אחרי שנרגענו מתערוכת באזלוורלד 2019, מתעורכת SIHH וההשקות הנלוות אליהן, מגיע עולם השעונים לאחת התקופות המעניינות ביותר לחובבי שעונים אמיתיים – עונת האביב, שמסמלת את תחילת תקופת המכירות הפומביות, ומהידיעות הראשונות שאנחנו מקבלים, נראה כי שנת 2019 תהיה לא פחות מעניינת מהשנים שקדמו לה. אחד השעונים המעניינים ביותר שעומד למכירה הוא שעון רולקס (Rolex) שעומד להצטרף למועדון ה-7 ספרות.

אחת המכירות הפומביות המעניינות ביותר מבין הרבות שצפויות להגיע אלינו בשבועות הקרובים היא המכירה הפומבית של כריסטיס בג’נבה ב-13 למאי, שם יופיע למכירה אחד מהשעונים הנדירים והמיוחדים ביותר בהיסטוריה של רולקס – שעון רולקס “Stelline”, אשר עשוי זהב ורוד, עם קומפליקציות יום בחודש, תאריכון וחודש, תצוגת מצב ירח (Moonphase), אך מעל הכל, מה שהופך את השעון הזה לכל כך מיוחד, הוא כמובן לוח השעון שמגיע עם כוכבים בסמני השעות, כשהכוכבים בעצם מעניקים לו את הכינוי “Stelline”, המילה האיטלקית ל-“כוכבנית”.

השעון המדובר, רפרנס 6062, הוא חלק מסדרה מוגבלת של 254 שעונים כאלו שייצרה רולקס בסך הכל, כשעל פי ההערכות המוקדמות, תג המחיר שלו אמור לעמוד על איפשהו בין מיליון פרנקים שוויצרים ל-2 מיליון פרנקים שוויצריים. עובדה נוספת שעומדת לזכותו של השעון הספציפי הזה, היא העובדה שמדובר באחד מככל הנראה 50 שעונים בלבד כאלו שייצרה רולקס מזהב ורוד, כשמתוך אותם 50 שעונים, רק 10 מהם הגיעו עם לוח הכוכבים, כך שבעצם מדובר בשעון אחד מתוך עשרה שעונים בלבד שייצרה רולקס אי פעם.

רולקס הציגה את רפרס 6062 בתערוכת באזל בשנת 1950, שאז עדיין נקראה “יריד באזל” (Basel Fair), כשרפרנס זה הוא אחד משניים בלבד שייצרה רולקס באותה תקופה שהגיע עם קומפליקציית לוח שנה ביחד עם קומפליקציית מצב ירח. בניגוד לדגם הנוסף שמגיע עם אותן קומפליקציות מאותה תקופה, רפרנס 8171, שעון ה-“Steliine” מגיע בתוך גוף שעון מסדרת האויסטר של רולקס, כלומר עם הגנה למנגנון וללוח השעון מפני לחות ואבק.

זוג שעונים נדירים מבית רולקס ופטק פיליפ שעומדים למכירה במכירה הפומבית של כריסטיס ב-13 למאי 2019 בג'נבה. מקור - WatchPro.
זוג שעונים נדירים מבית רולקס ופטק פיליפ שעומדים למכירה במכירה הפומבית של כריסטיס ב-13 למאי 2019 בג’נבה. מקור – WatchPro.

ואם כבר הזכרנו את רפרנס 8171, כדאי לציין שכריסטיס תציע במקביל למכירה גם את אחד השעונים מרפרנס זה, כשעל פי ההערכות המוקדמות, תג המחיר שלו צפוי להיות נמוך יותר לעומת הסטלין, כשהוא צפוי לגרוף סכום שבין 250 אלף פרנקים שוויצרים ל-450 אלף פרנקים שוויצריים.

רולקס סטלין רפרנס 6062. מקור - WatchPro.
רולקס סטלין רפרנס 6062. מקור – WatchPro.

עוד שעונים מעניינים שצפויים לגרוף סכומים נכבדים במהלך המכירה המיוחדת הזאת, שנקראת “Christie’s Rare Watches Auction” (מכירה פומבית של שעונים נדירים), נמצאים גם שני רפרנסים מיוחדים של פטק פיליפ – רפרנס 2499 סדרה שלישית משנת 1977, שעל פי הערכות מוקדמות אמור לגרוף סכום שבין 500 אלף פרנקים שוויצריים ל-800 אלף פרנקים שוויצריים, כמו גם רפרנס 2497 שמתוארך לשנת 1954, שצפוי להימכר בסכום צנוע יותר של כ-160 אלף פרנקים שוויצריים עד ל-260 אלף פרנקים שוויצריים.

שעון פטק פיליפ רפרנס 2499 משנת 1977. מקור - WatchPro.
שעון פטק פיליפ רפרנס 2499 משנת 1977. מקור – WatchPro.

בסך הכל, כריסטיס צפויה להציע למכירה 254 שעונים במסגרת אותה מכירה פומבית, שצפויים לגרוף סכום כולל של כ-12 מיליון פרנקים שוויצריים.