אחת מסדרות שעוני הצלילה המעניינות בתקופה האחרונה היא סדרת הדייבר של יוליס נרדין. השעונים  בסדרה מגיעים במראה לא אופייני לשעונים של החברה, אך כזה שקורץ ללא מעט חובבי שעונים וחובבי שעוני צלילה. לרגל יום האוקיינוס הבינלאומי ולציון שיתופי הפעולה הנרחבים של החברה עם צוללנים מקצועניים ומומחי כרישים, יוליס נרדין משיקה שעון חדש במהדורה מוגבלת בסדרת הדייבר שלה. דייבר כריש לימוני (Diver Lemon Shark) – מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

דייבר כריש לימוני – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף המוכר של שעוני הדייבר של יוליס נרדין, בקוטר של 42 מ”מ. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד, עם ציפוי DLC בצבע שחור. השעון מגיע עם לוח שחור בגימור התזת חול.

יוליס נרדין דייבר כריש לימוני. מקור - Watchilove.
יוליס נרדין דייבר כריש לימוני. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם בזל שחור, עליו הספרה “0” מופיעה בצהוב. המחווה לכריש הלימוני ממשיכה גם בלוח השעון, שם אינדקסי השעה מופיעים בצהוב, כמו גם הכיתוב LEMON SHARK בלוח השעון.

יוליס נרדין דייבר כריש לימוני. מקור - Watchilove.
יוליס נרדין דייבר כריש לימוני. מקור – Watchilove.

השעון עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים. הוא מגיע עם רצועת R STRAP שחורה, עם  תפרים בצהוב.  הרצועה עשויה מ-100% חומרים ממוחזרים – רשתות דיג ישנות שנמשו מהים.

דייבר כריש לימוני – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר UN 816. למרות השם המרשים, מדובר במנגנון סליטה SW-300 הטוב, האמין והותיק, שעבר מודיפיקציות על ידי יוליס נרדין.

תחריט של שלושה כרישים לימוניים בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
תחריט של שלושה כרישים לימוניים בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 42 שעות. יוליס נרדין שילבה בשעון גב מוצק ולא שקוף. על הגב המוצק אנו מוצאים תחריט של שלושה כרישים לימוניים, שנראים כאילו הם עומדים לצאת בעוד שניה מבעד לגב  השעון.

רצועה העשויה מ-100 אחוזים של חומרים ממוחזרים. מקור - Monochrome Watches.
רצועה העשויה מ-100 אחוזים של חומרים ממוחזרים. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם?

שעון במהדורה מוגבלת של 300 יחידות בסדרת הדייבר הנהדרת של יוליס נרדין. הכרישים הלימוניים נמצאים בעיקר באזור פלורידה. המזון העיקרי שלהם הוא דגים וסרטנים. לכרישים הלימוניים יכולת התגנבות גבוהה אל הטרף שלהם, הודות לצבע שלהם. הצבע הצהוב שלהם – ומכאן השם כריש לימוני, תואם לצבע של קרקעית האוקיינוס ומאפשר להם להתגנב בקלות אל עבר טרפם. כריש הלימון הגדול ביותר שנמדד היה באורך של 3.4 מטרים ובמשקל של 184 קילוגרם.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 8163-175LE/92-LEMONSHARK, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 300 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 7,300 דולרים.

יוליס נרדין דייבר כריש לימוני. מקור - Watchilove.
יוליס נרדין דייבר כריש לימוני. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

אם אתם עוקבים אחרינו, אתם בוודאי יודעים שאין צמד מילים שגורם לנו (ולחובבי שעונים) לצמרמורת יותר מהצירוף – “מהדורה מוגבלת”. במקרה של הדייבר כריש לימוני, אנחנו מוכנים לחרוג מהכלל הזה. שעון שמגיע כשהוא מוקדש למטרה כל כך חשובה, עם מחווה כל כך נפלאה לטורף הימי הקסום הזה – אי אפשר שלא לאהוב. יוליס נרדין משיקה את השעון בשיתוף פעולה עם מספר ארגוני מחקר ימיים, חוקרים ימיים, צוללנים, צלמים תת-ימיים ועוד. השעון מגיע במראה פשוט נפלא ואנחנו יכולים לקוות שיוליס נרדין תמשיך להרחיב את סדרת שעוני הצלילה המוצלחת כל כך שלה.

למעבר לאתר של יוליס נרדין.