יצרנית השעונים פרדריק קונסטנט היא אחת מיצרניות השעונים שמכוונות אל קטגוריית ה-״Accessible Luxury״ – יוקרה נגישה. פרדריק קונסטנט עושה זאת עם שעונים נהדרים בתגי מחיר נגישים (יחסית), כשהיא אפילו מציעה מנגנוני אינהאוס מתקדמים בחלק מהשעונים שלה. אחת מסדרות השעונים שמדגימות בצורה הטובה ביותר את הגישה הזאת היא סדרת שעוני הוולרדטיימר של החברה – שעונים עם קומפליקציית זמן עולמי במחיר נגיש יחסית לשעוני יוקרה שוויצריים. לרגל שנת ה-35 של המותג, מציגה החברה זוג שעונים חדשים – היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35, שעון אחד במהדורה מוגבלת ושעון נוסף בייצור סדרתי. מוזמנים להכיר את שני השעונים החדשים ביחד איתנו.

היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35 – מפרט טכני

פרדריק קונסטנט מציגה כאמור שני שעונים חדשים. שעון אחד בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט ושעון נוסף העשוי מפלדת אל-חלד. שני השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 12.9 מ״מ.

היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35. מקור - Monochrome Watches.
היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35. מקור – Monochrome Watches.

שני השעונים משלבים משטחים מוברשים ומלוטשים, עם זכוכית ספיר בציפוי אנטי רפלקטיבי ועם גב שקוף, כשהם עמידים למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35. מקור - Monochrome Watches.
היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35. מקור – Monochrome Watches.

שעון הזהב האדום מגיע עם לוח בגוון כחול-נפט (Petroleun), כששעון פלדת האל-חלד מגיע עם לוח חום-שוקולד. במרכז לוח השעון אנו מוצאים חריטה של קווי האורך והרוחב, המוקפים בטבעת עם תצוגת 24 שעות. מסביב לטבעת הזאת אנו מוצאים זוג דיסקיות עם שמות של 24 שעות המייצגות את 24 אזורי הזמן.

לוח השעון בגוף הזהב המלא. מקור - Monochrome Watches.
לוח השעון בגוף הזהב המלא. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים לוח קטן עם תאריכון בתצורת פוינטר-דייט. השעון בגוף הזהב האדום מגיע עם אינדקסים העשויים מזהב אדום עם מילוי סופר לומינובה, כשהשעון בגוף פלדת האל-חלד מגיע עם אינדקסים העשויים מפלדת אל-חלד.

היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35 – מנגנון

פרדריק קונסטנט משלבת בשני השעונים החדשים את קליבר FC-718 שלה. קליבר FC-718 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

קליבר FC-718 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר FC-718 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון כאמור, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בצבע זהב, המאפשר לנו מבט נקי יותר אל רכיבי המנגנון, שמגיעים עם עיטורים כמו פסי ז׳נבה עגולים, פרלאז׳ וברגים כחולים.

אז מה חדש בעצם?

פרדריק קונסטנט היא יצרנית שעונים צעירה במונחים של עולם השעונים. החברה, שנוסדה בשנת 1988, מציינת כאמור השנה את שנת ה-35 להיווסדה, כשהיא עושה זאת עם שני שעוני וורלדטיימר, במסגרת סדרת ההיי-לייף הפופולרית שלה.

לוח השעון בגוף פלדת האל-חלד. מקור - Monochrome Watches.
לוח השעון בגוף פלדת האל-חלד. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

פרדריק קונסטנט משיקה כאמור שני שעונים חדשים. רפרנס FC-718C4NH6, שעון פלדת האל-חלד, יגיע בייצור סדרתי, עם תג מחיר של 4,295 אירו. רפרנס FC-718BL4NH9, שעון הזהב האדום, יגיע במהדורה מוגבלת של 35 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 25,995 אירו.

היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35. מקור - Monochrome Watches.
היי-לייף וורלדטיימר שנת ה-35. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שני שעונים נהדרים מבית פרדריק קונסטנט, שמצטרפים אל שאר השעונים המוצלחים בסדרת ההיי-לייף של החברה. גרסאות פלדת האל-חלד ממשיכים את המסורת כשהם מציעים תמורה נהדרת למחיר, בעוד שעוני הזהב האדום מגיעים אמנם עם תג מחיר משתלם ביחס לשעוני וורלדטיימר מזהב מלא של יצרניות שוויצריות, אבל תג המחיר שלהם הופך אותם לשעונים שמתאימים ספציפית ללקוח שמחפש שעון וורלדטיימר מזהב מלא ומחפש דווקא לא לשלם יותר מדי – כשאנחנו מזכירים לכם, שמדובר בשעון מזהב מלא עם מנגנון אינהאוס שוויצרי, כך שבמונח ״לא לשלם יותר מדי״ – אנחנו מתכוונים לכמה עשרות אלפי אירו טובים …

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.