אם אתם מכירים קצת את ההיסטוריה של שעוני הצלילה, אתם בוודאי יודעים של-DOXA (דוקסה) יש היסטוריה מפוארת בתחום הזה. שעוני החברה עיטרו את ידם של מיטב הצוללנים במאה הקודמת והם נחשבו ל-“Tool Watches” (שעוני שהם כלי עבודה) מהטובים שניתן היה להשיג באותן שנים. אחד הדגמים האייקוניים של החברה הוא דגם ה-SUB 600T. שעון שהחברה הציגה בשנות השמונים של המאה הקודמת. השעון התאפיין בקווים ישרים וכתר במיקום לא שגרתי – שעה 4 בגוף השעון. 40 שנה מאוחר יותר, דוקסה עושה קאמבק לשעון הזה. דוקסה SUB 600T פסיפיק – אייקון צלילה נוסף מבית DOXA עושה קאמבק במהדורה מוגבלת. 

דוקסה SUB 600T פסיפיק – מפרט טכני

ה-דוקסה SUB 600T פסיפיק מגיע בגוף העשוי מטיטניום מוברש בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 14.15 מ”מ. דוקסה מצרפת לשעון בזל קרמי המוגן בפטנט. על הבזל מופיעות סקלת דקות לצלילה כמו גם עומק הצלילה ביחידת המידה רגל. 

דוקסה SUB 600T פסיפיק. מקור - TimeandWatches.
דוקסה SUB 600T פסיפיק. מקור – TimeandWatches.

הצבע הדומיננטי בשעון הוא הצבע הכחול. הצבע הכחול העמוק של לוח השעון, הבזל והרצועה, מודגשים באופן מוצלח על ידי דגשים בכתום. מחוג הדקות מגיע בצבע כתום, כמו גם סמני השעות וכיתובים על גבי הבזל המופיעים בצבע הזה. הלוח עצמו מגיע כאמור בגוון כחול, עם מרקם מחוספס מעט. השילוב הזה משדרג את המראה הוינטאג’י של השעון. 

לוח בגוון כחול עמוק עם טקסטורה עדינה. מקור - TimeandWatches.
לוח בגוון כחול עמוק עם טקסטורה עדינה. מקור – TimeandWatches.

כדי להפוך את השעון הזה לכלי צלילה אמיתי, ממש כמו השעון המקורי, דוקסה צבעה את כל האינדקסים הקשורים לצלילה בצבית סופר לומינובה. 

דוקסה SUB 600T פסיפיק - גוף העשוי מטיטניום. מקור - TimeandWatches.
דוקסה SUB 600T פסיפיק – גוף העשוי מטיטניום. מקור – TimeandWatches.

אחד מסימני ההיכר של השעון המקורי ששוחזרו גם כאן בצורה מוצלחת הם אינדקסי השעה 3,6,9 ו-12. בניגוד לאינדקסים האחרים המגיעים בצורת עיגול, האינדקסים הללו מגיעים בצורת שן כריש. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-600 מטרים. 

דוקסה SUB 600T פסיפיק – מנגנון

דוקסה משלבת בשעון את קליבר SW 200-1 של סליטה. מנגנון אוטומטי אמין ומוצלח הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. 

גב השעון עם חריטת הכריש. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם חריטת הכריש. מקור – TimeandWatches.

דוקסה תשווק את השעון עם גב מוצק, עליו חריטה של כריש. בנוסף, על גב השעון יופיע הכיתוב LIMITED EDITION ומספר השעון במהדורה המוגבלת.

אז מה חדש בעצם?

אייקון צלילה משנות השמונים של המאה הקודמת עושה קאמבק מוצלח. אם תרצו עוד נקודה שמצאה חן בעיני הגורו – מנגנון השעון. בניגוד לחברות אחרות שמנסות “להסתיר” את מנגנוני סליטה או ETA, בדוקסה פשוט מציינים כי מדובר במנגון סליטה. כמה פשוט. 

שעון צלילה וינטאג'י בשחזור מוצלח. מקור - TimeandWatches.
שעון צלילה וינטאג’י בשחזור מוצלח. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של דוקסה, ששמו המלא דרך אגב – דוקסה SUB 600T פסיפיק מהדורה מוגבלת יגיע עם רצועת גומי כחולה בגוון השעון. הרצועה תגיע עם אבזם מתקפל מטיטניום שדוקסה עיצבה במיוחד עבור דגם זה. השעון יגיע כאמור במהדורה מוגבלת. דוקסה תייצר 200 יחידות בלבד מהדגם הזה. תג המחיר שלהן – 1,890 פרנקים שוויצריים. 

השורה התחתונה

אם שמתם לב, בשבוע האחרון הגורו משתדל להציג שעונים תקציביים יחסית. אז תודו שלשלם כמעט 2,000 פרנקים שווצריים על שעון של דוקסה נשמע אולי קצת הרבה. אבל אם בוחנים בעיניים אובייקטיביות מה באמת מקבלים כאן, אפשר לראות שמקבלים הרבה מאוד שעון בלא הרבה כסף.

דוקסה SUB 600T פסיפיק. מקור - TimeandWatches.
דוקסה SUB 600T פסיפיק. מקור – TimeandWatches.

נתחיל מהעיצוב המיוחד והוינטאג’י. נמשיך לעובדה שמדובר בשעון בגוף העשוי מטיטניום. תוסיפו לזה מנגנון שוויצרי אמין שנמצא בלא מעט שעונים בתעשייה. בואו נקנח בעובדה שמדובר במהדורה מוגבלת באמת של 200 יחידות וקיבלתם שעון צלילה נוסף שאתם יכולים לקנות בזמן שאתם מחכים לסאבמרינר … 

למעבר לאתר של DOXA.