רק בשבועיים האחרונים דיווחנו על שני דגמים חדשים של זניטאחד חדש שמיוצר בשיתוף עם לנד רובר, ומהדורה מוגבלת של כ-50 יחידות בשיתוף ה-Wounded warrior project. אנו מצפים להשקות רבות בתקופה זו, אך לא ציפינו לעוד השקה מצידה של זניט – וזו הפילה לנו את הלסת.

בבאזלוורלד 2018, הציגה זניט את הדפיי קלאסיק – אחד הדגמים הייחודיים שיצא משערי מפעלו של היצרן החדשני עד היום. אשר התבסס על מנגנון מסדרת ה-Elite של החברה, ה-Elite 670 SK. השעון הזה הציג עיצוב שונה קצת משעוני הזניט הקלאסיים והאלגנטיים המוכרים – הוא מיוצר בתצורת שלד, כאשר הלוח שקוף לחלוטין, כמו גב הקייס, והמנגנון מוצג לראווה לעיני הצופה. הדגם שהוצג אז, יוצר בקייס טיטניום עם רצועת גומי, והוא מונע על ידי מנגנון Elite 670, אחת מהוריאציות העדכניות של מנגנון האל פרימרו, הפועם בתדר של 4Hz (עוד על כך תוכלו לקרוא במדריך היי-ביט של ווטש גורו).

זניט דפיי 21 קראמי מושחר (מקור: אתר זניט הרשמי)
זניט דפיי 21 קראמי מושחר (מקור: אתר זניט הרשמי)

לקראת תערוכת SIHH 2019, קצת יותר משנה לאחר הצגת הדגם המקורי, זניט מציגה את הדפיי קלאסיק במהדורה חדשה ומהממת – רפרנס 49.9000.670/78.R782 – קלאסיק דפיי קרמי שחור. מבחינה טכנית אין שינויים במנגנון, שעדיין פועם בתדר של 4Hz ובקצב של 28,800 פעימות בשעה עם רזרבת כוח של 50 שעות, אך הצבע השחור של השעון נראה כצעד מתבקש – עיצוב זה הולם את תצורת השלד שלו לא פחות מקייס הטיטניום הכסוף המקורי של הדגם.

זניט דפיי 21 קראמי מושחר - גב הקייס
זניט דפיי 21 קראמי מושחר – גב הקייס (מקור: אתר זניט הרשמי)

גם המחוגים קיבלו עדכון קל – והם מוארים כעת בסופר-לומינובה SLN C1, שמספקת להם זוהר ירקרק לראייה בכל תנאי חשכה. הדפיי קלאסיק החדש יגיע עם רצועת גומי שחורה, אשר הינה ייחודית לדגמי הדפיי קלאסיק, ויגיע עם עמידות למים לעומק של עד 100 מטרים. מחירו הצפוי הוא כ-7500 פרנקים שוויצרים.

לאתר זניט העולמי