השייח’ ח’ליפה בן זאיד אל-נהיאן, נשיא איחוד האמירויות, הכריז על שנת 2021 כ”שנת החמישים”, במטרה לחגוג את ההישגים הבולטים שאליהם הגיעה המדינה ב-50 השנים מאז הקמתה בשנת 1971. בנוסף, היא אמורה להוות אבן יסוד למסע שאליו תצא איחוד האמירויות ב-50 השנים הקרובות. פרדריק קונסטנט, אשר השתתפה בשבוע השעונים של דובאי, שנערך השנה בפעם החמישית, בין ה-24 ל-28 לנובמבר, החליטה לציין את התאריך החגיגי עם שעון חדש. היי-לייף שנת החמישים. שעון לוח שנה נצחי עם מנגנון אינהאוס במהדורה מוגבלת. מוזמנים להצטרף אל הגורו במסע (הוירטואלי …) לדובאי.

היי-לייף “שנת החמישים” – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף המוכר של שעוני סדרת ההיי-לייף לוח שנה נצחי של פרדריק קונסטנט. שעונים המשתייכים לקצה העליון של השעונים של החברה. גוף השעון עשוי מטיטניום, לראשונה בסדרה, בקוטר של 41 מ”מ.

היי-לייף "שנת החמישים". מקור - Watchilove.
היי-לייף “שנת החמישים”. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם לוח בגוון כחול-טורקיז, עליו החותמת-תבנית הגלובוס המוכרת של פרדריק קונסטנט. למעשה, הגוון המדויק של הלוח הוא פנטון 321 טורקיז בלו. למה זה חשוב? כי בפרדריק קונסטנט בחרו את הצבע הזה כמחווה לגוון הכחול הייחודי של מי המפרץ בדובאי, באזור בו מתקיים מירוץ הפורמולה 1.

היי-לייף "שנת החמישים". מקור - Watchilove.
היי-לייף “שנת החמישים”. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם צמיד טיטניום אינטגרלי עם חוליות בצורת H. בלוח השעון אנו מוצאים כמובן את תצוגת לוח השנה הנצחי. בשעה 3 אנו מוצאים את תצוגת היום בחודש. תצוגת מצב ירח ממוקמת בשעה 6 בלוח השעון. בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום בשבוע. הלוח הקטן בשעה 12 משלב את תצוגת השנה המעוברת ואת חודשי השנה.

היי-לייף “שנת החמישים” – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר FC-775. מנגנון לוח השנה הנצחי שפותח על ידי פרדריק קונסטנט. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. ה-FC-775 הוא פיתוח חדש יחסית של פרדריק קונסטנט, שהוצג בשנת 2020 ומאז שולב במספר גרסאות של שעוני לוחות שנה נצחיים של החברה. השילוב שלו בשעונים של החברה הופך אותם לשעוני הלוח השנה הנצחיים השוויצריים מהזולים ביותר שניתן למצוא. על רוטור המנגנון יופיע כיתוב מיוחד לציון שנת החמישים החגיגית לאיחוד האמירויות.

גוף שעון וצמיד העשויים מטיטניום. מקור - Watchilove.
גוף שעון וצמיד העשויים מטיטניום. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, איחוד האמירויות מציינת את שנת החמישים החגיגית. שנת החמישים התחילה רשמית ב-6 לאפריל 2021 ותסתיים ב-31 למרץ, 2022. פרדריק קונסטנט שיתפה פעולה בייצור השעון החדש ביחד עם אחמד סדיקי ובניו (Ahmed Seddiqi & Sons), אחד ממשווקי השעונים המפורסמים בעולם בכלל ובעולם הערבי בפרט. השעון החדש יגיע כאמור במהדורה מוגבלת, שתמכר באופן בלעדי אצל אחמד סדיקי ובניו בלבד.

מגיע גם עם צמיד גומי אפור. מקור - Watchilove.
מגיע גם עם צמיד גומי אפור. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

למרבה ההפתעה, פרדריק קונסטנט לא פרסמה את תג המחיר של השעון החדש. כאמור, השעון יימכר באופן בלעדי על ידי אחמד סדיקי ובניו. יהיה מעניין לראות בכמה הוא יתומחר, שכן כאמור מדובר בשעון הראשון בגוף העשוי טיטניום בסדרה. מלבד צמיד הטיטניום, פרדריק קונסטנט תשלב רצועת גומי אפורה עם טקסטורה באריזת השעון. ניתן להחליף בין הרצועה והצמיד בצורה מהירה באמצעות מנגנון ההחלפה המשולב בשעון.

היי-לייף "שנת החמישים". מקור - Watchilove.
היי-לייף “שנת החמישים”. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

שעון מעניין נוסף מבית פרדריק קונסטנט, שהיינו שמחים לראות את תג המחיר שלו. כאמור, פרדריק קונסטנט מציעה את שעוני לוח השנה הנצחיים השוויצריים מהזולים ביותר שקיימים כיום בשוק. יהיה מעניין לראות האם גם בגרסת הטיטניום היא מצליחה לשמור על תג מחיר אטרקטיבי.

למעבר לאתר של פרדריק קונסטנט.