האתר כרונו24 (Chrono24) הוא פלטפורמת הקניה והמכירה לשעוני יוקרה הגדול בעולם. האתר מרכז מכירות של שעונים חדשים ושעוני יד שניה, אותם מציעים למכירה מוכרים מכל רחבי העולם כמעט, לקונים מכל רחבי העולם. לאחרונה פרסם האתר מעין סיכום שנה לשנת 2020, שנת הקורונה. מומחי האתר חושפים מה קרה לביקוש לשעוני יוקרה בשנה החולפת. אחד הנתונים המעניינים ביותר הוא השעון הנחשק ביותר של רולקס באתר בשנה החולפת, שהוא גם השעון הנחשק ביותר בקרב כל חובבי השעונים הגולשים באתר.

הקורונה פגעה בביקוש לשעוני יוקרה?

באופן מפתיע, לפי המומחים של כרונו24, הביקוש לשעוני יוקרה בשנת 2020 כמעט ולא נפגעה. במרץ 2020 התחילה להתפשט מגפת הקורונה ברחבי העולם באופן מהיר במיוחד. מדינות רבות הכריזו על סגרים על תושבי המדינות והשמים נסגרו כמעט לחלוטין לטיסות בינלאומיות. באותם ימים, נרשמה ירידה של כ-20 אחוזים במכירת שעוני היוקרה באתר. אנשים היו באותם ימים בחששות וחרדות וסביר להניח שמכירת שעוני יוקרה לא עמדה בראש מעייניהם. באותם ימים אנשים דאגו איך משיגים מוצרי בסיס כמו נייר טואלט וביצים ולא עוד שעון של רולקס או אומגה.

אבל זמן קצר לאחר מכן – שלושה שבועות בסך הכל, התחילה המגמה להתהפך. מספר השעונים שנמכרים באמצעות האתר החל לטפס בחזרה. נתוני המכירות מצביעים על גידול של כ-13 אחוזים לעומת התקופה שלפני וירוס הקורונה. המספרים הללו נשמרים עד היום באופן מפתיע. מי שמובילה את המגמה והביקושים היא כמובן רולקס.

השעון הנחשק ביותר של רולקס בכרונו24 (לא השעון שבתמונה ...).
השעון הנחשק ביותר של רולקס בכרונו24 (לא השעון שבתמונה …).

לאיזה יצרנית שעונים עזרה הקורונה?

מומחי כרונו24 מספקים אנקדוטות מעניינות במיוחד מתקופת הקורונה. מי “שנהנתה במיוחד” מהקורונה היא ככל הנראה אומגה. יצרנית השעונים השוויצרית הספיקה להשיק את השעונים במהדורה מיוחדת לאולימפיאדת טוקיו 2020. עם התפרצות המגיפה ודחיית האולימפיאדה מדווחים בכרונו24 כי נרשמה עלייה תלולה בחיפוש אחר שעונים אלו באתר. עוד שעון או סדרת שעונים של אומגה שרשם גידול בביקושים עבורו, הוא שעון אומגה ג’יימס בונד. בעקבות דחיית הסרט החדש בסדרת הסרטים העוסקים בסוכן החשאי של הוד מלכותה, נרשמה עלייה של 40 אחוזים בחיפוש אחר שעוני ג’יימס בונד של אומגה בכרונו24.

מי עוד הרוויח מהקורונה?

טים סטרקה, מנכ”ל כרונו24 אמר: “בין אם הם השקעה או תחביב, שעוני יוקרה מעולם לא היו נחשקים יותר. התשוקה בקרב הקונים היא בלתי מעורערת ויותר ויותר אנשים פונים לקמעונאות מקוונת כדי לבצע את הרכישות שלהם. אני מעריך שהמגפה קידמה את המסחר האלקטרוני בשלוש שנים”.

בכרונו24 ערכו סקר בין 5,000 משתמשים באתר המגיעים מ-41 מדינות שונות. מהסקר עולה כי כ-64 אחוזים מהמשתתפים בסקר ציינו כי הסיבה העיקרית לרכישת שעון יוקרה הייתה תשוקה. הנתון הזה כמעט ולא השתנה מאז הסקר האחרון שערכה החברה בשנת 2018.

סטרקה הוסיף: “מגמת הפריחה הזו תימשך זמן רב לאחר חלוף המשבר, מכיוון שאנשים התרגלו לרכוש כל מיני מוצרים ברשת. נסיים את שנת 2020 עם עלייה של 25 אחוזים בהיקף המכירות, לאחר שנמכרו באמצעות האתר שעונים בשווי כולל של כ-1.7 מיליארד פאונד”.

השעון הנחשק ביותר של רולקס
השעון הנחשק ביותר של רולקס

השעון הנחשק ביותר של רולקס ובכלל

עוד בנתונים שמפרסמים המומחים של כרונו24, הוא המותגים והשעונים הנחשקים ביותר בכרונו24 בשנת 2020. ברשימת המותגים הנחשקים ביותר אנו מוצאים את רולקס בראש הרשימה. אומגה וברייטלינג משלימות את השלישיה הראשונה ובמקום החמישי אנו מוצאים את אודמר פיגה. מי שנמצאת במקום הרביעי, באופן מפתיע יחסית, היא סייקו היפנית.

לרשימת הדגמים הנחשקים ביותר באתר אפשר לקרוא – השעונים הנחשקים ביותר של רולקס. לפי אנשי כרונו24, חמשת השעונים המבוקשים ביותר באתר הם שעונים של רולקס. בראש הרשימה נמצא ה-GMT MASTER II, שהוא השעון הנחשק ביותר באתר. אחריו אנו מוצאים את הדייטונה במקום השני ואת הסאבמרינר במקום השלישי. במקום הרביעי נמצא דגם נוסף ונחשק במיוחד של הסאבמרינר, “הענק הירוק”. את הרשימה סוגר הדייטג’אסט.