יש חברות בעולם השעונים שמקשיבות ללקוחות שלהן ולעומתן יש חברות שמתעלמות מהלקוחות שלהן. זניט ככל הנראה שייכת לקטגוריה הראשונה. חברה שמקשיבה ללקוחות שלה. אחרת, איך אפשר להסביר את העובדה שהחברה השיקה שעון חדש – דפיי אקסטרים “מהדורת מדבר” (Desert Edition)? הגורו מתאר לעצמו שהשעון החדש, שמגיע בגווני חאקי, מגיע בעקבות גל של פניות של חובבי שעוני כרונוגרף שביקשו מזניט שעון שיוכל לשמש אותם במסעותיהם במדבריות ברחבי העולם. שאפו לזניט. עכשיו בואו נכיר ביחד את השעון החדש שמגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות.

דפיי אקסטרים מהדורת מדבר – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מטיטניום מוברש ושימו לב – עין הנץ. עכשיו, לפני שאתם רצים להתלונן על זניט שמתעללת בבעלי חיים, תרגעו. מדובר באבן-חן קוורץ מקרו-גבישית בצבע כחול אפור. האבן הזאת נקראת על שם העוף הדורס שליווה את נוודי המדבר במשך מאות בשנים, גבוה מעל האופק, כשהוא מסמל נחישות וסיבולת. כשהאבן הזאת מלוטשת, היא יכולה להראות מעט נוזלית, עם השאוטאיציה שלה (אפקט עין החתול), וליצור מעין מראה מתעתע של נווה מדבר בחום הלוהט של המדבר. היות וכל אבן שונה ומציגה צבעים ומבנה סיבים שונה, כל אחד מ-50 השעונים החדשים של זניט הוא בעל מראה ייחודי.

עין הנץ והבזל העשוי ממנה. מקור - Watchilove.
עין הנץ והבזל העשוי ממנה. מקור – Watchilove.

אז אחרי שהכרנו את אבני החן של המדבר והמיוחדות שלהם, הגיע הזמן לחזור לדבר קצת על שעונים. כאמור, גוף השעון עשוי מטיטניום, כשהוא מגיע עם מעין בזל המקיף אותו העשוי מאבן החן עין הנץ. השעון מגיע בקוטר של 45 מ”מ ובעובי של 15.4 מ”מ.

דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור - Watchilove.
דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור – Watchilove.

בתוך השעון אנו מוצאים לוח העשוי מזכוכית ספיר כהה עם שלושה לוחות קטנים בצבע בז’. בשעה 9 אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן של השעון. בשעה 12 משלבת זניט מד רזרבת כוח. המחוג המרכזי בשעון (מחוג “השניות” הגדול) הוא מחוג כרונוגרף המאית שניה. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות ובשעה 6 את כרונוגרף ה-60 שניות.

דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור - Watchilove.
דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור – Watchilove.

זניט ציידה את השעון במנגנון מהיר להחלפת רצועות, כשהוא יגיע עם צמיד טיטניום, רצועת גומי בצבע בז’ ורצועת בד ולקרו בצבע שחור.

מנגנון מהיר להחלפת רצועות. מקור - Watchilove.
מנגנון מהיר להחלפת רצועות. מקור – Watchilove.

דפיי אקסטרים מהדורת מדבר – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 9004. האל פרימרו 9004 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי מבית זניט. הוא פועל בקצב גבוה, של 36,000 ויברציות לשעה (5Hz). הוא מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות, כשהוא מסוגל למדוד כאמור זמן בדיוק של מאית השנייה.

מנגנון כרונוגרף עם יכולת מדידה של 1/100 השנייה. מקור - Watchilove.
מנגנון כרונוגרף עם יכולת מדידה של 1/100 השנייה. מקור – Watchilove.

המנגנון מגיע עם שני מנגנוני בריחה. מנגנון בריחה אחד עבור השעון. מנגנון בריחה נוסף עבור מנגנון הכרונוגרף. מנגנון הבריחה של הכרונוגרף פועל בקצב של  50Hz. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

אז מה חדש בעצם? 

זניט משיקה את שעון הכרונוגרף ה”קשוח” ביותר שלה עד היום, לפחות במראה. השעון מגיע בשיתוף פעולה עם צלם הטבע המפורסם קורוש קייניאד (Kourosh Keynejad).

הצלם קורוש קייניאד. מקור - Watchilove.
הצלם קורוש קייניאד. מקור – Watchilove.

קייניאד הוא צלם בריטי המתגורר בקליפורניה, שקנה לעצמו פרסום עולמי הודות לתמונות מדהימות שהוא מספק ממדבריות שונות המבטאות את היופי הפראי של הטבע. בזניט מדגישים כי החברה וקייניאד חולקים ערכים זהים. ערכים כמו שמירה על איכות הסביבה וקיימות. השעון החדש אמור לשקף את סביבת העבודה של קייניאד שהפכה לבית השני שלו.

דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור - Watchilove.
דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. השעון, רפרנס 95.9200.9004/77.I204, יגיע במחיר של 21,900 פרנקים שוויצריים. בדולרים – כ-23,600 דולרים.

דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור - Watchilove.
דפיי אקסטרים מהדורת מדבר. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

אנחנו כל פעם מחדש מתפעלים מהיצירתיות והחדשנות של יצרניות השעונים השונות. לא, אנחנו לא מתכוונים ליצירתיות בייצור שעונים. אנחנו מתכוונים ליצירתיות בסיבות לשיתופי פעולה והשקות של שעונים חדשים. זניט לא באמת צריכה שיתוף פעולה עם צלם כזה או אחר כדי “למכור לנו” שעון זניט דפיי אקסטרים בגוון בז’. היא גם לא באמת צריכה לקרוא לו “מהדורת מדבר”. היא יכולה פשוט לקרוא לו דפיי אקסטרים אולטרה-בז’, כפי שהיא עשתה עם שעון האולטרה-ויולט שלה. אנחנו בטוחים שהוא יימכר בצורה נפלאה גם בלי סיפור רקע מיוחד מסביבו, במיוחד כשמדובר במהדורה מוגבלת של 50 יחידות.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.