כשאנחנו חושבים על אירועי ספורט בינלאומיים גדולים, אנחנו ככל הנראה חושבים על אולימפיאדה, מונדיאל או אליפות אירופה או אפריקה בכדורגל. אבל סביר להניח שאף אחד מאיתנו, אלא אם הוא נוהג לשתות תה בכל יום בשעות הצהריים, לא יחשוב על משחקי חבר העמים הבריטי. המשחקים הם מאירועי הספורט הגדולים בעולם, כשהם נערכים אחת לארבע שנים, בדומה לאולימפיאדה ובהשתתפות ספורטאים מכל רחבי חבר העמים הבריטי. לכבוד משחקי חבר העמים לשנת 2022 משיקה לונג׳ין שעון חדש – הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII -הגורו יצא להכיר אותו ואת הסיפור מאחורי המיני אולימפיאדה הזאת שמרביתנו לא מכירים …

הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בסדרת ההידרוקונקווטס של החברה, סדרת שעוני הצלילה המוכרים של לונג׳ין, שמציעים תמורה גבוהה למחיר. הוא מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41 מ״מ.

הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII. מקור - timeandwatches.
הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם בזל חד-כיווני עם אינסרט קרמי, כשעל הבזל אנו מוצאים את הספרות מ-10 ועד 50 בצבעים צהוב, כחול וירוק.

שילוב הצבעים בבזל ולוח השעון. מקור - timeandwatches.
שילוב הצבעים בבזל ולוח השעון. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח שחור ונקי, כשעל לוח השעון אנו מוצאים סמני דקות בצבעים משתמנים, בהתאם לצבעים על בזל השעון. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון, המוקף בריבוע בצבע צהוב.

הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII – מנגנון

בתוך השעון משלבת לונג׳ין את קליבר L888.3. קליבר 888.3 הוא מנגנון אוטומטי, המבוסס על קליבר A31.L01 של ETA. הוא פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. הוא מגיע עם קפיץ איזון סיליקוני, שאמור להבטיח דיוק גבוה יותר ואורך חיים גבוה יותר.

גב השעון והכיתוב המיוחד. מקור - timeandwatches.
גב השעון והכיתוב המיוחד. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם גב מוצק, כשעליו מופיע לוגו משחקי חבר העמים הבריטי עם הכיתוב – BIRMINGHAM 2022 ומתחתיו הכיתוב COMMONWEALTH GAMES כשאת הלוגו עוטף הכיתוב LIMITED EDITION – מהדורה מוגבלת.

אז מה חדש בעצם?

משחקי חבר העמים הראשונים נערכו בשנת 1930 באונטריו שבקנדה. השם שלהם באותם ימים היה משחקי האימפריה הבריטית. השם שונה מספר מספר פעמים ומשנת 1978 ועד היום הם נקראים משחקי חבר העמים. המשחקים מתקיימים אחת ל-4 שנים, מלבד בשנים 1942 ו-1946, שנות מלחמת העולם השנייה.

במשחקים אפשר למצוא את ענפי הספורט האולימפיים השונים, אך הם מכילים גם ענפים כמו כדורת דשא, נטבול ורוגבי שביעיות (רוגבי סבנ׳ס). 53 מדינות שונות חברות בארגון, ביניהן אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד, לצד אוסטרליה, ניו זילנד וקנדה. מדינות איים כמו ג׳רזי, גרנזי והאי מאן .האי נורפוק, איי קוקוניואה, קנדה ועוד. שש מדינות בלבד השתתפו בכל משחקים מאז תחילתם ועד היום – אוסטרליה, אנגליה, ויילס, ניו זילנד, סקוטלנד וקנדה.

הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII. מקור - timeandwatches.
הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII. מקור – timeandwatches.

לונג׳ין היא מודדת הזמן הרשמית של משחקי חבר העמים הבריטי לשנת 2022, תפקיד אותו ממלאת אומגה במשחקים האולימפיים ״הרגילים״. המשחקים השנה ייערכו בבירמינגהאם שבאנגליה, בין התאריכים ה-28 ליולי עד ה-8 לאוגוסט.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של לונג׳ין, רפרנס L3.781.4.59.6, הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII, יגיע במהדורה מוגבלת של 2,022 יחידות. תג המחיר שלו יעמוד על 1,600 פאונד בריטי שהם כ-1,700 פרנקים שוויצריים.

הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII. מקור - timeandwatches.
הידרוקונקווסט משחקי חבר העמים XXII. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף בסדרת ההידרוקונקווסט של לונג׳ין, שמראה ליצרניות שעונים אחרות (אהמ, אהמ, אומגה …), איך אפשר לעשות מהדורה מוגבלת ״מיני-אולימפית״ ולתמחר אותה בתג מחיר זהה למחירי השעונים הרגילים בסדרה. אז אם תמיד הרגשתם חיבור עז ושורשים בריטיים ושתיית תה בצהרי היום לא סיפקה אתכם, אתם מוזמנים לנסות לרכוש את אחד מ-2,022 השעונים החדשים של לונג׳ין.

למעבר לאתר של לונג׳ין.