שוק המכירות הפומביות של שעוני וינטאג’ ושעונים מיוחדים נמצא בפריחה בשנתיים האחרונות, כשדגמי וינטאג’ של רולקס ושעונים עם היסטוריה מכובדת מגיעים לסכומים גבוהים הרבה יותר מכל הערכה מוקדמת במכירות ברחבי העולם. אל הגל הזה מצטרף השבוע שעון ייחודי של פטק פיליפ, רפרס 5524T, אשר נמכר תמורת סכום של 2.3 מיליון פרנקים שוויצרים, שהם בערך 2.3 מיליון דולרים.

פטק פיליפ 5524T – מי אתה?

שעון הפטק פיליפ 5524T המדובר נמכר על ידי בית המכירות הפומביות כריסטיס במכירה שנערכה השבוע בג’נבה, כשכל הכנסות המכירה מועברות למטרות צדקה. השעון מבוסס על אחד הדגמים הפופולריים של פטק פיליפ, הקלטרבה פיילוט טרוול טיים (Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time), שהוצג לראשונה בשנת 2015 בזהב לבן, כשדגם נוסף בסדרה הושק השנה, בזהב אדום, אם כי גם בגודל קטן יותר.

לדגם הייחודי שנמכר במכירה של כריסטיס יש את אותם מאפיינים של ה-5524G והוא מבוסס על אותו מנגנון, אך עם מספר שינויים עיצוביים שהופכים אותו לייחודי – גוף השעון עשוי מטיטניום מוחלק ולוח השעון צבוע בשחור עם גימור של פסים מוברשים אנכיים. השעון מגיע עם רצועת עור עגל שחורה עם תפרים בצבע לבן לכל אורך הרצועה, כשעל גב השעון מופיע הכיתוב “Children Action  2018” לציון ארגון הצדקה שאליו יועברו כספי המכירה. פטק פיליפ ייצרה את שעון ה-5524T במיוחד לרגל המכירה והוא הוצג במרכז רוקפלר בניו יורק במהלך חודש יוני האחרון.

פטק פיליפ 5524T
פטק פיליפ 5524T

הארגון “Children Action” הוא ארגון צדקה שפועל בג’נבה ומטרתו לסייע לילדים ברחבי העולם, ללא תלות בזהותם התרבותית, הדתית או באזרחות שלהם.

כדי לסבר את האוזן, דגם ה-5524G של פטק פיליפ, שעליו מתבסס דגם ה-5524T הייחודי, נמכר תמורת כ-48 אלף דולרים, כלומר, הדגם הייחודי הזה, שעשוי מטיטניום, נמכר תמורת סכום גבוה פי 49 בערך מהדגם הסטנדרטי שנמכר בייצור סדרתי, כשמדובר באחד הנתונים הגבוהים ביותר בהיסטוריה מבחינת פער המכירה בין שעון בייצור סדרתי למהדורה מוגבלת.
פטק פיליפ 5524T
פטק פיליפ 5524T
אבל אולי כשמדובר בפטק פיליפ, אנחנו לא צריכים להתרגש כל כך, כשדגמים ייחודיים של החברה נמכרים במקרים רבים תמורת סכומים חסרי תקדים. כך למשל, בשנה שעברה, דגם ייחודי נוסף של החברה, הפטק פיליפ 5208T, שעשוי גם הוא מטיטניום, נמכר תמורת 6.2 מיליון פרנק שוויצריים, כששנתיים מוקדם יותר, דגם ייחודי נוסף של החברה, הפעם ממתכת, הפטק פיליפ 5016A נמכר תמורת 7.3 מיליון פרנקים שוויצריים, מה שהפך אותו – בזמנו – לשעון היקר ביותר אי פעם שנמכר במכירה פומבית. אם מדפדפים עוד קצת אחורה בדפי ההיסטוריה, מגלים כי בשנת 2012, דגם ייחודי נוסף של פטק פיליפ, רפרנס 5004A, גם הוא דגם שהיה עשוי מטיטניום, נמכר תמורת סכום של 4 מיליון דולרים.
אז אם אתם יש לכם כמה עשרות, מאות או מיליוני דולרים פנויים ואתם מחפשים שעון להשקה, כנראה שאחת הנוסחאות המנצחות היא שעון של פטק פיליפ.
לאתר פטק פיליפ העולמי