יוליס נרדין חרטה על דגלה בשנים האחרונות את העלאת תשומת הלב לאיכות הסביבה, בדגש על האוקיינוסים, כמו גם שיתופי פעולה הקשורים לבעלי חיים ימיים. בשנת 2018 הציגה החברה ארבעה שעוני צלילה חדשים, ביניהם שעון אחד שהוקדש לכריש העמלץ הלבן (Great White באנגלית). ארבע שנים לאחר מכן, מוסיפה יוליס נרדין שעון חדש שיוקדש לטורף העל בעל המזג האגרסיבי, שנחשב לכריש המסוכן ביותר לבני אדם – דייבר כרונוגרף “Great White”. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

דייבר כרונוגרף “Great White” – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 44 מ״מ. יוליס נרדין מעבירה את גוף השעון טיפול מיוחד בהתזת חול עם גימור סאטן. השעון מגיע עם בזל חד-כיווני, עם אינסרט צלילה מגומי בצבע לבן, המוגן על ידי זכוכית ספיר.

דייבר כרונוגרף "Great White". מקור - TimeandWatches.
דייבר כרונוגרף “Great White”. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח אפור, המגיע במרקם במראה מחוספס מעט. על לוח השעון אנו מוצאים שלושה לוחות קטנים, אחד בשעה 3, אחד בשעה 6 ואחד בשעה 9. הלוח הקטן בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, הלוח הקטן בשעה 6 הוא כרונוגרף ה-12 שעות, כשבשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון.

דייבר כרונוגרף "Great White". מקור - TimeandWatches.
דייבר כרונוגרף “Great White”. מקור – TimeandWatches.

הלוחות הקטנים מגיעים בצבע לבן, כשהם מעוטרים בנגיעות של הצבע הכחול. בתוך הלוח הקטן בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשבתוך שני הלוחות הקטנים בשעה 3 ו-9 אנו מוצאים עיגול פנימי קטן המחולק לרבעים, הצבועים בכחול-לבן.

תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור - TimeandWatches.
תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור – TimeandWatches.

בשעה 12 בלוח השעון אנו מוצאים את הלוגו של יוליס נרדין ומתחתיו את הכיתוב GREAT WHITE. מקום נוסף בו נוכל למצוא את העמלץ הלבן, הפעם עם הצללית שלו, הוא על רצועת הגומי הלבנה של השעון, מעל לשעה 12, שם נמצא את צללית הכריש בצבע אפור, כשהיא צבועה בסופר לומינובה בצבע כחול זרחני.

דייבר כרונוגרף “Great White” – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-150 של יוליס נרדין. קליבר UN-150 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 48 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף במסגרת סדרת השעונים של יוליס נרדין המוקדשת לטורף העל בעל הבטן הלבנה (מכאן שמו – כריש לבן או באנגלית Great White), שזוכה למוניטין מפוקפק בקרב בני אדם, במיוחד לאחר שכיכב בסרט האימה ״מלתעות״. יוליס נרדין תקדיש אחוז אחד מהרווחים ממכירת השעונים הללו לארגונים ללא מטרת רווחים העוסקים בכרישים.

לצלול עם כרישים? מקור - TimeandWatches.
לצלול עם כרישים? מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שעון הכרונוגרף החדש של יוליס נרדין, רפרנס 1503-170LE-1A-GW, יגיע במהדורה מוגבלת של 300 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 12,600 פרנקים שוויצריים. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-300 מטרים.

דייבר כרונוגרף "Great White". מקור - TimeandWatches.
דייבר כרונוגרף “Great White”. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

השילוב של כרונוגרף עם שעוני צלילה הוא שילוב פחות פופולרי בקרב חובבי שעונים, אבל משום מה נראה לנו שיוליס נרדין לא תתקשה למצוא 300 רוכשים לשעון החדש שלה, כשעל הדרך גם עוזרים לארגונים ללא מטרת רווח מסביב לעולם העוסקים בכרישים. נשמע לנו כמו WIN-WIN Situation. רק תזהרו לא ליפול למים עם כרישים כשאתם רצים לקנות את השעון.

למעבר לאתר של יוליס נרדין.