אם יש משהו שפרדריק קונסטנט מצטיינת בו, זה לייצר שעוני יוקרה איכותיים בתג מחיר נגיש יחסית. החברה מחזיקה במספר דגמים של שעונים שאם הייתם מחליפים את השם פרדריק קונסטנט בשם “יוקרתי יותר” הייתם משלמים עבורם פי 2-3 לפחות. לרשימת הדגמים הזאת הצטרף לאחרונה שעון דחש – פרדריק קונסטנט היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב אדום 18 קראט. השעון המיוחד הזה יגיע במהדורה מוגבלת של 30 יחידות.

היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב – מפרט טכני

פרדריק קונסטנט הציגה את קולקציית שעוני ההיי-לייף שלה בשנת 1999. לאחרונה ביצעה החברה רענון משמעותי לשעוני הסדרה והחזירה אותה לחיים בשנת 2020. גוף השעון המחודש מגיע עם לוח שעוצב מחדש המעוטר במוטיב של גלובוס. הגלובוס מסמל את כדור הארץ, שלמות המעגל. הוא גם סמל של דור חדש הדוגל באידיאלים של הצלת כדור הארץ וחיים ברי קיימא והגיוניים. ערכים אותם מנסה לשדר פרדריק קונסטנט.

היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב. מקור - watchcollectinglifestyle.
היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב. מקור – watchcollectinglifestyle.

גוף השעון מגיע בקוטר של 41 מ”מ והוא עשוי זהב אדום 18 קראט. פרדריק קונסטנט משלבת בשעון רצועה אינטגרלית. העובדה שגוף השעון מגיע ללא רגליים (Lugs) הופכת אותו לנוח הרבה יותר לענידה על פרק כף היד. הרצועה מגיעה עם מערכת מיוחדת המאפשרת להחליף רצועות במהירות, ללא צורך בכלים כלשהם.

היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב. מקור - watchcollectinglifestyle.
היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב. מקור – watchcollectinglifestyle.

גוף השעון צר וארוך יחסית, כשהוא מזכיר גוף בצורת חבית. השעון מגיע עם קומפליקציית לוח שנה נצחי, או כמו שבפרדריק קונסטנט קוראים לו – Quantième Perpetual. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את תצוגת היום בחודש. בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום בשבוע. לוח עם תצוגה כפולה ממוקם בשעה 12 – מחוג ארוך יותר המצביע על החודש בשנה ומחוג קצר יותר לסימון שנה מעוברת. בשעה 6 אנו מוצאים לוח עם תצוגת מצב ירח.

היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב – מנגנון

השעון מצטרף לדגמים נוספים בסדרת ההיי-לייף שהשיקה פרדריק קונסטנט במהלך שנת 2020. אחד הדגמים הללו היה שעון לוח שנה נצחי, שמבוסס על קליבר FC-775 QP.

קליבר FC-775 QP של פרדריק קונסטנט. מקור - watchcollectinglifestyle.
קליבר FC-775 QP של פרדריק קונסטנט. מקור – watchcollectinglifestyle.

המנגנון הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. הוא מגיע עם עיטורי תקשיט חרוזים (Perlage) ועיטורי Côtes de Genève.

אז מה חדש בעצם? 

גרסה יוקרתית במיוחד לשעון לוח השנה הנצחי של פרדריק קונסטנט, המבוססת על מנגנון לוח השנה הנצחי החדש של החברה במהדורה מוגבלת של 30 יחידות.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 30 יחידות, בתג מחיר של 29,995 אירו. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים והוא זמין לרכישה (להזמנה ליתר דיוק) בכל אחת מ-3,000 נקודות המכירה של פרדריק קונסטנט הפזורות ב-120 מדינות ברחבי העולם.

היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב. מקור - watchcollectinglifestyle.
היי-לייף פרפטואל קלנדר בזהב. מקור – watchcollectinglifestyle.

השורה התחתונה

פתחנו את הכתבה בהתייחסות לעובדה שפרדריק קונסטנט יודעת לשעות שעוני יוקרה במחירים נגישים יחסית. יכול להיות שאתם לא מבינים איך אנחנו בדיוק קוראים לתג מחיר של 29,995 אירו “מחיר נגיש”, אבל תאמינו לגורו – זה תג מחיר נגיש לגמרי והגיוני לגמרי לשעון כזה. אם היינו אומרים לכם שיש שעון יוקרה שוויצרי (יודעים מה, אפשר גם יפני …), עם מנגנון לוח שנה נצחי תוצרת בית, עם תצוגת מצב ירח, העשוי מזהב אדום 18 קראט ומגיע עם מנגנון מהיר להחלפת רצועות ללא כלים – אם לא היו קוראים לחברה שמאחורי השעון הזה פרדריק קונסטנט, סביר להניח שהיינו מדברים על תג מחיר גבוה בהרבה. פרדריק קונסטנט אמנם עדיין לא נמצאת בליגת האלופות של עולם השעונים, אבל ממש כמו אותם מועדונים קטנים שמצליחים מדי פעם להדהים קבוצה גדולה במשחקי המוקדמות ולהשתחל לליגת האלופות, גם פרדריק קונסטנט משיקה מדי פעם שעונים שיכולים להסתכל על שעונים של מותגים יוקרתיים הרבה יותר כמעט כשווים אל שווים.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פרדריק קונסטנט.