אם אתם חובבי שעונים ובעיקר חובבי המותג גרנד סייקו, אתם בוודאי מכירים את המושג – עקרונות העיצוב של גרנד סייקו. ממחוגי השעון לאינדקסים שלו, גוף השעון, גימור ידני ועוד. אבל לא בטוח שאתם יודעים שיש שעון אחד שאפשר להגיד “התחיל את הכל”. שעון שהושק בשנת 1967, שבע שנים לאחר הצגתו של השעון הראשון מבית גרנד סייקו. לשעון הזה קוראים 44GS והוא חוגג בשנה הקרובה את שנת ה-55 שלו. לרגל התאריך החגיגי הזה, גרנד סייקו משיקה שעון חדש – הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255, סוג של שחזור מודרני של ה-44GS. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 14 מ”מ. מעל לוח השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי והוא מגיע עם גב שקוף. 

הריטאג' היי-ביט GMT SBGJ255. מקור - Monochrome Watches.
הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח לבן-כסוף עם טקסטורה ורטיקלית עדינה. הלוח הזה מהווה רקע נהדר למחוג ה-GMT הכחול, ללוגו של גרנד סייקו בכחול ולכיתוב GMT שמופיע על השעון בכחול. 

הריטאג' היי-ביט GMT SBGJ255. מקור - Monochrome Watches.
הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון, כשהשעון מגיע עם אינדקסים מלבניים צרים ואינדקס כפול בשעה 12, כמיטב המסורת של גרנד סייקו. מסביב ללוח השעון אנו מוצאים את הספרות 2,4 ועד 24, סקלת 24 שעות המוכרת כל כך משעוני GMT. 

ה-44GS המקורי. מקור - Monochrome Watches.
ה-44GS המקורי. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם “כתפיים” רחבות במיוחד, מחווה לשעון ה-44GS, כשהוא משלב משטחים מוברשים עם משטחים מלוטשים בליטוש הזרטסו (Zaratsu) המוכר של גרנד סייקו. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9S86. מנגנון GMT אוטומטי מבית גרנד סייקו. כפי שאפשר להבין משם השעון, המנגנון הוא מנגנון היי-ביט, כשהוא פועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 55 שעות, עם דיוק של 5+/3- שניות ליום. 

הרוטור המיוחד של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הרוטור המיוחד של השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון, או בעצם, בעיקר את הרוטור המרשים שלו, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. הרוטור של השעון מגיע בגוון זהב, אבל למעשה הוא עשוי מטיטניום. גרנד סייקו מעבירה את הטיטניום תהליך חמצון אנודי. במהלך הטיפול הטיטניום נתון לאלקטרוליזה לפרק זמן ממושך. לאורך הזמן, הטיטניום מפתח מעין שכבת תחמוצת, בגוון הזהוב המיוחד הזה. 

אז מה חדש בעצם?

כאמור, גרנד סייקו מציינת 55 שנים לשעון ה-44GS האייקוני שלה. כשהשעון הזה הושק בשנת 1967, הוא נחשב פורץ דרך הודות לדיוק הרב שהוא הציע. אבל במרוצת השנים, הוא הפך לדוגמה הראשונה והמוקדמת ביותר לעקרונות העיצוב של גרנד סייקו. עקרונות עיצוב שמלווים את השעונים של החברה עד היום. 

עקרונות העיצוב של גרנד סייקו. מקור - Monochrome Watches.
עקרונות העיצוב של גרנד סייקו. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255, יגיע במהדורה מוגבלת של 1,200 יחידות. תג המחיר שלו יעמוד על 8,500 אירו. הוא יהיה זמין לרכישה החל מינואר 2022 בבוטיקים של גרנד סייקו ואצל משווקים נבחרים. 

השורה התחתונה

8,500 אירו לשעון GMT של גרנד סייקו עם מנגנון היי-ביט? מה הוחלט עם האומיקרון? טסים? לא טסים? קצת יותר ברצינות – מחיר מעולה לשעון נפלא נוסף של גרנד סייקו. רוצו לקנות. אלא אם אתם ממש מתעקשים לחכות ל-GMT MASTER II … 

הריטאג' היי-ביט GMT SBGJ255. מקור - Monochrome Watches.
הריטאג’ היי-ביט GMT SBGJ255. מקור – Monochrome Watches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.