מכירים את זה שאתם עוברים על דפי חשבונות הבנק שלכם ומגלים שיש לכם עודף לא מוסבר של 50,000 דולרים? אז אתם מתחילים להתלבט – מה לעשות עם הכסף הזה. אז אם המצב הזה קורה אצלכם מדי חודש בחודשו ואתם כל פעם שוברים את הראש מחדש – מזל טוב. הובלו מצאה פתרון עבורכם. טוב, נו. לא באמת לכל חודש וחודש. אבל לפחות חודש אחד. הובלו Meca-10 שולחני – שעון שולחני של הובלו בתג מחיר של 50,000 דולרים. לאנשים שבאמת לא יודעים מה לעשות עם הכסף שלהם.

הובלו Meca-10 שולחני – מה זה?

תסלחו לנו שאנחנו לא נשארים במבנה המוכר של הכתבות שלנו של מפרט טכני, מנגנון, מה חדש, כמה זה עולה לנו והשורה התחתונה, כי השעון הזה באמת צריך התייחסות אחרת. בואו נתחיל בכלל במה זה Meca-10. בשנת 2016 הציגה הובלו את קליבר Meca-10. הובלו התפארה אז במנגנון ש”ממציא מחדש את המנגנון הידני” והציע תנועה חלקה בהשראת מערכת הבנייה Meccano – מערכת בנייה שהומצאה בשנת 1896 על ידי פרנק הורנבי בליברפול. המערכת משלבת חלקים מתכתיים שונים הניתנים לשימוש חוזר ואפשרה בנייה של מודלים שונים. עם כל הציניות שלנו, מדובר בקליבר די מוצלח של הובלו שהפך לאחד המנגנונים האייקונים של החברה.

הובלו Meca-10 שולחני. מקור - הובלו.
הובלו Meca-10 שולחני. מקור – הובלו.
הובלו Meca-10 שולחני. מקור - הובלו.
הובלו Meca-10 שולחני. מקור – הובלו.

ארבע שנים מאוחר יותר, בהובלו החליטו שהדרך הכי טובה לחגוג את השקת המנגנון הזה היא באמצעות שעון שולחני. השעון מגיע בגוף מתכתי בגודל של 19.6 סנטימטר על 18.1 סנטימטר. הובלו תציע את השעון בשתי גרסאות – גרסה אחת עם זוויות בהשראת מערכת המכאנו וטבעת מתכתית בגימור סאטן-מלוטש. הגרסה השניה תגיע עם ציפוי PVD שחור וציפוי שחור לגשרים ורכיבים נוספים במנגנון.

כשאתם רוצים להראות שיש לכם 50,000 דולרים לשים על שעון שולחני. מקור - הובלו.
כשאתם רוצים להראות שיש לכם 50,000 דולרים לשים על שעון שולחני. מקור – הובלו.

הובלו Meca-10 שולחני – מי עומד מאחורי זה?

כדי לייצר את השעון החדש הובלו פנתה ליצרנית בשם L’Epée מעמק הג’ורה. מדובר ביצרנית שוויצרית נודעת בתחום השעונים השולחניים. להובלו אמנם יש מומחיות בייצור שעוני יד, אבל מדובר בגישות עיצוביות והנדסיות שונות ולכן הובלו פנתה למומחים אולי הגדולים ביותר בשוויץ בתחום זה. לפי הובלו, השעון השולחני החדש של החברה מדגים את האתוס של הובלו “אמנות ההיתוך” (Art Of Fusion) בעולם ייצור השעונים.

הובלו פנתה ליצרנית שעונים שולחניים נודעת לייצור השעון החדש. מקור - הובלו.
הובלו פנתה ליצרנית שעונים שולחניים נודעת לייצור השעון החדש. מקור – הובלו.

כמה זה עולה ולמי זה טוב? 

טוב נו, כבר כתבנו לכם בפסקה הראשונה, אז קצת קלקלנו לעצמנו. אבל נניח שהזיכרון שלכם חלש, אז תרשו לנו לחזור על זה. 50,000 דולרים עבור שעון שולחני. עכשיו, כשמדובר בלהוציא 50,000 דולרים על שעון יד של פטק פיליפ או יודעים מה, גם על שעון של הובלו – אנחנו יכולים להבין את זה. שעון היד הולך איתם לפגישות ואירועים חברתיים ומהווה סוג של כרטיס ביקור או “הצהרה חברתית” אם תרצו. עשיתי מספיק כסף בחיים ואני יכול להרשות לעצמי שעון יד בשווי של 50,000 דולרים. אבל כשמדובר בשעון שולחני? אתם צריכים להיות עם ממש, אבל ממש, אבל ממש הרבה כסף פנוי בשביל להצדיק רכישה של שעון כזה. אבל נו, מה הגורו מבין באיך לשרוף 50,000 דולרים …

תג מחיר של 50,000 דולרים, כבר אמרנו? מקור - הובלו.
תג מחיר של 50,000 דולרים, כבר אמרנו? מקור – הובלו.

מה אומרים על זה?

ריקרדו גואדלופה, מנכ”ל הובלו אמר “הצלחנו לשחזר את התכונות הייחודיות של מנגנון ה-MECA-10 שלנו בקנה מידה גדול יותר. הישג הנדסי זה הושג באמצעות מאמץ משותף של הצוותים שלו הובלו ושל L’Epée. בדרך זו אנו מתווים מסלול מחדש למסורת המקודשת של ייצור שעונים.

איך מתייחסים לזה? 

לפי הובלו, בשיא הרצינות. החברה משווקת את השעון החדש בשני רפרנסים – רפרנס DC.MECA10.SD.SP.1123 ורפרנס DC.MECA10.SX.SP.1123. מנגנון השעון פועל בקצב של 2.5 הרץ והוא מצויד ברזרבת כוח של 10 ימים. הובלו תציע את השעון הזה למכירה כחלק מהליין הקבוע שלה. 

למידע נוסף על שעוני ה-MECA-10 השולחניים באתר של הובלו.