תגידו מה שאתם רוצים על הובלו (Hublot), אי אפשר להתעלם מהיצרנית הזו ומשעוניה. חובבים רבים מלינים על החברה, על כך שמדובר ביצרנית ללא היסטוריה שקנתה את תהילתה על ידי שימוש בשגרירים, ומייצרת שעונים בטעם רע במיוחד, עם סידורי לוחות מוזרים, שימוש בחומרים לא שגרתיים, צבעים שונים ומשונים, שימוש נרחב ביהלומים, אבני חן ומתכות יקרות ועוד מריעין בישין.

HUBLOT MP11
(מקור: אתר הובלו הרשמי)

יחד עם זאת – ובהמשך לנאמר – לא ניתן להתעלם מהיצרנית. ההשקות של הובלו זוכות לעיתים קרובות מאוד להרבה עניין, השעונים נמכרים היטב – ולא יהיה מופרך להניח שכמשקל נגד לכל החובבים המתנגדים – יש קהילה רחבה (ושקטה הרבה יותר) של קליינטים של הובלו שמאוד מרוצים מעבודתה של היצרנית, וגם חובבים שבכל זאת רואים את החברה באור אחר. סיכום דגמי הובלו 2019 הציג בפנינו מספר רב של דגמים מעניינים שהשיקה היצרנית. שנויים במחלוקת, אבל מעניינים.

HUBLOT MP11
(מקור: אתר הובלו הרשמי)

הדגם החדש שמשיקה הובלו כעת גם הוא צפוי לעורר רעש רב בקרב החובבים. הביג באנג MP-11, שעשוי מתרכובת מיוחדת – SAXEM, תרכובת אלומיניום וספיר, עם ייתרונות ברורים של שני סוגי המתכות – עמידות לשריטות, עמידות גבוהה לזעזועים ביחס למשקל וקלות משקל כללית של הקייס. וזה חתיכת קייס – 45 מ”מ אדירים בצבע ירוק, שקוף במקצת.

הלוח הוא בתצורת סקלטון – אם כי קצת שונה ממה שאנחנו מכירים. בחלקו העליון של הלוח ישנם המחוגים שמציגים את השעה. חוגה קטנה מתחת לשעה 12 תייצג את השעה, ו… זהו. אין קומפליקציית תאריכון, או שום דבר אחר. המנגנון חשוף לחלוטין בחלקו העליון של הלוח, ועד כאן, למרות חוגת השעות הקטנטנה, הכל שגרתי וטיפוסי. עד שיורדים לחלקו התחתון של הלוח.

HUBLOT MP11
בליטה ענקית בחלק הלוח התחתון (מקור: אתר הובלו הרשמי)

בליטה דיי רצינית מופיעה כאשר מסתכלים על השעון מהפרופיל, והיא מאוכלסת על ידי קומפליקציית רזרבת הכוח הנותרת לשעון. כל חלקו התחתון של הלוח משמש למעשה את הקומפליקציה הזאת, והוא משמש בעיקר לכיתוב “DAY POWER RESERVE”, כאשר בחלקו השמאלי של הלוח ישנה גלגלת עם מספרים זוגיים יורדים, מ-14 ל-0. מה הסיפור?

ובכן, ההובלו הזה מכיל מתחת למכסה המנוע מנגנון מתיחה ידנית קליבר HUB9011, מנגנון אינהאוס של הובלו, עם רזרבת כוח של לא פחות מ-14 ימים שלמים. ועושה רושם שבהובלו כל כך שמחים מהמנגנון הזה, שהם החליטו להשיק שעון שאת מרבית הנדל”ן על הלוח שלו תופס מד רזרבת הכוח. העמידות למים כאן עומדת על כ-30 מטרים, ואת כל העסק סוגרת רצועת גומי שחורה. אם חשקה נפשכם באחד שכזה, רוצו מהר לבוטיק הובלו. השעון הזה ייוצר בכ-20 יחידות בלבד, ומחירו – אפילו לא סנט אחד פחות מ-127,000 דולרים.

HUBLOT MP11
(מקור: אתר הובלו הרשמי)