ב-18 לנומבר 2020 נפל דבר בעולם הספורט הישראלי. דני אבדיה נבחר במקום התשיעי בדראפט ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם. אבדיה נבחר על ידי קבוצת הוושינגטון וויזארדס. על סגל הקבוצה באותה תקופה נמנו שני כו כבים במונחי NBA. ג’ון וול ובראדלי ביל. שניהם חזרו מפציעה שהשביתה אותם לפרק זמן ארוך. ביל נעדר ממשחקי הקבוצה בבועה שהקימה ליגת ה-NBA בפלורידה לסיום עונת הכדורסל הקודמת. וול לעומתו, החמיץ כמעט שנתיים שלמות לאחר שסבל מחוסר מזל משווע. בינואר 2019 הוא עבר ניתוח בעקב שמאל שלו. לאחר מכן הוא פיתח זיהום במקום הניתוח. כשהחלים סוף סוף הוא החליק ונפל בביתו. התוצאה? קרע בגיד האכילס. אחת הפציעות הקשות ביותר לספורטאים. בטח כאלו כמו וול, שהמשחק שלו התבסס על כוח מתפרץ, שינויי מהירות, חדירה לסל וקליעה מרחוק. מה שמוביל אותנו לכותרת הכתבה שלנו – הפספוס הגדול של אבדיה. אז מה בדיוק אבדיה פספס, איך זה קשור לעולם השעונים ולמה נזכרנו בג’ון וול? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

ההחלטה הקשה של קבוצת הוושינגטון וויזארדס

עם פתיחת עונת 2020-2021, ניצבה בפני קבוצת וושינגטון וויזארדס דילמה קשה. לאחר שבחרו באבדיה במקום התשיעי, שני הכוכבים הגדולים של הקבוצה היו אמורים לחזור לשחק ביחד לאחר פציעות ארוכות. לכאורה, בשורה משמחת עבור קבוצה שמקבלת בחזרה את שני הכוכבים שלה. אבל היות ומדובר בשני שחקנים בעלי סגנון משחק זהה. כאלו שצריכים את הכדור אצלם ביד ומרבית ההתקפות של הקבוצה עוברות דרכן, הוויזארדס הבינו שהם צריכים לקבל החלטה קשה ולהיפרד מאחד מהם. ליגת ה-NBA היא הליגה הנוצצת בעולם, עם תקציבים דמיוניים לקבוצות, כך שבכל החלטה מעורב לא מעט כסף. הוויזארדס היו צריכים לשים את השיקול האישי בצד ולהחליט בצורה מקצועית נטו. וול נבחר על ידי הקבוצה בבחירה הראשונה בדראפט ה-NBA בשנת 2010 והיה לפנים של הפרנצ’ייז (המותג, הקבוצה) לאורך עשור שלם. הוא היה השחקן הטוב ביותר בקבוצה לאורך אותם שנים ונחשב למנהיג של הקבוצה. אבל העובדה שהוא חזר מכמעט שנתיים ללא כדורסל הכריעה את הכף. הוויזארדס החליטו להיפרד מוול ולהעביר אותו בטרייד לקבוצת יוסטון רוקטס. בתמורה היא קיבלה את השחקן ראסל ווסטברוק, אליו עוד נגיע בהמשך הכתבה.

הפספוס הגדול של אבדיה

אז על איזה פספוס אנחנו מדברים? האם אנחנו מדברים על לשחק ביחד עם וול על אותו מגרש? אבדיה והוויזארדס קיבלו במקום את ראסל ווסטברוק, אחד השחקנים המובילים בליגה. אבל הפספוס שעליו אנחנו מדברים בכלל לא קשור למגרש הכדורסל. אלא לעולם שעוני היוקרה. מלבד היותו של ג’ון וול שחקן כדורסל נפלא, מסתבר כי הוא גם אדם נדיב במיוחד. בעונת החגים הנוצריים של שנת 2017, וול החליט לפנק את חבריו לקבוצה במתנה שווה במיוחד. המתנה שנבחרה? שעון רולקס דיי-דייט זהב אדום עם לוח שוקולד. תג מחיר? 40,000 דולרים. כמה שחקנים יש בסגל הקבוצה? 15 שחקנים. כלומר, אנחנו מדברים על שעונים בשווי כולל של 600 אלף דולרים.

הפספוס הגדול של אבדיה. כבר לא יקבל שעון רולקס, לפחות לא מג'ון וול? מקור - Yahoo Sports.
הפספוס הגדול של אבדיה. כבר לא יקבל שעון רולקס, לפחות לא מג’ון וול? מקור – Yahoo Sports.

מאיפה באה הנדיבות של וול?

המתנה של וול לא הגיעה סתם כך. מספר שבועות לפני שהעניק את המתנה לחבריו לקבוצה, וול חתם על הארכת חוזה לתקופה של 4 שנים נוספות, בסכום כולל של $171,131,520. כלומר, וול מרוויח משכורת שנתית של קצת מעל 42 מיליון דולרים או 3.5 מיליון דולרים בחודש. אם תרצו לעשות השוואה, אם ניקח מישהו שמרוויח סכום של 20,000 ש”ח בחודש, ניתן להשוות זאת לרכישת מתנות בסכום כולל של כ-3,500 ש”ח. אם מחלקים את זה ב-15 חברים לקבוצה, זה יוצא כ-233.33 ש”ח למתנה אחת. בכל זאת מדובר במתנה נדיבה במיוחד, לא משנה כמה אתה מרוויח לשנה. אנקדוטה משעשעת (תלוי איך אתם מסתכלים על זה …) – מסתבר כי גם ג’ון וול, כוכב ה-NBA, לא הצליח להשיג מספיק שעוני רולקס זהב אדום עם לוח שוקולד. חלק מחבריו לקבוצה “נאלצו להסתפק” בשעוני דיי-דייט בזהב צהוב עם לוח לבן.

הפספוס הגדול של אבדיה. שעון רולקס דיי-דייט זהב אדום 18 קראט עם לוח שוקולד. מקור - MyWatchMart.
הפספוס הגדול של אבדיה. שעון רולקס דיי-דייט זהב אדום 18 קראט עם לוח שוקולד. מקור – MyWatchMart.

אבדיה כבר לא יקבל רולקס?

כאמור, לצערו של אבדיה, וול הועבר בטרייד לקבוצת יוסטון רוקטס. אנחנו לא יודעים אם הוא נתן מתנות בשבועות האחרונים לחבריו החדשים לקבוצה, מה שבטוח – דני אבדיה כבר לא יקבל מג’ון וול רולקס. אבל מה הוא כן יכול לקבל? תופתעו לגלות שלחלק מחבריו לקבוצה יש קשר הדוק במיוחד לעולם השעונים.

ברדלי ביל – שגריר של טיסו 

ברדלי ביל, הכוכב השני של הוושינגטון וויזארדס והשחקן שהועדף על פני וול, הוא שגריר של טיסו. טיסו משמשת כספונסרית של ליגת ה-NBA. ביל הופיע במספר סרטוני פרסומת קצרים של החברה. בנוסף, במספר סרטונים שהעלה לטוויטר שלו, הוא עונד שעונים של החברה. אולי הוא ידאג לאבדיה לשעון טיסו?

ברדלי ביל בפרסומת לטיסו. מקור - טוויטר.
ברדלי ביל בפרסומת לטיסו. מקור – טוויטר.

השעון המדהים של ראסל ווטסברוק 

אבדיה חגג לא מזמן את יום הולדתו ה-20. במספר ידיעות שציינו את יום ההולדת שלו, הוא סיפר כי חבריו לקבוצה חגגו לו את יום ההולדת וכי ראסל ווסטברוק, הכוכב החדש של קבוצתו, אפילו קנה לו מתנה. אנחנו לא יודעים אם ווסטברוק קנה לו שעון או מתנה אחרת, אבל דבר אחד בטוח – לראסל ווסטברוק יש טעם מדהים בשעונים. ווסטברוק נצפה מספר פעמים עונד שעון אודמר פיגה רויאל אוק זהב אדום עם גלגל איזון כפול עם לוח סקלטון. כן, אותו שעון שלא מזמן סיפרנו לכם כאן בגורו על הגרסה הקרמית השחורה שלו. תג המחיר של השעון עומד על כ-110 אלף דולרים. גם במקרה של ווסטברוק, מדובר בשחקן שחתום על אחד החוזים הגדולים בליגה – 206 מיליון דולרים לתקופה של חמש שנים.

לסיכום …

הגורו מאחל לאבדיה המון חברים לקבוצה נדיבים במיוחד לאורך קריירת ה-NBA הטריה שלו. אבל בעיקר – אנחנו מאחלים לאבדיה להפוך לכוכב בעצמו ולממש את הפוטנציאל הכל כך גבוה שלו. אם אבדיה יעמוד בציפיות הרבות שיש ממנו – הוא יוכל להרשות לעצמו לרכוש המון שעוני רולקס לעצמו ולכל מי שהוא חפץ ביקרו. קריירה מוצלחת!