בום מרסייה משיקה שעון מחווה חדש לאחד האמנים הגדולים ביותר שחיים כיום, פייר סולאז׳ – צייר וחרט צרפתי. בום מרסייה בוחרת בשעון מסדרת ההמפטון שלה, שעון מלבני בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בציפוי DLC שחור ועם לוח שעון שחולק כבוד לאחת מסדרות היצירות המפורסמות ביותר של סולאז׳. מוזמנים להכיר את השעון החדש ואת היצירות של סולאז׳.

מי אתה פייר סולאז׳? 

פייר סולאז׳ הוא כאמור אחד האמנים הגדולים בני ימינו, כשהוא נחשב למאסטר לאמנות מודרנית. בינואר 1979 חנך סולאז׳ סדרת עבודות בבית המלאכה הפריזאי שלו, אותה הוא כינה NoirLumière (אור שחור). בשנת 1989 שמה של הסדרה התחלף והיא התפרסמה כ-Outrenoir (חוץ מזה שחור). פני השטח של כל ציור מצופים בצבע שחור במצבים שונים, כשהוא יוצר מרקם לתבליט נמוך בעזרת כלים ומברשות. כל ציור בסדרת ה-Outrenoir משחק עם אור, כשהאור חושף רבדים שונים של הציור, במיוחד כשהצופה בציור נע.

היצירות של פייר סולאז׳. מקור - timeandwatches.
היצירות של פייר סולאז׳. מקור – timeandwatches.

המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״ – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בגוף מלבני, בממדים של 48.1 מ״מ על 31 מ״מ. עוביו של השעון עומד על 9.8 מ״מ. השעון עשוי מפלדת אל-חלד כאמור, עם ציפוי DLC שחור (Diamond-Like Carbon), כשבום מרסייה מעצימה את המראה של גוף השעון עם גימור בהתזת חול.

המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״. מקור - timeandwatches.
המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״. מקור – timeandwatches.

זוכרים את סדרת היצירות של פייר סולאז׳? לוח השעון משחזר את הפרופורציות של הקנבס ששימש את סולאז׳ ביצירות שלו, כשגוף השעון משמש כמעין מסגרת ללוח השעון. היצירה שנבחרה לקשט את לוח השעון היא ה-Peinture 390 x 130 cm 17 mars 2019, יצירה שהושקה לרגל יום ההולדת ה-100 של האומן, המוצגת בימים אלו בתערוכה במוזאון הנשמות (Musée Soulages) שברודז (Rodez) שבצרפת.

המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״. מקור - timeandwatches.
המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה והוא עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״ – מנגנון

השעון מגיע עם גב שקוף העשוי מזכוכית ספיר, שמאפשר לנו לראות את מנגנון השעון. המנגנון מגיע עם רוטור בצבע שחור, כשבום מרסייה מעטרת את המנגנון בעיטורי ה-Côtes de Genève והפרלז׳ה.

מנגנון ה-ETA בגב השעון. מקור - timeandwatches.
מנגנון ה-ETA בגב השעון. מקור – timeandwatches.

המנגנון שבו בחרה בום מרסייה הוא קליבר ETA 2892-A2. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות. המנגנון מצויד בפונקציית stop-seconds – עצירה מוחלטת של מנגנון השעון בעת משיכת הכתר, לכיוון מדויק יותר של הזמן.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש במהדורה מוגבלת (אנחנו מקווים שלא היה לכם ספק בנושא …), שמגיע במחווה לאחד האמנים הגדולים והמפורסמים ביותר בני ימינו, עם שחזור מדויק של אחת היצירות המפורסמות שלו.

אריזת השעון. מקור - timeandwatches.
אריזת השעון. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בום מרסייה, רפרנס 10641, מגיע במהדורה מוגבלת של 102 יחידות (גילו של סולאז׳). כל שעון בסדרה יגיע ממוספר, כשתג המחיר שלהם עומד על 5,850 דולרים.

המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״. מקור - timeandwatches.
המפטון ״מחווה לפייר סולאז׳״. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

בחודשים האחרונים ראינו מספר יצרניות שעונים משוק הביניים שמשיקות שעונים מלבניים, כאילו מנסות להציע לנו ״רברסו לעניים״. אם אתם שואלים אותנו, מי ששיחקה אותה בינתיים היא בום מרסייה. השעון החדש שלה מציע לא רק את הגוף המלבני המוכר כל כך, אלא גם סיפור מעניין ומחווה נהדרת מאחוריו. תוסיפו לזה את השחזור המוצלח של היצירה של פייר סולאז׳ וקיבלתם שעון עם מקסימום תמורה למחיר.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בום מרסייה.