זניט ממשיכה להרחיב את סדרת שיתופי הפעולה שלה, הפעם בשעון דפיי קלאסיק סקלטון חדש. השעון מגיע במסגרת שיתוף פעולה מעניין עם מגזין שעוני היוקרה האוסטרלי Time+Tide, זניט דפיי קלאסיק סקלטון “Night Surfer” – שעון שמגיע במחווה מעניינת – לגולשים שנשארים לגלוש לאחר השקיעה. הגורו יצא לגלוש, טוב נו, לא באמת, אבל לפחות כן להכיר את השעון החדש. מוזמנים להצטרף אליו.

דפיי קלאסיק סקלטון “Night Surfer” – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף המוכר של שעוני הזניט דפיי קלאסיק סקלטון. גוף השעון עשוי מטיטניום והוא בקוטר של 41 מ”מ. עוביו עומד על 10.75 מ”מ. זניט משתמשת בטיטניום בהתזת חול, מה שמעניק לו מראה כהה יותר ומחוספס יותר לעומת שעוני הטיטניום הרגילים בסדרה.

דפיי קלאסיק סקלטון "Night Surfer". מקור - Watchilove.
דפיי קלאסיק סקלטון “Night Surfer”. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם לוח כחול בגימור צבעים מדורג. הלוח אמור לדמות את המראה המרהיב שרואים אותם גולשים שאמיצים מספיק להישאר ולגלוש לאחר השקיעה. לפי זניט ואנשי Time+Tide האוסטרליים (יבשת החביבה במיוחד על גולשים מרחבי העולם), הגולשים רואים מעין קו דק של אור באופק שמתחלף בגוון כחול מדורג, שמתחלף גם הוא לשחור.

דפיי קלאסיק סקלטון "Night Surfer". מקור - Watchilove.
דפיי קלאסיק סקלטון “Night Surfer”. מקור – Watchilove.

זניט משלבת בשעון צמיד בטיטניום בגימור הברשת חול. כשמדובר בפעם הראשונה שהחברה משלבת צמיד כזה בסדרת שעוני הדפיי קלאסיק סקלטון שלה. פריט עיצובי נוסף המופיע לראשונה בסדרה, מגיע בדמות לוגו הכוכב של זניט, המצופה לראשונה בחומר סופר לומינובה SLN C1. זניט משתמשת באותו חומר גם לציפוי מחוגי השעון, המצופים בשכבת רודיום.

דפיי קלאסיק סקלטון “Night Surfer” – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את מנגנון ה-Elite 670 SK של זניט. ה-Elite 670 SK הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות.

מנגנון ה-Elite 670 SK של זניט. מקור - Watchilove.
מנגנון ה-Elite 670 SK של זניט. מקור – Watchilove.

זניט החליטה להתאים את המראה של מנגנון השעון למראה הכללי של השעון, כשהיא בוחרת ברוטור בגימור סאטן.

אז מה חדש בעצם? 

שיתוף פעולה ייחודי בין זניט לבין מגזין שעוני היוקרה האוסטרלי Time+Tide. מעבר לשעון החדש והמעניין, זניט הצליחה אפילו להטיס את מייסד Time+Tide, אנדרו מקוטצ’ן (Andrew McUtchen) להשקת השעון החדש במשרדים של זניט בלה-לוקלה שבשוויץ. מקוטצ’ן הגיע לצורך ההשקה הזאת מאחת הערים המבודדות בעולם מאז התפרץ וירוס הקורונה – מלבורן שבאוסטרליה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 97.9000.670/26.M9000, מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. זניט תשווק 50 יחידות באופן בלעדי בבוטיקים שלה ובאתר. את 50 היחידות הנוספות ניתן יהיה לרכוש דרך Time+Tide. תג המחיר של השעון עומד על 8,900 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

השעון החדש של זניט מגיע עם מספר חידושים שמופיעים לראשונה בסדרה. כפי שציינו במהלך הכתבה – הוא השעון הראשון של החברה בסדרת הדפיי קלאסיק סקלטון עם צמיד בגימור התזת חול.

דפיי קלאסיק סקלטון "Night Surfer". מקור - Watchilove.
דפיי קלאסיק סקלטון “Night Surfer”. מקור – Watchilove.

בנוסף, זהו השעון הראשון של החברה עם לוגו החברה מצופה סופר-לומינובה. עוד בחידושים? השעון הראשון של החברה בסדרת הדפיי קלאסיק סקלטון עם לוח בגוון מדורג, כמו גם מסגרת תאריכון מצופה בחומר זרחני, מה שמשפר את הקריאות של השעון. בסך הכל זניט מצליחה בהחלט לשלב בשעון החדש את אותו מראה ייחודי של הים בדקות הראשונות שלאחר השקיעה. תודו שזאת לבד סיבה נהדרת לנסות לרכוש את אחת מ-100 היחידות של השעון.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של זניט.