אחד משיתופי הפעולה המעניינים שמקיימות יצרניות שעוני יוקרה שוויצריות שייך ללא ספק לזניט. יצרנית השעונים מלה-לוקלה היא שומרת הזמן הרשמית ושותפה מייסדת של מרוצי ה-Extreme E – סדרת מרוצי שטח, המשתמשת ברכבי שטח חשמליים באזורים מרוחקים בעולם. במסגרת החוקים של סדרת המרוצים, נבחרים המיקומים למרוצים השונים במטרה להעלות את המודעות להיבטים מסוימים של שינויי האקלים. בנוסף, סדרת המרוצים מקדמת גם שיווין בין המינים בספורט המוטורי כשהיא דורשת כי כל צוותי הקבוצות המשתתפות במירוצים יהיו מורכבות מנהג ונהגת, שיחלקו במשימות נהיגה שוות. לאחר קיומו של ה-Desert X Prix הראשון, זניט חשפה את הגרסה השניה של שעוני הדפיי Extreme E שלה, דפיי Extreme E “Island X Prix”. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

דפיי Extreme E “Island X Prix” – מפרט טכני

השעון החדש של זניט מגיע בגוף העשוי מפחמן וטיטניום, כשגוף השעון עובר גימור התזת חול. גוף השעון מגיע בקוטר של 45 מ״מ ובעובי של 15.4 מ״מ. השעון מגיע במראה קשוח, הודות לקווים הבולטים בגוף השעון והמראה המחוספס שמתקבל מהפחמן והטיטניום.

דפיי Extreme E “Island X Prix”. מקור - Monochrome Watches.
דפיי Extreme E “Island X Prix”. מקור – Monochrome Watches.

כפי שאפשר להבין משם השעון, הזניט דפיי Extreme הוא גרסה מתקדמת ואם תרצו אפילו נועזת, של שעון הספורט היוקרתי של זניט. הדגם החדש מגיע עם דגשים של צבע כתום עז, הצבע הרשמי של סדרת המירוצים. זניט מבססת את השעון על הדפיי אקסטרים הקלאסי שלה, המבוסס על סיבי פחמן, עם הנגיעות העיצוביות המשייכות את השעון ל-Desert X Prix.

שעון כרונוגרף מתקדם מבית זניט. מקור - Monochrome Watches.
שעון כרונוגרף מתקדם מבית זניט. מקור – Monochrome Watches.

השעון הוא שעון כרונוגרף, עם לוח סקלטון פתוח. בחלק החיצוני ביותר של לוח השעון אנו מוצאים טבעת שחורה עם אינדקסים בצבע כתום מ-1 עד 100, אלו האינדקסים המיועדים למדידת הזמן בדיוק של מאית השניה. מתחת לטבעת הזאת אנו מוצאים טבעת נוספת, לבנה – טבעת הדקות של השעון. השעון מגיע עם שלושה לוחות קטנים בשעה 3,6 ו-9, עליהם נרחיב בהמשך הכתבה.

חלקי רצועה העשויים מצמיגים ממוחזרים. מקור - Monochrome Watches.
חלקי רצועה העשויים מצמיגים ממוחזרים. מקור – Monochrome Watches.

זניט תשווק את השעון עם שלוש רצועות. רצועה אחת היא רצועת ולקרו כתומה, עם חלקים המיוצרים מצמיגים ממוחזרים. רצועה שניה היא רצועת ולקרו שחורה, כשהרצועה השלישית היא רצועת גומי שחורה. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

דפיי Extreme E “Island X Prix” – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אל פרימרו 9004. אל פרימרו 9004 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי מבית זניט. למעשה, מדובר במנגנון הדגל של החברה. המנגנון פועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה והוא מספק רזרבת כוח של 50 שעות, כשהוא מסוגל כאמור למדוד זמן בדיוק של מאית השניה.

קליבר אל פרימרו 9004 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר אל פרימרו 9004 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, בשעה 6 אנו מוצאים כרונוגרף 60 שניות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. בשעה 12 בלוח השעון, מעל ללוגו של זניט, אנו מוצאים מחוון רזרבת כוח. את המנגנון של השעון, עם רוטור הכוכב של זניט, אנו יכולים לראות מבעד לגב השקוף של השעון. על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב ISLAND X PRIX והכיתוב ONE OF 20.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה מעניין בין זניט לסדרת מרוצי מכוניות המבוססת על רכבים חשמליים, אתרים מרוחקים, דגשים על הגברת מודעות לשינוי אקלים ודגש נוסף לשיוויון בין המינים. מה עוד אפשר לבקש? אה, כמובן, איך שכחנו – שעון שנראה פשוט נפלא …

דפיי Extreme E “Island X Prix”. מקור - Monochrome Watches.
דפיי Extreme E “Island X Prix”. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של זניט, רפרנס 10.9100.9004-4/26.I305, מגיע במהדורה מוגבלת של 20 יחידות. זניט תשווק אותו כאמור עם 3 רצועות שונות. השעון מגיע בתג מחיר של 26,900 פרנקים שוויצריים, כ-27,700 דולרים.

השורה התחתונה

עם קוטר של 45 מ״מ ועובי של 15.4 מ״מ, אי אפשר לפספס את המראה המיוחד של השעון הזה, אבל מצד שני, זה גם אומר שהוא לא בדיוק מתאים לכל אחד. למזלנו, העובדה שהשעון מגיע במהדורה מוגבלת של 20 יחידות ובתג מחיר של כ-28 אלף דולרים, חוסך לגורו לא מעט התלבטות ולפחות נסיעה אחת לשוויץ כדי למדוד את השעון. אם תרצו שנהיה קצת יותר רציניים, כמובן שמדובר בשעון נהדר, המבוסס על מנגנון הכרונוגרף המתקדם של זניט, אבל כמו דברים אחרים בחיים שמגיעים במהדורה מוגבלת, כנראה שאנחנו והוא פשוט לא נועדנו אחד לשני …

למעבר לאתר של זניט.