הובלו היא אולי יצרנית שעוני היוקרה שחרטה על דגלה יותר מכל חברה אחרת בעולם את שיתופי הפעולה עם חברות אחרות. אחד משיתופי הפעולה הוותיקים של הובלו הוא עם ברלוטי (Berluti) – יצרנית מוצרי עור איטלקית. אם לא ידעתם, אז ברלוטי היא כיום חלק מתאגיד מוצרי היוקרה LVMH, שמחזיק גם בהובלו תחת חטיבת השעונים שלו. שיתוף הפעולה בין הובלו וברלוטי נמשך כבר כ-4 שנים. במסגרתו השיקה הובלו מדי שנה שעון ביחד עם ברלוטי. כל השעונים הגיעו בסדרת הקלאסיק פיוז’ן וכולם הגיעו עם שילובים של עור ונציאני, סימן ההיכר של ברלוטי. השעון החדש שמגיע משיתוף הפעולה הזה הוא שעון היוניקו Cold Brown. גם כאן אנו מוצאים את שילוב העור המיוחד בשעון. אבל בניגוד לשעונים הקודמים בסדרה, כאן מדובר בשעון בסדרת הביג באנג. הובלו יוניקו Cold Brown – מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו. 

הובלו יוניקו Cold Brown – מפרט טכני

השעון החדש, רפרנס 411.CI.0500.VR.BER20, מגיע בגוף המוכר של שעוני הביג באנג של הובלו. גוף השעון עשוי מסגסוגת קרמית בקוטר של 45 מ”מ בשילוב של משטחים בגימור חלק ומוברש. 

הובלו יוניקו Cold Brown. מקור - הובלו.
הובלו יוניקו Cold Brown. מקור – הובלו.

השעון מגיע עם בזל קרמי בצבע שחור עם אינסרט המשלב את העור הונציאני המוכר של ברלוטי. העור עבר תהליך התיישנות שמקנה לו מראה מיושן בגוון חום עמוק. 

הובלו יוניקו Cold Brown. מקור - הובלו.
הובלו יוניקו Cold Brown. מקור – הובלו.

הובלו משתמשת בעור גם ללוח השעון וללוחות הקטנים שבו ואפילו לציפוי מחוגי השעון. השילוב הזה מקנה לשעון מראה מיושן. אותו מראה נשמר גם ברצועת הגומי של השעון שמצופה בחלק החיצוני שלה בעור הונציאני החום. 

הובלו יוניקו Cold Brown. מקור - הובלו.
הובלו יוניקו Cold Brown. מקור – הובלו.

הובלו יוניקו Cold Brown – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר HUB1242 יוניקו של הובלו. מנגנון פלייבאק כרונוגרף אוטומטי עם רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון פועל בקצה של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם 30 אבני חן. ה-HUB1242 הוא אחד המנגנונים המוכרים ביותר של החברה שנמצא בשימוש בעשרות שעונים שלה. 

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף במסגרת שיתוף הפעולה בין הובלו ויצרנית מוצרי העור היוקרתית ברלוטי. אם תרצו את זה בתרגום לעברית – עוד סיבה להובלו להשיק שעון במהדורה מוגבלת (לא חשבתם אחרת, כן?).

שעון הביג באנג הראשון בשיתוף הפעולה בין שתי החברות. מקור - הובלו.
שעון הביג באנג הראשון בשיתוף הפעולה בין שתי החברות. מקור – הובלו.

כמה זה עולה לנו?

הובלו תשיק את השעון במהדורה מוגבלת כאמור של 100 יחידות. כל שעון יגיע במחיר של 26,200 דולרים. 

השורה התחתונה

שיתוף הפעולה בין הובלו וברלוטי נמשך כאמור 4 שנים. כל שעון משותף של שתי היצרניות הללו התבסס בצורה כזאת או אחרת על הדגם שקדם לו. הפעם בחרו בשתי החברות בגישה חדשה. השעון שנבחר לשיתוף הפעולה הוא לראשונה מסדרת הביג באנג. בנוסף, המנהל הקריאטיבי של ברלוטי, כריס ואן אשה (Kris Van Assche) עבד בשיתוף פעולה צמוד עם הובלו על השעון החדש. התוצאה הסופית היא שעון במראה מיוחד שמשלב בצורה נהדרת את סימן ההיכר של ברלוטי – העור הונציאני. הגורו אהב במיוחד את המראה המיושן של השעון. האם בתקופה אחרת, ללא חל”ת וקורונה, הגורו היה מוציא עליו קרוב ל-90,000 ש”ח? לא בטוח … 

סימן ההיכר של ברלוטי, העור הונציאני, משולב בשעון. מקור - הובלו.
סימן ההיכר של ברלוטי, העור הונציאני, משולב בשעון. מקור – הובלו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.