דבוסה השוויצרית התפרסמה בזכות שעוני ההומאז’ שלה לשעוני הסאבמרינר, אבל בתקופה האחרונה החברה מקדישה מאמצים רבים להרחיב ולגוון את סדרות השעונים שלה עם שעונים נוספים עם עיצובים מקוריים משלה. התוספת האחרונה לקולקציות השעונים של החברה מגיעה בסדרת הניוטון – דבוסה ניוטון ספידומטר. שעון בעיצוב לא שגרתי שחולק כבוד לשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

דבוסה ניוטון ספידומטר – מפרט טכני

השעון החדש של דבוסה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44 מ”מ. השעון מגיע עם כתר בצורת חרוט ועם גב שקוף.

דבוסה ניוטון ספידומטר. מקור - דבוסה.
דבוסה ניוטון ספידומטר. מקור – דבוסה.

גולת הכותרת של השעון החדש היא לוח השעון. השעון מגיע עם עיצוב ששואב השראה מהספידומטרים (מדי מהירות) של מכוניות). השעון מגיע עם טבעת היקפית המסמלת את הדקות, עם מחוג אחד בלבד. מתחת לסמן הדקה השישים אנו מוצאים חלונית ובה תצוגת שעות מסתובבת. במרכז השעון, על מחוג הדקות, אנו מוצאים דיסקית עם פס אדום דק, כשהיא בעצם תצוגת השניות של השעון.

דבוסה ניוטון ספידומטר. מקור - דבוסה.
דבוסה ניוטון ספידומטר. מקור – דבוסה.

דבוסה בחרה בפונט וינטאג’י לסמני הדקות והשעות. דבוסה תשיק שני שעונים בסדרת הספידומטר, בשניהם נקבל לוח מרכזי שחור. דגם אחד, רפרנס 161.587.55 יגיע עם סקאלת דקות שחורה. הדגם השני, רפרנס 161.587.25, מגיע עם סקאלת דקות אפורה.

עיצוב בצורת ספידומטר. מקור - דבוסה.
עיצוב בצורת ספידומטר. מקור – דבוסה.

השעונים יגיעו עם רצועת עור פרה בצבע זהה לסקאלת הדקות – שחור או אפור. השעונים יהיו עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

דבוסה ניוטון ספידומטר – מנגנון

דבוסה תשלב בשעונים החדשים את קליבר DAV 3023. מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר SW 240 של סליטה. ה-SW 240 הוא קליבר ותיק ואמין של סליטה, אותו ניתן למצוא בשעונים דוגמת הברייטלינג טרנסאושן. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מציע רזרבת כוח של כ-40 שעות.

דבוסה בחרה ברוטור סקלטון, שמאפשר לראות את רכיבי המנגנון לטובת כל מי שאוהב לראות את מנגנון השעון בפעולה.

אז מה חדש בעצם?

שעון בעיצוב וינטאג’י ולא שגרתי מבית דבוסה שחולק כבוד לשנות החמישים והשישים העליזות של המאה הקודמת. בלשונה של דבוסה – “תקופה בה המכונית הפכה לסמל ולתמצית של חופש הפרט. סמל של התחלות חדשות, הרפתקאות ושגשוג פיננסי”.

רוטור סקלטון וגב שעון שקוף. מקור - דבוסה.
רוטור סקלטון וגב שעון שקוף. מקור – דבוסה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע במחיר של כ-4,000 שקלים כולל מסים.

תאורת סופר לומינובה בגוון ירוק. מקור - דבוסה.
תאורת סופר לומינובה בגוון ירוק. מקור – דבוסה.

השורה התחתונה

דבוסה לא מסתפקת בסדרת הטרנוס המוצלחת שלה וממשיכה להרחיב את מגוון השעונים שהחברה מציעה עם עיצובים מקוריים ומיוחדים. אבל בעוד עד היום מרבית השעונים של החברה היו שעונים “סטנדרטיים” – כלומר, שעון צלילה, שעון קלאסי, שעון טייסים, שעון מון-פייז וכן הלאה, הפעם בחרה דבוסה לצאת לגמרי מהתבנית המוכרת ולבחור בעיצוב ממש לא שגרתי בעולם השעונים.

דבוסה ניוטון ספידומטר. מקור - דבוסה.
דבוסה ניוטון ספידומטר. מקור – דבוסה.

אז אם אתם חובבי מכוניות מאותם שני עשורים נהדרים במאה הקודמת, חובבי שעונים מיוחדים ובמראה לא שגרתי, או סתם מחפשים שעון שוויצרי עם מנגנון אמין במחיר שווה לכל כיס – אתם מוזמנים להוסיף את שעון הדבוסה ניוטון ספידומטר לרשימת אופציות הקניה שלכם.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של דבוסה.