ריצ’אד מיל’ ידועה בשגריריה השונים והמגוונים שאף עם חלקם היא מבצעת שיתופי פעולה כאלה ואחרים.

אחד השגרירים הבולטים של החברה הוא הטניסאי הספרדי “רפאל נדאל”, אשר זכה באין ספור תארים ואליפויות. נדאל נחשב לאחד מהטניסאים הגדולים בכל הזמנים, ולטניסאי הטוב ביותר בכל הזמנים על מגרשי חימר מכאן מגיע הכינוי המוכר שלו “מלך החימר”.

רפאל נדאל מקור:ויקיפדיה.
רפאל נדאל מקור:ויקיפדיה.

הדגם Rm 27-03 היוצר כמחווה לנדאל, הוא אולי אחד השעונים המורכבים והמתקדמים ביותר מבחינת העיצוב והשימוש בחומרים ייחודים.

השעון של נדאל. מקור - ריצ'רד מיל.
השעון של נדאל. מקור – ריצ’רד מיל.

נתחיל עם העיצוב…

כמו שאתם רואים העיצוב כאן מרובע וספורטיבי, כיאה לריצ’ארד מיל הידועה כחברה השואבת השראה מעולם המירוצים והספורט. הצבעים הבולטים כאן הם אדום וצהוב כמחווה לספרד ארץ הולדתו של נדאל.

הלוח המיוחד והסקלטוני עשוי מפחמן ובולט מאוד כמו רוב העיצובים של החברה , כאשר צבעי דגל ספרד נראים בתחתית ה”שלד” ומשלימים את מראה הקייס הייחודי. המנגנון מורכב מאוד הכולל “טורביליון טיסה” משמע שהוא לא נתמך על ידי החוגה באמצעות גשר.

נעבור למנגנון.

המנגנון המורכב עמיד בזעזועים ויחד עם זאת קל מאוד ובעל שמורת כח של 70 שעות. כאן בשעון בולט במיוחד השימוש בגביש הקוורץ. ייצור הקייס נעשה בטכנולוגיה מיוחדת של השתלת סיבי קוורץ והספגתם על גבי הקייס. מה שנותן את המראה “הסיבי” והמחוספס של הקייס.

על הלוח כמחווה לנדאל נעשתה דמות של קרני שור זאת מפני שהשור מוכר כסמלה של ספרד וכמובן בגלל הכינוי הידוע של נדאל “השור ממיורקה”. הכתר שיוצר באותה טכנולוגיה של הספגת סיבי קוורץ נעשה במראה של כדור טניס והרצועה המדהימה יוצרה מחומר מיוחד העמיד בתנאים קשים.