אם תזכירו ליד חובבי שעונים את המושג “שעוני אופנה” סביר להניח שתזכו לראות עיקום פנים או זלזול קצת יותר מופגן כלפיכם. שעוני אופנה הם בעצם שעונים שמגיעים ממותגי אופנה כמו מייקל קורס, קלווין קליין, אך גם ממותגי אופנה יוקרתיים יותר כמו ארמני או דולצ’ה וגבאנה (Dolce & Gabbana). בדולצ’ה וגבאנה כנראה החליטו לשדרג את השעונים של החברה ואת המעמד שלה בעיני חובבי שעונים, כשהשבוע החברה הכריזה לראשונה על מנגנון מכאני לשעונים תוצרת בית מבית המותג.

לדולצ’ה וגבאנה היו שאיפות ורקע בעולם השעונים כבר עם השקת החברה בשנת 1985. בשנת 2010 הפכה החברה דף בפעילות שלה בעולם השעונים, כשעם סיום הסכם הרישוי בין החברה ובין קבוצת בינדה (Binda Group), שייצרה עבור החברה את השעונים שנשאו את שם המותג, העבירה בעצם דולצ’ה וגבאנה את פעילות ייצור השעונים שלה אל תוך החברה. לפני שנתיים, בתערוכת באזלוורלד 2017, דולצ’ה וגבאנה עשתה בעצם את הופעת הבכורה שלה בזירה המרכזית והיוקרתית ביותר בעולם השעונים, עולם ההורלוגיה הגבוהה (Haute Horlegerie), אז הציגה החברה 4 יצירות ייחודיות שכללו קומפליקציות כמו טורביון ומינט רפיטר.

המנגנון המכני של דולצ’ה וגבאנה פותח על ידי MCH, חברה הממוקמת בג’נבה ומייצרת מנגנונים עם קומפליקציות יוקרתיות. מדובר ביצרנית נחשבת בעולם השעונים, אשר המוצרים שלה משתייכים לשוק הגבוה אשר מנוהלת על ידי פייר פאבר. בין החברות האחרונות ש-MCH ייצרה מנגנונים עבורן ניתן למנות את Bell & Ross, ג’ירר פרגו, Graf ו-H. Moser & Cie. עבור דולצ’ה וגבאנה מדובר בשיתוף הפעולה השני עם MCH, אשר ייצרה עבורה גם את המנגנונים ששולבו בשעונים שהציגה החברה בתערוכת באזל 2017.

מנגנון DG01 של דולצ'ה וגבאנה, המנגנון המכאני הראשון מבית החברה. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון DG01 של דולצ’ה וגבאנה, המנגנון המכאני הראשון מבית החברה. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון המכאני החדש שהציגה דולצ’ה וגבאנה הוא קליבר DG01, מנגנון אוטומטי עם מיקרו-רוטור, בקוטר של 30 מ”מ ובגובה של 4 מ”מ. הוא פועל בקצב של 21,600 פעימות לשעה, עם רזרבת כוח של 58 שעות. בתוך המנגנון, העשוי מ-209 חלקים שונים, נמצא מאזן אינרציה משתנה (Variable Inertia Balance) הכולל משקולות כוונון העשויות מזהב וקפיץ שטוח. דולצ’ה וגבאנה מציגה בשלב זה שתי גרסאות של המנגנון, ה-DG01.01 עם תצוגת שעות, דקות ושניות קטנות בשעה 6 של השעון וה-DG01.02 עם תצוגת שעות של 24 שעות, מחווה ל-Hora Italica.

לרגל ההכרזה על המנגנון החדש, משיקה דולצ’ה וגבאנה סדרה חדשה של שעונים בשם “Manifattura Italiana”, שעונים אשר מגיעים בעיצוב איטלקי מובהק וכזה שמתכתב עם הסטייל המפואר של דולצ’ה וגבאנה. לעומת העיצוב של השעון עצמו, המנגנון מגיע דווקא בגימור נקי, כשרכיבים שונים כמו הגשרים והצלחת עברו גימור של הברשה ידנית והם מצופים בזהב.

שעונים מסדרת ה-Manifattura Italiana של דולצ'ה וגבאנה עם מנגנון ה-DG01 של החברה. מקור - Monochrome Watches.
שעונים מסדרת ה-Manifattura Italiana של דולצ’ה וגבאנה עם מנגנון ה-DG01 של החברה. מקור – Monochrome Watches.

במסגרת הסדרה תציג דולצ’ה וגבאנה ששה דגמים שונים בהשראת ערים איטלקיות (ונציה, מילאנו, פלרמו, פירנצה, נאפולי ורומא), כשכל אחת מהערים, או בעצם, כל אחד מהדגמים יהיה מהדורה מוגבלת של 13 שעונים. השעונים מגיעים עם מחיר התחלתי של 39,500 אירו.

למידע נוסף על השעונים החדש באתר של דולצ’ה וגבאנה.