מכירים את הביטוי – אם זה עובד, אל תנסו לתקן את זה? אז בגרנד סייקו כנראה למדו היטב את הביטוי הזה בשנה האחרונה. לאחר ההצלחה המדהימה של שעון ה-White Birch של החברה, המשכנו לקבל אותו בצבעים נוספים בשנה האחרונה, כמו ירוק למשל. בימים אלו מצטרף צבע נוסף ולמען האמת, די מתבקש לסדרה – ה-“Night Birch” (ליבנת הלילה). מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש – היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017 ולראות האם הקסם של העץ הליבנה עובד גם בצבע שחור.

היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע עם הגוף המוכר של שעון ה-White Birch, רפרנס SLGH005, אותו השיקה גרנד סייקו בשנת 2021. הגוף החדש, חלק מ״אבולוציה 9״ (באנגלית Evolution 9) של גופי השעונים של גרנד סייקו. גוף השעון עשוי מטיטניום, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 11.7 מ״מ.

היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017. מקור - timeandwatches.
היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017. מקור – timeandwatches.

בניגוד לשעוני טיטניום אחרים, שמגיעים עם גוף שעון כהה בדרך כלל, גרנד סייקו משתמשת במראה קצת יותר בהיר, כמעט כמו פלדת אל-חלד. באופן טיפוסי לסדרת השעונים הזאת, גרנד סייקו משתמשת במשטחים מלוטשים בטכניקת פוליש הזרטסו (Zaratsu) שלה, שמתחלפים למשטחים מוברשים בגימור סאטן. השעון מגיע עם רגלי שעון רחבות עם צמיד 22 מ״מ העשוי גם הוא מטיטניום, עם אבזם מתקפל.

צמיד מוברש ומלוטש. מקור - timeandwatches.
צמיד מוברש ומלוטש. מקור – timeandwatches.

האלמנט העיצובי הבולט בשעון הוא לוח השעון, המאופיין בטקסטורה אנכית ייחודית. גרנד סייקו ״לוחצת״ את הלוח השחור-אפור מספר פעמים, ליצירת מראה ואפקט של עומק. על לוח השעון אנו מוצאים את אינדקסי השעות והמחוגים המוכרים של גרנד סייקו. בשעה 3 אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשבשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב HI-BEAT 36000 ומתחתיו הכיתוב 80 HOURS.

הקסם של לוח הליבנה עובד בשחור? מקור - timeandwatches.
הקסם של לוח הליבנה עובד בשחור? מקור – timeandwatches.

היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017 – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי זכוכית הספיר השקופה בגב השעון, אנו מוצאים את קליבר 9SA5. קליבר 9SA5 הוא מנגנון היי-ביט אוטומטי, הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כח של 80 שעות.

קליבר 9SA5 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר 9SA5 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

המננגון מגיע עם רוטור סקלטון, המאפשר לנו להתרשם מהמהראה המיוחד של המנגנון והגימורים המוקדפים שלו, כשהוא מספק קצב דיוק של 5+ עד 3- שניות ביום.

אז מה חדש בעצם? 

סדרת ה-Birch של גרנד סייקו הופכת לסוג של ״סדרת המיינסטרים״ של גרנד סייקו. בעוד חברות אחרות מתחילות דווקא עם צבעים ״סטנדרטיים״, בגרנד סייקו התחילו דווקא עם הלוח הלבן שהפך לאחד השעונים הפופולריים של החברה תוך זמן קצר, כשרק שנה לאחר השקת ה-White Birch, מצטרף אליו השעון השחור.

היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017. מקור - timeandwatches.
היי ביט ״ליבנת הלילה״ SLGH017. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SLGH017, מגיע עם עמידות למים בעומק של 100 מטרים. תג המחיר של השעון עומד על 10,400 דולרים.

השורה התחתונה

אם תרשו לנו להמר או לנחש, השעון החדש יהפוך גם הוא ללהיט מכירות חדש עבור גרנד סייקו. ככל הנראה אף צבע לא יצליח לשחזר את ההצלחה של הצבע הלבן (בעצם, אולי ליבנה כחול טיפאני?), אבל המרקם המיוחד של לוחות השעונים האלה גורם לנו להאמין כי ההצלחה של הסדרה הזאת לא הולכת לעצור בקרוב …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.