שעוני סדרת הדייטונה של רולקס הפכו בשנים האחרונות לכוכבים של עולם השעונים ובמיוחד של עולם המכירות הפומביות והאספנות. נדמה כי כל שעון כזה שצץ ברחבי העולם הוא בעל פוטנציאל לנפץ שיאי מכירות או לפחות לגרוף סכום דמיוני עבור הבעלים שלו. השעון האחרון להצטרף לרשימה הזאת של שעוני רולקס דייטונה שנמכרים במכירות פומביות הוא שעון ג’ון פלייר ספיישל. דייטונה ג’ון פלייר ספיישל שובר שיאים – מוזמנים להכיר איתנו את השעון המיוחד והנדיר הזה והשיאים שהוא ניפץ.

דייטונה ג’ון פלייר ספיישל שובר שיאים

השעון המדובר הוא שעון נדיר מאוד של רולקס בסדרת הדייטונה, שעון רולקס קוסמוגרף פול ניומן. הרפרנס שלו הוא רפרנס 6264 שנקרא גם “John Player Special”. השעון נמכר בסוף חודש יולי השנה במכירה פומבית של סות’ביס בסכום מדהים של 1,545,723 דולרים. זאת לאחר שההערכות הראשונות לסכום המכירה הסופי שלו נעו בין 400 אלף דולרים ל-800 אלף דולרים.

השעון המיוחד הזה מגיע עם גוף וצמיד העשויים מזהב, ביחד עם לוח ובזל בצבע שחור. שילוב הצבעים הזה הופיע על מכונית המירוצים מסדרת מירוצי הפורמולה 1 בשנות השבעים, ה-John Player Special Livery, מכונית אגדית בקרב חובבי מכוניות ומירוצי מכוניות.

אמנם ניתן למצוא ברחבי העולם גרסאות של השעון הזה העשויות מפלדת אל-חלד, אבל על פי הערכות של מומחי סות’ביס, ישנם רק 10 שעונים כאלו המגיעים בגוף העשוי מזהב. מתוכם, בודדים מגיעים עם לוח הפול ניומן האגדי, מה שהופך אותם לנדירים כל כך.

דייטונה ג'ון פלייר ספיישל שובר שיאים. מקור - HypeBeast.
דייטונה ג’ון פלייר ספיישל שובר שיאים. מקור – HypeBeast.

השעון הזה נמכר כאמור במכירה פומבית מקוונת של סות’ביס שהתקיימה באנגליה, כשהוא מנפץ שני שיאים. השיא הראשון הוא לשעון שנמכר בסכום הגבוה ביותר אי פעם באנגליה. השיא השני הוא לשעון היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית של סות’ביס. בנוסף, השעון הזה הופך לשעון הג’ון פלייר ספיישל היקר ביותר שנמכר אי פעם מן הסתם.

המכירה נערכה בשבוע האחרון של חודש יולי, בין התאריכים 24 ל-31 ליולי, כשהשתתפו בה 5 מציעים, שהציעו בסך הכל 17 הצעות מחיר עבור השעון, שנמכר כאמור בסופו של דבר בסכום של מעל ל-1.5 מיליון דולרים.

אז בפעם הבאה שמישהו מספר לכם על משבר כלכלי עולמי או שואל אתכם מה קורה עם המחירים של רולקס, אתם מוזמנים לשתף איתו את הכתבה הזאת …

לעמוד המכירה של השעון באתר של סות’ביס.