ביום שישי האחרון הכרנו גוון חדש בעולם השעונים – ירוק ורדיגריס. ציינו כי זהו אחד הצבעים המזוהים ביותר עם האומן דניאל ארשם, ששיתף פעולה עם הובלו בשעון הכיס החדש שלה, השעון הראשון בעולם העשוי מספיר. ורדיגריס הוא הגוון הירוק הבהיר-ירוק רך שמתקבל על נחושת כשהיא צוברת פטינה לאורך שנים רבות. את הגוון המיוחד הזה אפשר למצוא בעיקר בבירה הצרפתית, שם הוא מעטר מבנים רבים המציגים ארכיטקטורה עתיקה. מי שהחליטה לאמץ את הגוון הזה ולחלוק מחווה לעיר האורות היא זניט, שמשיקה שעון חדש – דפיי סקייליין מהדורת פריז (Defy Skyline Edition Paris), שעון שיגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות שיהיו זמינות לרכישה בבוטיקים של זניט בצרפת בלבד. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

דפיי סקייליין מהדורת פריז – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף המוכר של שעוני הדפיי סקייליין – גוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 12 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, המשדרגים את המראה הכללי של השעון, שמגיע עם הבזל המוכר בעל 12 הצלעות.

דפיי סקייליין מהדורת פריז
דפיי סקייליין מהדורת פריז

לוח השעון הוא הלוח המוכר של זניט בשעוני הדפיי סקייליין – לוח עם תבנית כוכבים, תאריכון בשעה 3 ולוח עם תצוגת עשירית השניה בשעה 9. הלוח מגיע כאמור בגוון הירקרק-ורדיגריס עם שיפוע צבעים, שמתחיל במרכז לוח השעון ומסתיים בקצה של לוח השעון בגוון כהה-שחור.

לוח ירקרק עם תצוגת עשירית השניה
לוח ירקרק עם תצוגת עשירית השניה

השעון מגיע עם מחוגים בציפוי רודיום, עם אינדקסים מלבניים צרים, כשגם המחוגים וגם האינדקסים מגיעים עם מילוי Super-LumiNova SLN C1. זניט מצרפת לשעון את צמיד המתכת המוכר של סדרת הדפיי סקייליין, כשהוא יגיע בנוסף עם רצועת גומי שחורה. השעון מצויד במנגנון להחלפה מהירה של הרצועות.

דפיי סקייליין מהדורת פריז – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 3620 של זניט – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור הכוכב המפורסם של זניט.

אז מה חדש בעצם?

לפני כשנתיים השיקה זניט את סדרת הסקייליין, כמענה לביקוש ההולך וגובר בשוק שעוני היוקרה לשעוני ספורט. מאז זניט מרחיבה את הסדרה הזאת עם דגמים שונים, כשהשעון החדש הוא תוספת מרעננת לסדרה הזאת, כשלראשונה זניט מקדישה שעון דפיי סקייליין לעיר, במקרה הזה לעיר האורות, כשיש לנו הרגשה שבקרוב נראה שעונים שיוקדשו לערים נוספות מסביב לעולם בסדרה הזאת …

דפיי סקייליין מהדורת פריז
דפיי סקייליין מהדורת פריז

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 03.9302.3620/75.I001, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 50 יחידות, כשהשעונים בסדרה יימכרו באופן בלעדי בבוטיקים של זניט בצרפת בלבד. השעון מגיע עם תג מחיר של 9,900 אירו, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

השורה התחתונה

כפי שציינו, יש לנו הרגשה ששעון הדפיי סקייליין מהדורת פריז הוא רק הסנונית הראשונה בסדרת ערים שיקבלו שעונים כאלו מזניט, אבל מי יודע? אולי זניט תפתיע אותנו ותהפוך את עיר האורות לעיר היחידה שמקבלת שעון משלה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.