אחת השאלות שמנקרת במוחו של כל חובב שעונים לפני שהוא עומד לרכוש שעון יוקרה, גם אם הוא לא יודה בזה לעולם בפה מלא, היא האם השעון שאני ארכוש יצליח לשמור על הערך שלו בצורה סבירה בעוד מספר שנים במידה וארצה למכור אותו. שמירת ערך היא מושג שאנחנו בדרך כלל מקשרים לשעונים כמו פטק פיליפ ורולקס, אבל הגורו החליט לאסוף עבורכם מספר שעונים של חברות אחרות שהגורו מאמין שיצליחו לשמור על הערך שלהם בצורה טובה בעוד שנים ואם תהיה לכם מספיק סבלנות, אולי אפילו תוכלו להרוויח קצת במכירה שלהם לעומת מחיר הקניה שלהם.

אודמר פיגה רויאל אוק Extra Thin

אודמר פיגה משתייכת לשילוש הקדוש של עולם השעונים, כשהשעונים שלה מגיעים עם תגי מחיר מהגבוהים בעולם השעונים, כך שנושא שמירת הערך הוא אולי השיקול האחרון בקרב רוכשי השעונים שלה, אבל אין ספק שגם אם אתם בעלי תקציב לא מוגבל (השעון מגיע עם תג מחיר של מעל ל-200 אלף ₪) , עדיין אתם רוצים לדעת שאתם לא זורקים את הכסף שלכם סתם. יצירת המופת הזאת של אודמר פיגה מגיעה עם העיצוב האיקוני של סדרת הרויאל אוק, אבל עם עובי של 3.05 מ”מ בלבד, מה שצפוי להפוך את השעון הזה לשעון נחשק בקרב שעוני אספנים בעשורים הבאים.

שעון אודמר פיגה רויאל אוק Extra Thin. מקור - Monochrome Watches.
שעון אודמר פיגה רויאל אוק Extra Thin. מקור – Monochrome Watches.

טודור הריטאג’ בלאק ביי

כשאנחנו בוחנים שעוני וינטאג’ איקוניים, אחד המכנים המשותפים הבולטים ביותר בקרב כל השעונים הללו, הוא העובדה שהם מגיעים עם עיצוב על זמני, כזה שאם תראו אותו, לא תוכלו לנחש, לפחות לא במבט ראשון, אם מדובר בשעון מהשנים האחרונות או מאמצע המאה הקודמת, כשאין ספק שסדרת הבלאק ביי הריטאג’ של טודור היא אחת מסדרות השעונים הבולוטת ביותר שמציעות את העיצובים הללו. השילוב של מנגנונים תוצרת בית והסמכת כרונומטר, לצד העובדה שמדובר ב”אחות הקטנה של רולקס” צפויים להפוך את השעונים הללו למבוקשים ונחשקים בקרב אספני שעונים בעתיד, כשאמנם יכול להיות שהוא לא יכפיל את הערך שלו, אבל עם תג מחיר התחלתי נמוך יחסית, אין ספק שמדובר בהימור כמעט בטוח לשעון להשקעה לעתיד.

טודור בלאק ביי. מקור - טודור.
טודור בלאק ביי. מקור – טודור.

ייגר לה-קולטרה Polaris Memovox

שעון חדש שהשיקה ייגר לה-קולטרה רק בשנה האחרונה, לציון שנת ה-50 לסדרת הפולאריס האיקונית שלה, כשגם כאן אנחנו מקבלים שעון עם עיצוב שהוא כל כולו מחווה מושלמת לעיצובים אלגנטיים מהמאה הקודמת, כשהעובדה שמדובר במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות בלבד רק תעזור לו להפוך לשעון עם שמירת ערך גבוהה במיוחד בשנים הבאות.

שעון ה-Polaris Memovox של ייגר לה קולטרה. מקור - ייגר לה-קולטרה.
שעון ה-Polaris Memovox של ייגר לה קולטרה. מקור – ייגר לה-קולטרה.

פנריי לומינור Base

עוד שעון עם עיצוב על זמני, שגם חובבי שעונים מושבעים לא יוכלו להגיד לכם אם הוא מגיע מהשנים האחרונות או משנות ה-60 של המאה הקודמת, עם המאפיינים העיצוביים שכל כך מזוהים עם שעוני פנריי, עיצוב שמגיע מאיטליה, אבל שעון שמיוצר בשוויץ. עם קהילת אספנים רחבה וכמות נמוכה יחסית של שעונים שהחברה מייצרת מכל סדרה, סביר להניח שכל שעון של פנריי שתרכשו יהפוך לפריט אספני בעתיד הקרוב.

שעון פנריי לומינור BASE. מקור - פנריי.
שעון פנריי לומינור BASE. מקור – פנריי.

ראדו HyperChrome קפטן קוק לימיטד אדישן

בתור חובבי שעונים אתם כבר יודעים שצמד המילים “לימיטד אדישן” (מהדורה מוגבלת) כבר הופך כל שעון, מכל מותג שיהיה, לשעון נחשק ומבוקש, כשאם מצרפים את זה לדגם איקוני משנות השישים של המאה הקודמת, שמגיע אמנם בגוף בקוטר של 37 מ”מ בלבד, אך עם עיצוב עדכני ותג מחיר נגיש כמעט לכל כיס, אין ספק שככל שתהיו סבלניים יותר, הערך של השעון הזה רק צפוי לעלות.

שעון ראדו קפטן קוק הייפרכרום מהדורה מוגבלת. מקור- HODINKEE.
שעון ראדו קפטן קוק הייפרכרום מהדורה מוגבלת. מקור- HODINKEE.

ייגר לה-קולטרה דיפ-סי כרונוגרף

עוד שעון חדש יחסית מבית ייגר לה-קולטרה, אחת מיצרניות השעונים החביבות על הגורו, שמגיע עם עיצוב כרונוגרף סולידי ונקי, אך כזה שעונה בהחלט להגדרה של עיצוב על זמני, עם אחד מלוחות הכרונוגרף הקריאים ביותר ומחווה לשעוני הכרונוגרף הקלאסיים של החברה מהמאה הקודמת, אין ספק שמדובר בשעון שיהפוך לקלאסיקה אמיתית.

ייגר לה-קולטרה דיפ-סי כרונוגרף. מקור - ייגר לה-קולטרה.
ייגר לה-קולטרה דיפ-סי כרונוגרף. מקור – ייגר לה-קולטרה.

רולקס סקיי-דוולר

נכון, הגורו הבטיח לכם שעונים לא של רולקס או פטק פיליפ, אבל הסקיי-דוולר הוא שעון חדש יחסית בליין של רולקס, אך העובדה שהוא השעון עם הקומפליקציות הגבוהות ביותר של רולקס מזה שנים, עם מגוון חידושים טכנולוגיים שרולקס שילבה בשעון הזה באומנות ששמורה ליצרניות השעונים המובילות, לצד העיצוב ששומר על כל המאפיינים הקלאסיים של שעוני רולקס, מבטיחים שהסקיי-דוולר יהפוך לקלאסיקה של ממש בקרב חובבי המותג וחובבי שעונים בכלל.

רולקס סקיי דוולר לוח כחול. מקור - רולקס.
רולקס סקיי דוולר לוח כחול. מקור – רולקס.

ברייטלינג נוויטיימר Rattrapante

שעוני ברייטלינג לבדם הם שעונים נחשקים במיוחד, סדרת הנוויטיימר של החברה היא אחת הסדרות המבוקשות ביותר, הנחשקות ביותר והפופולריות ביותר של החברה, צרפו לזה את העובדה שמדובר בשעון Rattrapante, שעון עם קומפליקציית כרונוגרף Split Seconds, הופכת את השעון הזה לאחד הדגמים הבולטים של ברייטלינג וכזה שרק ישתבח עם השנים.

שעון ברייטלינג נוויטיימר RATTRAPANTE. מקור - ברייטלינג.
שעון ברייטלינג נוויטיימר RATTRAPANTE. מקור – ברייטלינג.