בסוף 2019 השיקה טאג הויר את שעון המונקו הקלאסי שלה, עם מנגנון אינהאוס, ההויר 02. השעון החדש הגיע עם לוח כחול ועם קליבר הבית החדש של החברה שהפך בשנה האחרונה למנגנון הדגל של החברה. קצת לפני שהסתיימה לה שנת 2020, הרחיבה טאג הויר את ליין השעונים בסדרה, עם דגמים חדשים למונקו הויר 02 – שלושה דגמים חדשים, שניים מהם עם צמיד מתכתי חדש.

דגמים חדשים למונקו הויר 02 – מפרט טכני

טאג הויר משיקה שלושה דגמים חדשים, המגיעים בגוף המרובע המוכר של שעוני המונקו. גוף השעון מגיע בממדים של 39 על 39 מ”מ והוא עשוי מפלדת אל-חלד.

דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור - TimeandWatches.
דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר משלבת משטחים מוברשים וחלקים עם זכוכית ספיר מדורגת וכיפתית מעט.

דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור - TimeandWatches.
דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור – TimeandWatches.

שני דגמים מגיעים עם לוח שחור בגימור קרני שמש. אחד מהם מגיע עם צמיד מתכתי, השני מגיע עם רצועת עור תנין שחורה. הדגם השלישי מגיע עם לוח כחול ועם צמיד מתכתי.

דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור - TimeandWatches.
דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

דגמים חדשים למונקו הויר 02 – מנגנון

כאמור, טאג הויר משלבת בשעונים את קליבר הויר 02 – קליבר הבית וקליבר הדגל החדש של החברה. המנגנון הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות.

קליבר הויר 02. נראה טוב גם בגוף מרובע. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02. נראה טוב גם בגוף מרובע. מקור – TimeandWatches.

ניתן להתרשם מהמנגנון מבעד לגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

כנראה שהיינו צריכים להתחיל את הכתבה דווקא במשפט הזה. עברו שני עשורים מאז שטאג הויר הציעה את שעוני המונקו שלה עם צמיד מתכתי. בנוסף, טאג הויר שחזרה עבור השעונים החדשים צמיד המתכתי בצורת H. הצמיד הזה שימש את שעוני ההויר מונקו בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת. ניתן לראות אותו במוזיאון של טאג הויר בלה שו דה פונדס. טאג הויר עיצבה מחדש את הצמיד כדי שיעמוד בסטנדרטים האיכותיים של ימינו ולשפר את הנוחות שלו עבור עונדי השעונים.

צמיד H חדש ומשופר. מקור - TimeandWatches.
צמיד H חדש ומשופר. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, טאג הויר משיקה שלושה דגמים חדשים בסדרה. רפרנס CBL2113.FC6177 – לוח שחור עם רצועת עור תנין שחורה, יגיע במחיר של 6,350 דולרים. דגם נוסף עם לוח שחור אבל עם צמיד מתכתי, רפרנס CBL2113.BA0644, יגיע במחר של 6,400 דולרים. רפרנס CBL2111.BA0644, דגם עם לוח כחול וצמיד מתכתי, יגיע גם הוא במחיר של 6,400 דולרים.

דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור - TimeandWatches.
דגמים חדשים למונקו הויר 02. מקור – TimeandWatches.
מתאים גם להופעה יום-יומית. מקור - TimeandWatches.
מתאים גם להופעה יום-יומית. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה 

לפעמים תזמון זה הכל בחיים. ככל הנראה אף אחד בהויר – סליחה, טאג הויר, ידע שמישהו מתכנן למכור את שעון ההויר מונקו של סטיב מקווין, שנמכר באמצע דצמבר במחיר של 2.2 מיליון דולרים. טאג הויר לא יכלה לבקש מקדם מכירות מוצלח יותר לשעון הזה. יודעים מה? אולי אם היו מצליחים להקים לתחיה את סטיב מקווין ולבקש ממנו להופיע עם השעון החדש.

טאג הויר שחזרה צמיד משנות השבעים של המאה הקודמת. מקור - TimeandWatches.
טאג הויר שחזרה צמיד משנות השבעים של המאה הקודמת. מקור – TimeandWatches.

בכל מקרה, אם נהיה קצת יותר רציניים, שני עשורים ללא צמיד מתכתי בסדרת המונקו נשמע לנו קצת יותר מדי, אבל אחרי בדיקה נוספת, התברר שטאג הויר לא טעתה בחשבון שלה. כתבנו כבר כמעט בכל כתבה על טאג הויר בשנה האחרונה שקליבר 02 שלה עושה לה פלאים. הדגמים החדשים למונקו הויר 02 ממשיכים את הקו הזה ואתם יודעים מה? קליבר 02 נראה נפלא גם בגוף שעון מלבני.

עדיין נראה אלגנטי מתמיד. מקור - TimeandWatches.
עדיין נראה אלגנטי מתמיד. מקור – TimeandWatches.

למעבר לאתר של טאג הויר.