זה לא סוד שהובלו אוהבת מהדורות מיוחדות ומוגבלות לשעונים שלה. בין אם מדובר בשעונים לבוטיקים שלה, קבוצות ספורט או ערים מסוימות בעולם. לרגל סוף שנת 2020 החליטו בהובלו לחלוק כבוד לאחת הערים התוססות בעולם  – ניו יורק. מהדורה חדשה – הובלו ג’ונגל הבטון ניו-יורק, או בשם המלא שלו – הובלו קלאסיק פיוז’ן Concrete Jungle Limited Edition. 

הובלו ג’ונגל הבטון ניו-יורק – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו הוא שעון כרונוגרף בסדרת הקלאסיק פיוז’ן של החברה. הוא מגיע בגוף המוכר של שעוני הכרונוגרף של הובלו. גוף השעון מגיע בקוטר של 45 מ”מ בעובי של 13.85 מ”מ. הוא עשוי מסגסוגת המכילה 65-75 אחוזים בטון ו-25-30 אחוזים שרף אפוקסי. שרף האפוקסי מחליף את המים בתערובת בטון רגילה. הובלו משלימה את הסגסוגת עם 5-10 אחוזים של פיברגלס. גם כאן – הפיברגלס מחליף את המתכת שמשלבים בבטון לחיזוק התערובת. 

הובלו ג'ונגל הבטון ניו-יורק. מקור - WatchTime.
הובלו ג’ונגל הבטון ניו-יורק. מקור – WatchTime.

לפי הובלו, גוף השעון ולוח השעון התואם עברו טיפול אנטי-UV. הטיפול הזה אמור למנוע שינוי של צבע השעון לאורך השנים. בנוסף, הובלו ציפתה את גוף השעון בחומר מונע גרפיטי, שאמור לעזור לשמור על גוף השעון נקי מלכלוכים. 

הובלו ג'ונגל הבטון ניו-יורק. מקור - WatchTime.
הובלו ג’ונגל הבטון ניו-יורק. מקור – WatchTime.

השעון מגיע עם ברגי טיטניום שחורים שמחזיקים את הצמיד האינטגרלי. שני לחצני כרונוגרף קרמיים בצבע שחור וכתר עם הלוגו של הובלו נמצאים בצד השעון. 

לוח וגוף שעון העשויים מבטון עם שרף אפוקסי ופיברגלס. מקור - WatchTime.
לוח וגוף שעון העשויים מבטון עם שרף אפוקסי ופיברגלס. מקור – WatchTime.

לוח השעון עשוי גם הוא מבטון. הובלו משתמשת באינדקסי שעה בתצורת סנדוויץ’ (לחוצים אל תוך הלוח, סטייל פנריי). בשעה 3 ו-9 בלוח השעון אנו מוצאים שני לוחות קטנים. הלוח בשעה 9 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות, כשהלוח בשעה 3 הוא לוח השניות של השעון. בשעה 6 של השעון אנו מוצאים תאריכון ומעליו המילה AUTOMATIC. הובלו שילבה בשעון מחוגים העשויים רותניום-אנתרצייט בציפוי צבע מט בהתזת צבע. 

הובלו ג’ונגל הבטון ניו-יורק – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר HUB1143 – מנגנון כרונוגרף אינהאוס של החברה. אינהאוס אמרנו? טוב, נו, ככה לפחות הובלו מפרסמת אותו. בפועל, מדובר במנגנון המבוסס על קליבר ETA 2892-A2 עם שדרוגים ושיפורים מבית הובלו. הוא מגיע עם 59 אבני חן, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מציע רזרבת כוח של 42 שעות. 

אז מה חדש בעצם?

גוף שעון העשוי מבטון. לוח שעון העשוי מבטון. תרשו לגורו לחזור על זה – גוף שעון ולוח שעון העשויים מבטון. אם זה לא חדשנות בשימוש בחומרים, הגורו לא יודע מה זה חדשנות. 

הובלו ג'ונגל הבטון ניו-יורק. מקור - WatchTime.
הובלו ג’ונגל הבטון ניו-יורק. מקור – WatchTime.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 521.XC.3604.NR.NYC20 יגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. הוא יגיע עם רצועת טקסטיל שחורה, במחיר של 18,800 דולרים ליחידה. 

רצועת בד שחורה משלימה את המראה המיוחד של השעון. מקור - WatchTime.
רצועת בד שחורה משלימה את המראה המיוחד של השעון. מקור – WatchTime.

השורה התחתונה

אם אתם חובבי שעונים “אמיתיים”, את הסיפור של הובלו אתם כבר בוודאי מכירים. אתם גם בוודאי יודעים שחובבי שעונים “אוהבים לשנוא את הובלו”. גם בשעון הזה – שעון במחיר של 18,800 דולרים עם מנגנון שהוא בסופו של דבר, מנגנון ETA? אם היה כתוב על זה כל שם אחר חוץ מהובלו זה היה נשמע לנו כמו בדיחה לא מצחיקה במיוחד.

לחצנים קרמיים בצבע שחור. מקור - WatchTime.
לחצנים קרמיים בצבע שחור. מקור – WatchTime.

אסור לשכוח את השימוש המופרז עד קיצוני של החברה במושג מהדורות מוגבלות. אבל אז מסתכלים על גוף שעון וקוראים שהובלו השתמשה בבטון לגוף השעון וללוח השעון. אפשר לאהוב את הובלו, אפשר לשנוא אותה, אבל אי אפשר שלא להעריך אותה על החדשנות והתעוזה בשימוש בחומרים. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.