אפשר לחלק את עולם השעונים להרבה קטגוריות : מכני מול קוורץ, פלדה מול זהב, רצועת עור לעומת צמיד פלדה, צלילה או לא צלילה, ועוד ועוד… אבל אחת החלוקות הנפוצות היא ״גדול מול קטן״.  אז נכון שאומרים תמיד ש-״הגודל לא קובע״… אבל יש מביננו שמעדיפים את השעון שלהם שיהיה הכי גדול, הכי מרשים, הכי נוצץ והכי מושך תשומת לב. אז השבוע נחת על שולחנו של אורן אחד מהשעונים שנכנסים בקלות לקטגוריית ה-“הכי״.

Chopard superfast
שופארד סופרפאסט (צילום: צוות ווטש גורו)

Chopard Classic Racing – Superfast – 161276-5003

הקייס: אין ספק שהוא שעון שאי אפשר להישאר אליו אדישים…. גוף השעון בגודל 45 מ״מ, עבה מאוד (1.6 ס״מ) ולא קל על היד. שופארד כהרגלם בקודש לא חסכו פה, במאום והגוף עשוי זהב 18 קרט. גב השעון אטום, ולצערנו לא מאפשר לצפות בפעולת המנגנון המרשים. השעון עמיד במים עד ל- 100 מטר (למרות שאני בספק אם מישהו מהעונדים אותו ינסה לצלול איתו…).

chopard superfast side
מבט מהצד (צילום: צוות ווטש גורו)

המנגנון: קליבר 03.05 – אין האוס כמובן, מוסמך כרונומטר, בעל תדר עבודה של 4Hz, המהווים 28,800 פעימות בשעה, ולמנגנון רזרבת כוח של עד 60 שעות.

לוח: השעון שחור, שלושה שעוני כרונוגרף שחורים מוקפים טבעות זהב (שניות, 30 דקות ו-12 שעות). האינדקסים מוזהבים, מצופים סופר לומינובה, ובשעה 12 קיימות ספרות גדולות וזוהרות.

הבזל: קבוע למקומו בעזרת ברגי פלדה שחורים ולא ניתן להזזה. על גביו חרוט טכומטר (בכל זאת, שעון מירוצים…).

הרצועה: עשויה מגומי שחור, עבה וחזק. הוא לא רק מזכיר צמיג בתחושה על היד, אלא ששופארד חרטו על הרצועה את החריצים בדומה לצמיג אמיתי, כך שתחושת המרוצים לא תהיה נתונה לוויכוח או פרשנות אחרת…

הכתר: עבה ומסיבי, מתברג החוצה ומאפשר כיוון של השעה והתאריך (שנמצא בשעה 6).

מחירו הרשמי של השעון (בתקווה שאתם נמצאים כרגע באמצע מרוץ פורמולה אחת וקשה לשמוע…) – 31,750 דולר, לפני מס (בלבד).

לסיכום: שופארד ידועים בשעונים איכותיים, אמינים אבל גם כאלו שלא ישאירו הרבה אנשים אדישים למראה שעון כזה על היד שלכם. שעונים גדולים, עשירים במתכות יקרות, עם ספרות גדולות, זוהרות בחושך ותחושה כללית של ״תראו מה לי יש שלכם אין…״. הסופרפאסט הוא כזה שייתן למי שמחפש שעון באופי כזה את המענה המושלם. הרבה זהב, הרבה תשומת לב ובאופן כללי – הרבה שעון….

השעון זמין למכירה באתר הבית של שניידר שעונים רעננה.

קרדיט: אורן חבלין

לאתר שופארד העולמי