בעוד מדינות רבות ברחבי העולם מתמודדות עם מגפת הקורונה, בהובלו, יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית, מתכוננים במרץ לפתיחה החגיגית של הבוטיק החדש של החברה ברחוב צ’ו-דורי ברובע גינזה, רובע הקניות היוקרתי של טוקיו. לרגל פתיחת הבוטיק, משיקה הובלו שעון חדש בסדרת הביג באנג שלה, הובלו ביג באנג GMT All Black יוז’י ימאמוטו. השעון פותח בשיתוף פעולה עם מעצב האופנה היפני הנודע, אשר החתימה שלו מופיעה על גבי זכוכית השעון. 

הובלו ביג באנג GMT All Black יוז’י ימאמוטו – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו, רפרנס 471.CI.1114.RX.YOY20 מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה בקוטר של 45 מ”מ ובעובי של 15.85 מ”מ. השעון מגיע עם עמידות למים בעומד של עד ל-100 מטרים, עם בזל קרמי בגימור מוברש.

הובלו ביג באנג GMT All Black יוז'י ימאמוטו. מקור - הובלו.
הובלו ביג באנג GMT All Black יוז’י ימאמוטו. מקור – הובלו.

השעון כולו מגיע בצבע שחור, צבע המזוהה עם מעצב האופנה ימאמוטו ונחשב למועדף עליו. השעון מגיע עם קומפליקציית GMT, כשלוח השעון עשוי זכוכית ספיר בצבע שחור עם סמני שעה בציפוי PVD שחור עם צביעת לומיניסנט. 

הובלו ביג באנג GMT All Black יוז'י ימאמוטו. מקור - הובלו.
הובלו ביג באנג GMT All Black יוז’י ימאמוטו. מקור – הובלו.

השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה, סימן ההיכר של הובלו והוא יגיע במהדורה מוגבלת (לא חשבתם אחרת, כן?) של 50 יחידות, כשעל גב השעון יופיע הכיתוב “SPECIAL EDITION” והכיתוב XX/50 – מספר השעון בסדרה. 

מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר HUB1251, מנגנון UNICO מתוצרת בית של הובלו. המנגנון הוא אוטומטי והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה (תדר של 4Hz) והוא עם רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מגיע עם 41 אבני חן ו-328 רכיבים בסך הכל.

הובלו ביג באנג GMT All Black יוז'י ימאמוטו. מקור - הובלו.
הובלו ביג באנג GMT All Black יוז’י ימאמוטו. מקור – הובלו.

הובלו רשמה פטנט על מודל ה-GMT במנגנון ה-HUB1251, אשר מאפשר את עדכון אזור הזמן השני בלחיצת כפתור, מה שמאפשר את קריאת הזמן המקומי בצורה נוחה באמצעות המחוג הראשי של השעון, בצורה הקונבנציונלית. השעה באזור הזמן הביתי מסומנת באמצעות מחוג נוסף בצורת חץ, המשלב מחוון יום-לילה ואותו ניתן לכוון באמצעות כתר השעון. 

בשעה שש של לוח השעון ניתן לראות את החתימה של המעצב הנודע ימאמוטו. 

מה חדש בעצם?

האמת שמה שבעיקר חדש זה פתיחה של בוטיק חדש של הובלו. אם כאן נדמה לנו שהעולם כולו מושבת, עבור חובבי שעונים אפשר לפחות להתנחם ולהתעודד מהעובדה שביפן הרחוקה נפתח בוטיק חדש של הובלו, מה שמסמל את ההתגברות של המדינה על מגיפת הקורונה. השעון עצמו לא מחדש יותר מדי, הובלו כבר השיקה שעוני GMT בקולקציית הביג באנג שלה, אז אלא אם אתם מעריצים מושבעים של מעצב האופנה הנודע יוז’י ימאמוטו או מרגישים שאתם ממש אבל ממש חייבים הובלו ביג באנג GMT בצבע שחור, אין כאן בשורה של ממש ואנחנו מקווים שאתם לא באמת מתרגשים מכיתוב ה-“SPECIAL EDITION” של הובלו … 

כמה זה עולה לנו? 

23,400 דולרים טבין ותקילין, זאת כמובן לפני כרטיס טיסה ליפן (בהצלחה למצוא טיסות בימים אלו) כי השעון החדש יימכר באופן בלעדי רק בבוטיק של הובלו ביפן. 

השורה התחתונה

האמת שכשקיבלנו את ההודעה לעיתונות על השעון החדש חשבנו שהתבלבלנו בתאריכים או שפספסנו את ההכרזה על השעון הזה, כי היינו יותר מופתעים מהעובדה שהובלו משיקה בחודש הבא נשמעת כמו ידיעה שמגיעה מיקום מקביל בימים אלו שבהם מגיפת הקורונה עדיין משתוללת ברחבי העולם, כך שנחמד לקבל אתנחתא מהידיעות על קורונה ולראות שברחבי העולם כבר מתחילים לחזור לשגרה – ובקרוב גם אצלנו אנחנו מקווים. 

מעבר לכך, עם כל הציניות שלנו כלפי השעון החדש של הובלו (טוב נו, או למרבית השעונים של החברה), השעון מגיע עם גימור מיוחד ויוצא דופן, כשהובלו משלבת גימור די נדיר בעולם השעונים – מיקרו-בלסטינג (מיקרו-התזה) על סגסוגת קרמית שחורה, תהליך ייצור מורכב מאוד שאפשר להגיד בלי טיפת ציניות, שרק להובלו יש כיום את המומחיות לבצע בצורה מרשימה כל כך. 

מעצב האופנה היפני הנודע יוז'י ימאמוטו. מקור - הובלו.
מעצב האופנה היפני הנודע יוז’י ימאמוטו. מקור – הובלו.

אם אתם לא חובבי אופנה מושבעים, סביר להניח כי השם יוז’י ימאמוטו לא אומר לכם יותר מדי, אבל מדובר באחד ממעצבי האופנה הנחשבים בעולם כיום וכזה שנחשב לגאווה לאומית עבור היפנים, כך שאפשר להבין את הבחירה של הובלו דווקא בו לשיתוף פעולה עם השעון החדש. לא היינו מתנגדים לראות קצת יותר נגיעות עיצוביות של ימאמוטו בשעון, מלבד החתימה שלו, אבל גם בלי הסטייל העיצובי של ימאמוטו, מדובר בתוספת נחמדה לליין הביג באנג של הובלו ולשעוני ה-GMT בסדרה. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.