בשנת 2021 השיקה יוליס נרדין שעון צלילה חדש ומיוחד – דייבר X סקלטון בכחול. השעון החדש זכה לפופולריות רבה וכל היחידות שלו נמכרו תוך זמן קצר. בימים אלו משיקה יוליס נרדין גרסה נוספת בסדרה, דייבר X סקלטון שחור, כשלמרות ההופעה של הצבע השחור בשם שלו, סביר מאוד להניח שתזכרו אותו דווקא בגלל צבע אחר – הצבע הצהוב שמשולב בו בנגיעות עדינות בלוח ובבזל של השעון וברצועה שלו. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד עם הגורו.

דייבר X סקלטון שחור – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 44 מ״מ. יוליס נרדין מעבירה את גוף השעון ציפוי שחור בתהליך DLC, כשגוף השעון מגיע עם גימור התזת חול ועם גימור סאטן. השעון מגיע עם בזל חד כיווני העשוי מסגסוגת קרבוניום שחורה. על בזל השעון אנו מוצאים את סקלת הצלילה, כשאינדקסי ה-5 דקות מגיעים בצבע צהוב, מלבד האינדקסים 0,15,30 ו-45 המגיעים בצבע לבן.

דייבר X סקלטון שחור. מקור - watchilove.
דייבר X סקלטון שחור. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם לוח הסקלטון של יוליס נרדין, המעוצב בצורת האות ה-X, כשהיא מעוטרת בפס צהוב. השעון מגיע עם מחוגים שחורים עם ציפוי סופר לומינובה, שהופך אותם, לפחות מהתמונות, לקצת לא נוחים לקריאה, אם כי סביר להניח כי התמונות מטעות, כפי שראינו בשעונים רבים בעבר.

רצועת גומי צהובה עם לוחית קרמית שחורה. מקור - watchilove.
רצועת גומי צהובה עם לוחית קרמית שחורה. מקור – watchilove.

השעון מגיע שתי רצועות – רצועת R-Strap – רצועת בד שחורה עם תפרים לבנים, העשויה מ-100 אחוזים של חומרים ממוחזרים מהאוקיינוס. הרצועה השניה היא רצועה שסביר להניח שתזכרו הרבה יותר – רצועת גומי צהובה עם לוחית קרמית שחורה המשולבת ברצועה, מתחת לשעה 6 בשעון. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

דייבר X סקלטון שחור – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-372 של יוליס נרדין. מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

גוף ייחודי לכל שעון ושעון. מקור - watchilove.
גוף ייחודי לכל שעון ושעון. מקור – watchilove.

המנגנון מגיע עם גלגל בריחה, עוגן וקפיץ איזון העשויים מסיליקיום, המשפרים את העמידות המגנטית של השעון.

אז מה חדש בעצם?

יוליס נרדין ממשיכה להרחיב את סדרת שעוני הצלילה המיוחדים שלה עם לוח הסקלטון, כשהיא ממשיכה לחזק את המעמד שלה עם העולם הימי בכלל ושעוני צלילה בפרט. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהמחויבות של החברה לשימוש בחומרים ממוחזרים, בין אם בגופי שעונים שלה, כפי שראינו בעבר ובין אם ברצועות השעונים שלה.

חשוב לציין את השימוש בקרבוניום (Carbonium), סגסוגת מתקדמת ששימשה במקור את יוליס נרדין לשעוני הפריק X שלה ומאז מצאה את דרכה לשעונים נוספים של החברה. הקרבוניום היא סגסוגת מתקדמת טכנולוגית וקלה במיוחד, שנחשבת לאחד החומרים החזקים ביותר והעמידים ביותר שיוצרו אי פעם על ידי מדענים. היא עשויה מסיבים שבהם נעשה שימוש גם בתעשיית המטוסים, לייצור גופים וכנפיים של מטוסים מודרניים.

דייבר X סקלטון שחור. מקור - watchilove.
דייבר X סקלטון שחור. מקור – watchilove.

תהליך הייצור של הקרבוניום כולל שימוש בחומרים ממוחזרים, או כאלו שמוגדרים כחומרי ״פסולת״, מה שמפחית את ההשפעה הסביבתית שלו בכ-40 אחוזים לעומת סגסוגות פחמן אחרות. תהליך הייצור של הסגסוגת כולל כיפוף סיבי פחמן, בקוטר של 7 מיקרומטר בלבד, בתנאי לחץ וטמפרטורה גבוהים. התהליך הזה גורם לסיבים ליצור תבנית ייחודית לכל שעון ושעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יוליס נרדין יגיע, ממש כמו השעון הקודם בסדרת הדייבר X סקלטון, במהדורה מוגבלת של 175 יחידות. תג המחיר של השעון עומד על 25,800 דולרים.

השורה התחתונה

אין ספק כי מדובר באחד משעוני הצלילה המתקדמים ביותר טכנולוגית והורולוגית בעולם השעונים כיום, אבל הגורו לא יודע אם הוא היה מוציא 25,800 דולרים דווקא על השעון הזה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יוליס נרדין.