם אבזם טיטניום. תג המחיר שלו עומד על 36,000 פרנקים שוויצרים, שהם כ-37,700 דולרים אמריקאיים. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

השורה התחתונה

כאמור, בדרך כלל משיקה ג׳יררד פרגו שעונים קצת יותר אלגנטיים תחת סדרת ה-Bridges שלה, אלא שהפעם, לרגל שיתוף הפעולה שלה עם אסטון מרטין, שיתוף פעולה שהחל בשנת 2021, אנחנו מקבלים גרסה קצת יותר ספורטיבית בדמות השעון החדש. תג המחיר של השעון הצליח להפתיע אותנו – לטובה, כשציפינו לתג מחיר גבוה הרבה יותר, בהתחשב בעובדה שמדובר בשעון טורביון, בסדרת ה-Bridges של ג׳יררד פרגו ובשיתוף פעולה עם אסטון מרטין. מצד שני, עם 250 יחידות מהשעון הזה, קצת קשה לנו באמת לקרוא לשעון הזה ״מהדורה מוגבלת״.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ג׳יררד פרגו.