מבחן קטן שיעזור לכם להבין אם אתם זקנים באמת או זקנים בערך. הסרט הראשון בסדרת המטריקס יצא לאקרנים בשנת 1999. בני כמה הייתם אז? טוב נו, זה לא באמת משנה בני כמה הייתם. מה שבאמת משנה, זה שהסרט הרביעי בסדרת המטריקס מגיע אוטוטו למסכים ומי שמוכנה לסרט החדש היא כמובן המילטון. יצרנית השעונים שהשעונים שלה כיכבו יותר מכל חברה אחרת בעולם הסרטים. המילטון מוכנה עם שעון חדש לכבוד הסרט החדש – המילטון PSR MTX. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

המילטון PSR MTX – מפרט טכני

השעון החדש של המילטון מגיע בגוף מרובע העשוי מפלדת אל-חלד. השעון מגיע בממדים של 40.8 מ”מ על 34.7 מ”מ. עוביו של השעון עומד על 13.3 מ”מ. השעון מגיע עם ציפוי PVD שחור, בגימור מוברש והוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

המילטון PSR MTX. מקור - המילטון.
המילטון PSR MTX. מקור – המילטון.

השעון, כיאה לשעון המבוסס על סדרת הסרטים האייקונית המטריקס, מגיע עם מסך LCD OLED, עם תצוגה בצבעים ירוקים, המזוהים כל כך עם הסרט. 

המילטון PSR MTX. מקור - המילטון.
המילטון PSR MTX. מקור – המילטון.

 

בגב השעון אנו מוצאים את ה-Digital rain décor האייקוני, אותו כיתוב בלתי נשכח מסדרת הסרטים, בעצם “הקוד של המטריקס”, בשחור-לבן.

הקוד של המטריקס בגב השעון. מקור - המילטון.
הקוד של המטריקס בגב השעון. מקור – המילטון.

המילטון PSR MTX – מנגנון

המילטון לא מספקת פרטים כלשהם על המנגנון, מלבד העובדה הברורה מאליה שמדובר בשעון עם מנגנון קוורץ, אך ללא תכונות מיוחדות כלשהן (כרונוגרף, שעון מעורר).

אז מה חדש בעצם?

ב-6 למאי 1970 הציגה המילטון את שעון ה-Pulsar P1. שעון שהפך לאחד הסמלים של שנות השבעים ולאייקון בעולם השעונים. שעון שלא רק שהגיע עם מנגנון קוורץ, אלא גם לא הכיל שום רכיבים זזים וללא צלילי תנועה כלשהם. את השעון פרסמה המילטון כ-“Solid state wrist computer no larger than a wristwatch”. בתרגום מילולי – “מחשב יד במצב מוצק לא גדול יותר משעון יד”. למעשה, זה היה השעון הראשון שהגיע עם תצוגה דיגיטלית. באותה תקופה הוא היה נראה ממש כאילו נלקח מסרט מדע בדיוני. השעון הגיע עם כפתור בודד. לחיצה על הכפתור האירה את המסך בתאורת לד אדומה ואפשרה לראות את השעה. לחיצה ארוכה יותר הציגה את תצוגת השניות. הטכנולוגיה המוגבלת באותן שנים לא אפשרה להציג את השעה כל הזמן, שכן הסוללה הייתה נגמרת תוך זמן קצר. לכן את הזמן היה ניתן לראות רק בלחיצה על הכפתור. 

שעון הפולסאר הראשון משנת 1970. מקור - Monochrome Watches.
שעון הפולסאר הראשון משנת 1970. מקור – Monochrome Watches.

השעון החדש מבוסס על דגם ה-Pulsar P2 שהגיע בשנת 1972. המילטון משתמשת בשעון החדש בזכוכית ספיר במקום במינרליט שהייתה בשימוש בדגם המקורי. המילטון משלבת בשעון החדש כאמור תצוגת LCD עם תצוגת OLED. תצוגת ה-LCD מציגה את הזמן באופן קבוע. לחיצה על הכפתור בצד השעון תציג את הזמן באמצעות תאורת ה-OLED עם הניגודיות הגבוהה יותר.

המילטון PSR MTX באריזה המיוחדת שלו. מקור - המילטון.
המילטון PSR MTX באריזה המיוחדת שלו. מקור – המילטון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של המילטון, רפרנס H52434130, יגיע במהדורה מוגבלת של 1,999 יחידות. למה 1,999? אם קראתם את הפסקה הראשונה שלנו, אנחנו מקווים שאתם זוכרים שהסרט הראשון בסדרת המטריקס יצא למסכים בשנת 1999. תג המחיר שלו יעמוד על 995 דולרים. 

המילטון PSR MTX באריזה המיוחדת שלו. מקור - המילטון.
המילטון PSR MTX באריזה המיוחדת שלו. מקור – המילטון.

השורה התחתונה

שחזור נהדר לשעון אייקוני של המילטון עם מחווה נפלאה לסרטי המטריקס. תג מחיר אטרקטיבי ונוח מאוד. מה עוד אפשר לבקש? אולי שנרגיש קצת פחות זקנים … ? 

המילטון PSR MTX. מקור - Monochrome Watches.
המילטון PSR MTX. מקור – Monochrome Watches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של המילטון.