לפני כשנתיים, השיקה פרדריק קונסטנט שני שעוני טורביון בסדרת ההיי לייף שלה, עם לוח שנה נצחי (פרפצ׳ואל קלנדר). שעון אחד הגיע בגוף זהב אדום והשעון השני הגיע בגוף פלדת אל-חלד. שני השעונים הגיעו עם לוח סקלטון. בימים אלו, שנת ה-35 למותג, משיקה פרדריק קונסטנט שעון חדש בסדרה – היי לייף טורביון פרפצ׳ואל קלנדר לוח סגור – שעון שכפי שאתם מצליחים להבין מן הסתם מהשם שלו, מגיע עם לוח סגור. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

היי לייף טורביון פרפצ׳ואל לוח סגור – מפרט טכני

השעון החדש של פרדריק קונסטנט מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 12.65 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים וגב שקוף, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

היי לייף טורביון פרפצ׳ואל לוח סגור. מקור - Monochrome Watches.
היי לייף טורביון פרפצ׳ואל לוח סגור. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח כחול כהה, עם התבנית המוכרת של כדור הארץ עם קווי הגובה והרוחב שלו, שמשמשת כרקע ללוחות הקטנים של לוח השנה הנצחי. בשעה 3 אנו מוצאים את תצוגת התאריכון, בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום בשבוע ובשעה 12 אנו מוצאים את תצוגת החודש, עם תצוגת השנה המעוברת.

הלוח הכחול הסגור. מקור - Monochrome Watches.
הלוח הכחול הסגור. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם מחוגים מצופים זהב עם מילוי סופר לומינובה לבן, כמו גם האינדקסים של השעון. בשעה 6 אנו מוצאים את הטורביון. הלוחות הקטנים מגיעים כשהם שקועים מעט לעומת לוח השעון ועם תבנית מעגלית, כשהשילוב שלהם, ביחד עם הרקע הכחול, משדרג את המראה של השעון.

היי לייף טורביון פרפצ׳ואל לוח סגור – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר FC-975 – מנגנון אוטומטי מבית פרדריק קונסטנט, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם עיטורי פרלז׳ה ופסי ז׳נבה אנכיים, ברגים כחולים ורוטור סקלטון בזהב אדום.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון לוח שנה נצחי נוסף מבית פרדריק קונסטנט בסדרת ההיי-לייף שלה עם מנגנון טורביון, כשהפעם פרדריק קונסטנט בוחרת דווקא בלוח סגור ולא בלוח סקלטון. לדעתנו מדובר בבחירה מוצלחת, שכן הלוח הסגור אלגנטי יותר ומקנה לשעון מראה יוקרתי ודרסי יותר בהשוואה לשעוני הסקלטון.

טורביון עם מנגנון לוח שנה נצחי. מקור - Monochrome Watches.
טורביון עם מנגנון לוח שנה נצחי. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פרדריק קונסטנט, רפרנס FC-975BL4NH9, מגיע במהדורה מוגבלת של 35 יחידות, אחת לכל שנה שבה המותג הצעיר קיים. תג המחיר של השעון עומד על 44,995 אירו. השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה עם גימור נובוק, כשפרדריק קונסטנט תספק עם השעון רצועת גומי כחולה נוספת.

השורה התחתונה

כשהצגנו את השעונים הקודמים בסדרה הזאת לפני שנתיים (היי לייף טורביון עם לוח שנה נצחי), סיפרנו לכם כי מדובר בשעוני הטורביון השוויצריים הזולים ביותר שמציעים מנגנון טורביון אינהאוס עם לוח שנה נצחי. השעון החדש ממשיך את הקו הזה, אם כי הוא יקר מעט בהשוואה לדגמים הקודמים (גם בהשוואה לדגם הזהב), אבל עדיין מדובר באחת האופציות המשתלמות ביותר, אם לא המשתלמת ביותר, בקטגוריית השוק הזאת.

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.