בשנת 2019 השיקה יוליס נרדין את שעון ה-One More Wave הראשון שלה. שעון שהגיע במסגרת שיתוף פעולה עם עמותת One More Wave. את העמותה ייסד איש הקומנדו הימי האמריקאי (Navy Seal) במילואים, אלכס ווסט. העמותה מספקת ליוצאי צבא שסבלו מקטיעות רגליים ופציעות שונות במהלך השירות הצבאי שלהם, גלשנים מותאמים אישית, המיוצרים על ידי מעצבי גלשנים מקצוענים. מלבד אספקת ציוד הגלישה, הארגון מספק מעטפת מקיפה שמטרתה לעזור ליוצאי הצבא הללו לחזור אל הגלים פעם נוספת, בדרך להחלמה רגשית מלאה. בימים אלו משיקה יוליס נרדין את השעון השני במסגרת שיתוף הפעולה החשוב עם הארגון הזה – דייבר כרונומטר 44 One More Wave – מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

דייבר כרונומטר 44 One More Wave – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף המוכר של שעוני הצלילה של יצרנית השעונים השוויצרית. גוף השעון מגיע בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 14.81 מ״מ, כשהוא עשוי מטיטניום שעובר ציפוי DLC שחור.

דייבר כרונומטר 44 One More Wave. מקור - Revolution Watch.
דייבר כרונומטר 44 One More Wave. מקור – Revolution Watch.

הגוון השחור עושה את דרכו גם אל לוח השעון, שם אנו מוצאים לוח שחור במרקם מחוספס מעט. לוח השעון נקי וקריא מאוד, עם אינדקסים גדולים עם תאורת סופר לומינובה, כשלוח השעון מעוטר בנגיעות של טורקיז.

דייבר כרונומטר 44 One More Wave. מקור - Revolution Watch.
דייבר כרונומטר 44 One More Wave. מקור – Revolution Watch.

בשעה 12 אנו מוצאים את מד רזרבת הכוח של מנגנון השעון, כשמתחתיו, בשעה 6, אנו ומצאים את לוח השניות הקטן. בשעה 9 אנו מוצאים את הלוגו של יוליס נרדין, כשבשעה 3 אנו מוצאים את הכיתוב AUTOMATIC 300M. מחוגי השעון, כמו גם חלק מטבעת הדקות וטבעת השניות של השעון, מגיעים עם צבע הטורקיז המיוחד.

דייבר כרונומטר 44 One More Wave – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN118 של יוליס נרדין. המנגנון הוא כאמור מנגנון עם הסמכת כרונומטר, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Revolution Watch.
המנגנון בגב השעון. מקור – Revolution Watch.

את המנגנון המרשים, המכיל 260 רכיבים, ניתן לראות מבעד לגב השעון, העשוי מזכוכית ספיר. המנגנון מגיע עם רוטור סקלטון עם הלוגו של יוליס נרדין, כשבמרכז גב השעון אנו מוצאים את הסמל של ONE MORE WAVE, עם צבעי השחור-טורקיז, שבהם משתמשת יוליס נרדין בשעון.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, שיתוף הפעולה השני בין יוליס נרדין לבין הארגון One More Wave, ארגון שקם לאחר שהמייסד שלו, אלכס ווסט, נפצע בעצמו בתאונת מסוק, לאחר סבבים שונים באפגניסטן ובעירק. לאחר התאונה ווסט אושפז בבית חולים, כשהחוויות האישיות שלו מהשיקום המפרך ולאחר מכן עבודה שעשה בהתנדבות עם ארגון Balboa Naval Surf Clinic, גרמו לווסט להחליט להקים את הארגון, המשלב שיקום וטיפול באמצעות גלישה ואומנות. ווסט מספר כי במהלך העבודה שלו בארגון ה-Balboa Naval Surf Clinic הוא הבין כי ישנם יוצאי צבא רבים בעלי רצון לגלוש, אבל הם היו ללא היכולת לגלוש או להשתמש בגלשן, בגלל אופי הפציעות שלהם. ווסט מחליט לייצר את לוח הגלשן הראשון שלו, כשהוא מגייס כספים באמצעות מכירת חולצות מארגז המשא של הטנדר שלו.

אלכס ווסט, מייסד הארגון. מקור - Revolution Watch.
אלכס ווסט, מייסד הארגון. מקור – Revolution Watch.

את הצעד הסופי להקמת הארגון עשה ווסט דווקא בעזרת ביקור בחנות ספרים. ווסט מספר כי לאחר שהחליט כי הוא חייב לאגד את הפעילות שלו תחת הכובע של עמותה ללא מטרת רווח, הוא נכנס לחנות ספרים כדי למצוא ספר שיוכל להדריך אותו בתהליך שעומד בפניו. ווסט מספר כי מרבית הספרים נכתבו בשפה גבוהה, שהוא לא היה רגיל אליה, מה שכמעט וגרם לו לנטוש את הרעיון. רק לאחר שנתקל בספר – “Non-Profit Kit For Dummies״ (בתרגום מילולי – קיט ארגון ללא מטרת רווח לטיפשים), מבין ווסט שהחלום שלו בר השגה. כיום, לאחר 600 גלשנים שהארגון סיפק ליוצאי צבא בעלי פציעות שונות, ניתן לומר בוודאות כי ווסט הגשים את החלום שלו.

הגלשנים של הארגון. מקור - Revolution Watch.
הגלשנים של הארגון. מקור – Revolution Watch.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע עם רצועת גומי אפורה, עם פס קרמי שחור ועליו סמל הארגון One More Wave. השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, כשתג המחיר שלו עומד על 11,500 דולרים.

השורה התחתונה

עם מטרה כל כך מיוחדת כמו המטרה שלשמה הוקם הארגון One More Wave, אנחנו לא יכולים להגיד שום דבר רע על השעון החדש של יוליס נרדין. למען האמת, גם אם הוא לא היה מגיע במסגרת שיתוף פעולה כזה, לא היינו יכולים להגיד משהו רע על שעון שנראה פשוט נהדר ובתג מחיר סביר לחלוטין לשעון כרונומטר שוויצרי, בגוף טיטניום מושחר ועם מנגנון מתקדם.

למעבר לאתר של יוליס נרדין.