אחד הדברים האהובים ביותר עלינו במערכת הגורו, הוא לכתוב על חברות שאנחנו לא כותבים עליהן בדרך כלל. נכון, כולנו מחכים לחדשות מפטק פיליפ, ברייטלינג, אומגה או רולקס. אבל תודו שזה מעניין לא פחות, אם לא יותר, לגלות שגם לחברות קטנות יותר וכאלו שעושות פחות רעש ביום יום בעולם השעונים, משיקות שעונים חדשים ומעניינים ושעולם שעוני היוקרה לא מסתכם במותגים הגדולים בלבד. אז מוזמנים להכיר ביחד איתנו שעון צלילה חדש במראה נקי ובהיר במיוחד – דוקסה סאב 200 “הפנינה הלבנה”, שעון צלילה של חברה עם היסטוריה עשירה, שלצערנו לא זוכה למספיק כותרות בעולם השעונים בכלל ואצלנו באתר בפרט.

דוקסה סאב 200 “הפנינה הלבנה” – מפרט טכני

בסוף שנת 2019 השיקה דוקסה צבעים חדשים לסדרת הסאב 200 שלה. ששה שעונים חדשים בצבעים צהוב, כתום, טורקיז, כחול, לבן ושחור, הצטרפו לסדרת שעוני הצלילה של החברה. הצבעים הללו הקנו לשעונים מראה קליל, צעיר ורענן. לפני מספר שבועות הרחיבה דוקסה את הסדרה עם שעון חדש – סאב 200 “הפנינה הלבנה”. אמנם בסוף 2019 השיקה החבר כבר שעון בצבע לבן, אבל אז הוא הגיע עם בזל שחור ורצועה שחורה. הפעם אנו מקבלים שעון במראה לבן לחלוטין. החל מלוח השעון, בזל השעון ועד לרצועת השעון.

דוקסה סאב 200 "הפנינה הלבנה". מקור - TimeandWatches.
דוקסה סאב 200 “הפנינה הלבנה”. מקור – TimeandWatches.

אם אתם לא מכירים את הדוקסה סאב 200, נזכיר כי מדובר בשעון צלילה בעל שלושה מחוגים (שעות, דקות ושניות) ותאריכון. הוא מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ. דוקסה משתמשת בפלדת האל-חלד 316L. פלדה שנחשבת לאיכותית יותר ובעלת מראה מרשים יותר.

בזל קרמי חד כיווני עם אינסרט מזכוכית ספיר. מקור - TimeandWatches.
בזל קרמי חד כיווני עם אינסרט מזכוכית ספיר. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם בזל חד-כיווני בצבע לבן. הבזל מגיע עם אינסרט מזכוכית ספיר עמידה בפני שריטות. השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית. הלוח הלבן מקנה לשעון קריאות פשוט נפלאה, בכל מצב ובכל תאורה. על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים גדולים ובולטים ומחוגי באטון, כשכולם מצופים בציפוי סופר לומינובה.

דוקסה סאב 200 “הפנינה הלבנה” – מנגנון

חידוש מפתיע. השעון מגיע עם קלביר ETA 2824-2. מה חדש בזה? שסוף סוף יש חברה שלא מתביישת לקרוא למנגנון ETA בשמו. בניגוד ליצרניות רבות אשר “מחביאות” את מנגנוני ETA תחת שמות מסחריים משלהן, כאן באה דוקסה ואומרת לנו בצורה הפשוטה ביותר – בשעון הזה אפשר למצוא מנגנון של ETA.  קליבר 2824-2 הוא אחד המנגנונים האמינים ביותר בתעשיית השעונים ומהנפוצים ביותר. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

שעון במראה קליל ורענן. מקור - TimeandWatches.
שעון במראה קליל ורענן. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם? 

ערכת צבעים חדשה ונפלאה לשעון צלילה נהדר. גרסה נהדרת לשעון צלילה לקיץ, שלמען האמת, במבט ראשון חשבנו כי מדובר בשעון צלילה לנשים. אבל לאחר קצת חקירות, התברר כי מדובר בשעון צלילה יוניסקסי, שייראה נפלא על שני המינים …

דוקסה סאב 200 "הפנינה הלבנה" - צמיד גרגרי האורז. מקור - TimeandWatches.
דוקסה סאב 200 “הפנינה הלבנה” – צמיד גרגרי האורז. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

דוקסה תשווק את השעון עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד. הצמיד מגיע עם שורת חוליות מרכזית בצורת גרגרי אורז. גרסה נוספת של השעון תהיה זמינה עם רצועת גומי איכותית בצבע לבן. תג המחיר שלו – 990 פרנקים שוויצריים עם צמיד מתכתי או 950 פרנקים שוויצריים עם רצועת הגומי.

דוקסה סאב 200 "הפנינה הלבנה". מקור - TimeandWatches.
דוקסה סאב 200 “הפנינה הלבנה”. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

תודו שזה פשוט נפלא לקרוא על שעון כזה. גם אם אתם לא מכירים את ההיסטוריה העשירה והמפוארת של המותג בעולם שעוני הצלילה. שעון צלילה יוניסקסי, במראה כל כך רענן, צעיר וקליל. בתג מחיר של מתחת ל-1,000 פרנקים שוויצריים. תג מחיר שאפילו בתרגום לשקלים לא נשמע כל כך מרתיע.

למעבר לאתר של DOXA.