זה אולי יישמע לכם קצת מוזר, אבל ברחבי העולם כבר התחילו לסכם את שנת 2020. נכון, השנה המוזרה הזאת עדיין לא הסתיימה, אבל זה לא אומר שאי אפשר להתחיל ולסכם אותה. אחד הסיכומים המעניינים ביותר הגיע לשולחנו של הגורו בשבוע החולף – השעונים היקרים ביותר באיביי בשנת 2020. מוזמנים להכיר ביחד עם הגורו את עשרת השעונים היקרים ביותר שנמכרו באיביי בשנה החולפת ואולי חשוב יותר – להבין איך בכלל אנשים קונים שעוני יוקרה באיביי?! 

השעונים היקרים ביותר באיביי בשנת 2020

צמד המילים איביי ושעוני יוקרה לבטח מעורר חלחלה בקרב לא מעט חובבי שעונים. אבל עם זאת, איביי היא אחת מפלטפורמות המסחר הגדולות בעולם למוצרי יוקרה בכלל ולשעוני יוקרה בפרט. איביי השקיעה מאמצים רבים בשנים האחרונות לשפר את האמינות שלה בקרב רוכשי מוצרי יוקרה. החברה מציעה שירותי אימות מוצרים למוכרים ולרוכשים. היא מציעה אחריות Money-Back Guarantee והחברה מפעילה בינה מלאכותית ואנושית לחפש ולאתר כל הזמן אחרי מכירות חשודות. אנחנו לא יודעים אם כל מי שרכש את השעונים ברשימה מכיר את המאמצים הללו, אבל דבר אחד בטוח – מדובר ברשימת שעונים סופר מכובדת. כזאת שלא הייתה מביישת אף אתר מסחר או פלטפורמה למכירת שעונים ברחבי הרשת. 

במקום עשירי – רולקס יאכט-מאסטר רפרנס 116695SATS – נמכר ב-79,999 דולרים

במקום העשירי אנו מוצאים את הרולקס יאכט-מאסטר רפרנס 116695SATS. שעון העשוי מזהב ה-Everose של רולקס בקוטר של 40 מ”מ. השעון מגיע עם שיבוץ של אבני-חן צבעוניות מהמפעל בבזל של השעון. השעון מגיע עם לוח שחור-מט. לוח השעון מהווה רקע נהדר ל-38 אבני הספיר הצבעוניות, שיוצרות את קשת הצבעים בבזל השעון. בשעה 12 בבזל של השעון אנו מוצאים יהלום שנחתך בצורת משולש, כיאה לבזל של שעון צלילה. השעון נמכר בסכום של 79,999 דולרים.

השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. רולקס רפרנס 116695SATS. מקור - Phillips.
השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. רולקס רפרנס 116695SATS. מקור – Phillips.

במקום תשיעי – רולקס דייטונה רפרנס 116506 פלטינה “Ice Blue” – נמכר ב-85,795 דולרים

גם במקום התשיעי אנו מוצאים שעון מבית רולקס. אנחנו מקווים שאתם כבר יודעים שרולקס שולטת באיביי ללא עוררין. הדייטונה רפרנס 116506 מגיע בגוף העשוי מפלטינה עם לוח כחול ובזל חום. אם אתם שואלים את הגורו, מדובר באחד השעונים היפים ביותר של רולקס. השעון הוא שעון הרולקס דייטונה היחיד שמגיע עם בזל קרמי שהוא לא בצבע שחור. אם אתם שואלים את הגורו, זה לבד מספיק בשביל לשלם עבורו 85,795 דולרים. 

השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. רולקס רפרנס 116506. מקור - WatchMaster.
השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. רולקס רפרנס 116506. מקור – WatchMaster.

במקום שמיני – פטק פיליפ נאוטילוס 5980/1A כרונוגרף – נמכר ב-88,500 דולרים

במקום השמיני אנו מוצאים שעון מבית פטק פיליפ. הנאוטילוס הוא אחד השעונים האייקוניים ביותר בעולם ולבטח אחד מהמבוקשים ביותר בעולם. אז זה לא כל כך מפתיע לגלות שכאשר שעון כרונוגרף כזה הגיע למכירה באיביי, הוא הצליח לגרוף סכום של 88,500 דולרים. השעון מגיע בגוף בקוטר של 40.5 מ”מ ועם עמידות למים בעומק של עד ל-120 מטר. נתון חשוב אם השעון ייפול לכם לתוך כוס האספרסו שלכם. 

השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. פטק פיליפ רפרנס 5980/1A. מקור - BuyGoodWatches.
השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. פטק פיליפ רפרנס 5980/1A. מקור – BuyGoodWatches.

במקום שביעי – רולקס דייטונה וינטאג’ רפרנס 6265 זהב צהוב – נמכר ב-94,993 דולרים

חוזרים לשעונים של רולקס והפעם עם עוד שעון דייטונה. שעון הדייטונה זהב צהוב מגיע בגוף העשוי כולו מזהב צהוב, כולל בזל השעון. השעון הוא רפרנס 6265, אחד הדגמים המבוקשים ביותר והנחשקים ביותר בקרב אספני רולקס. חשוב לציין כי מדובר בשעון וינטאג’ ולא בשעון דייטונה מודרני. הוא מגיע בקוטר של 37.5 מ”מ וללא הכיתוב DAYTONA על לוח השעון. הודות לכתר המתברג שלו וללחצני הכרונוגרף המוגנים באמצעות הברגה שלו, הוא מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. רולקס דייטונה רפרנס 6265. מקור - eBay.
השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. רולקס דייטונה רפרנס 6265. מקור – eBay.

במקום שישי – ריצ’רד מיל Automatic Aviation E6-B פלייבאק כרונוגרף – נמכר ב-95,000 דולרים

אתם עומדים לצאת לטיסה טרנס אטנלטית? כדאי שתצטיידו בשעון טיסה. ואם כבר שעון טיסה, אז שיהיה שעון של ריצ’רד מיל. טוב נו, לא באמת. כשאתם שומעים את השם ריצ’רד מיל אתם חושבים על שעון בצורת חבית? לא הפעם. השעון מגיע בגוף עגול העשוי מטיטניום בקוטר של 50 מ”מ ובעובי של 16.8 מ”מ. אתם מודאגים שהוא לא גדול מספיק ושיכול להיות שמישהו לא יבחין בו? אל תדאגו. ריצ’רד מיל דאגה שהוא יהיה שעון צבעוני במיוחד. עם אדום, ירוק, צהוב וכתום, מדובר בשעון שצריך רישיון מיוחד כדי לקרוא אותו.

ריצ'רד מיל RM 39-01. מקור - ריצ'רד מיל.
ריצ’רד מיל RM 39-01. מקור – ריצ’רד מיל.

מנגנון השעון מגיע עם מעל ל-1,000 רכיבים שונים. הוא מגיע עם קומפליקציית פלייבאק כרונוגרף, ספירה לאחור ואזור זמן משני. הוא מציג את התאריך ואת החודש והוא מצויד ברזרבת כוח של 50 שעות. 

במקום חמישי – אודמר פיגה רויאל אוק רפרנס 26574BA.OO.1220BA.01 בזהב צהוב – נמכר ב-95,000 דולרים

במקום החמישי אנו מוצאים עוד שעון אייקוני במיוחד. שעון הרויאל אוק של אודמר פיגה הוא אחד השעונים המוכרים ביותר והנחשקים ביותר בעולם השעונים. השעון הספציפי הזה מגיע עם לוח שנה נצחי. בשעה שש בלוח השעון ניתן למצוא תצוגת מצב ירח. הלוח הכחול של השעון משתלב בצורה נהדרת עם גוף הזהב הצהוב של השעון והשעון כולו משדר יוקרה מהשורה הראשונה. כמו כל שעון של אודמר פיגה, רמת הגימור והירידה לפרטים בשעון הזה היא מהגבוהות ביותר בתעשייה. החל מלוח השעון וצמיד השעון ועד למנגנון. השעון מגיע בקוטר של 41 מ”מ ובעובי סופר מרשים של 10 מ”מ. דק מספיק כדי להיכנס מתחת לשרוול של כל חליפה אלגנטית ועם זאת מספיק בולט כדי שיראו כמה כסף יש לכם. 

אודמר פיגה רויאל אוק רפרנס 26574BA.OO.1220BA.01. מקור - Prestige Time.
אודמר פיגה רויאל אוק רפרנס 26574BA.OO.1220BA.01. מקור – Prestige Time.

במקום הרביעי – דה גריסוגונו Grappoli Watch, נמכר ב-96,200 דולרים

השאלה הראשונה שהגורו שאל את עצמו כשהוא ראה את השעון הזה היא מי בדיוק חיפש את השעון הזה באיביי. השאלה השנייה היא – מי בכלל חשב למכור את השעון הזה באיביי. או שאולי בכלל השאלה שהגורו היה צריך לשאול זה – זה בכלל שעון? 

השעון של דה גריסוגונו מגיע בקוטר של 51 מ”מ מקצה לקצה. כך שתוכלו להיות בטוחים שאף אחד לא יפספס אותו. השעון משובץ כולו באבני אמטיסט. האמטיסט היא לא מאבני החן היקרות בעולם לקראט, אבל היא אחת מאבני החן הקשות ביותר לעבודה. אם אתם עומדים, הגורו מזמין אתכם לשבת לפני שתמשיכו למשפט הבא. השעון מגיע עם מנגנון קוורץ. אם אתם עדיין איתנו ולא התעלפתם – הגורו מברך אתכם. כמו שאתם יכולים להבין, מדובר בשעון שגולת הכותרת שלו היא שיבוץ אבני החן ופחות הורולוגיה. 

דה גריסוגונו Grappoli. מקור - BeuatifulNow.
דה גריסוגונו Grappoli. מקור – BeuatifulNow.

אם אתם לא מכירים את המותג, מדובר בחברת צורפות שהוקמה בג’נבה שבשוויץ בשנת 1993. דה גריסוגונו נחשבת לאחת החברות היוקרתיות ביותר בעולם הצורפות. שמה של החברה מגיע מהמילה הלטינית Chrysogogonus, שמגיעה מהמילה היוונית χρῡσό-γονος. משמעות המילה – “נולד מזהב”. אנחנו די בטוחים שמי שקנה את השעון הזה, נולד על מגש של זהב … 

במקום השלישי – הארי וינסטון Ocean Dual Time Baguette Diamond – נמכר ב-98,000 דולרים

עוד שעון שהגורו לא בדיוק מבין מי פרסם אותו למכירה באיביי ומי חיפש אותו דווקא באיביי. אבל אם נהיה קצת רציניים, כמובן שמי שמחפש שעון כזה יודע לחפש אותו בכל מקום אפשרי. החל מכרונו 24, לוחות מכירה פרטיים ועד לאיביי כמובן. השעון מגיע עם שיבוץ יהלומי בגט בבזל השעון. לוח עם שני לוחות קטנים, שכל אחד מהם מציג את השעה באזור זמן אחר. גוף השעון עשוי מזהב לבן בקוטר של 45 מ”מ. גם כאן, בדיוק כמו במקרה של השעון הקודם, מדובר בשעון שאי אפשר לפספס … 

הארי וינסטון Ocean Dual Time משובץ יהלומי בגט. מקור - eBay.
הארי וינסטון Ocean Dual Time משובץ יהלומי בגט. מקור – eBay.

במקום השני – A. Lange & Söhne Double Split כרונוגרף רפרנס 404.032 זהב אדום – נמכר ב-98,995 דולרים 

מכירים את המשפט – כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת? אז קבלו ביטול. הפעם לפחות, גרמניה מגיעה רק במקום השני והסופר מכובד. אם אתם שואלים את הגורו? מדובר במקום הראשון ברשימה מבחינה הורולוגית. השעון מגיע בגוף העשוי מזהב אדום בקוטר של 43 מ”מ. אי אפשר לרשום את זה יפה בעברית, אז תרשו לנו לרשום את זה באנגלית. הוא מגיע עם Double Split Flyback Chronograph. כלומר – השעון יכול למדוד שני אירועים בו זמנית. גם מחוג השניות וגם מחוג הדקות של הכרונוגרף יכולות למדוד פיצולים ולאפשר מדידה עצמאית של 30 דקות מלבד שעון העצר הראשי. 

השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. A. Lange & Söhne Double Split כרונוגרף רפרנס 404.032 זהב אדום. מקור - LuxWatch4You.
השעונים היקרים ביותר באיביי לשנת 2020. A. Lange & Söhne Double Split כרונוגרף רפרנס 404.032 זהב אדום. מקור – LuxWatch4You.

בתוך השעון נמצא קליבר L001.1 של A. Lange & Söhne. הוא פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה והוא מצויד ברזרבת כוח של 36 שעות. אם הקומפליקציות בשעון הזה נשמעות לכם סופר מורכבות, אתם לא טועים. המנגנון של השעון הוא פשוט יצירת מופת. הגורו די בטוח שאם היה לו את הכסף לקנות את השעון הזה, הוא היה מבלה לפחות רבע שעה ביום להתרשם מהיופי של מנגנון השעון. 

קליבר L001.1. מקור - WatchBase.
קליבר L001.1. מקור – WatchBase.

במקום הראשון – פנריי רדיומיר רפרנס PAM21 (מנגנון רולקס) – נמכר ב-125,000 דולרים

במקום הראשון – הפתעה. לפחות בשביל הגורו. כלומר, לא הפתעה מבחינת המחיר שהשעון הזה גרף, אלא העובדה שאפשר למצוא שעון כזה בכלל באיביי. אם אתם לא מכירים את השעון הזה, אז תכירו – מדובר ב-Holy Grail של כל שעוני פנריי. כל שעוני פנריי. שעונים חדשים או שעוני וינטאג’. אין שעון יותר מבוקש מהשעון הזה. אם תרצו, אפשר להגיד שזה הדבר האמיתי. לגמרי הדבר האמיתי. שעון של פנריי שמגיע עם מנגנון שכל כולו תוצרת רולקס, קליבר 618. המנגנון משולב בתוך גוף העשוי מפלטינה. 

השעון היקר ביותר שנמכר באיביי בשנת 2021. מקור - PerezCope.
השעון היקר ביותר שנמכר באיביי בשנת 2021. מקור – PerezCope.

כשפנריי נמכרה לריצ’מונט, החברה נמכרה עם כל הנכסים שלה. אחד מהנכסים הללו היה אוסף של 60 מנגנוני 618 במצב NOS. מה זה NOS? ר”ת New Old Stock. כלומר – סטוק ישן של מנגנונים במצב חדש שאף אחד לא השתמש בהם מעולם. מנכ”ל פנריי אנג’לו בונטי זיהה מיד את ביצת הזהב שיש לו ביד והחליט להשיק את ה-PAM21. שעון שהוא מחווה לרפרנס 3646 של החברה. שעון וינטאג’ של החברה שהיה שעון הצלילה המקורי של פנריי שהיה בשימוש על ידי צוללנים קרביים. אז כמו שאתם יכולים להבין, רק 60 שעונים כאלו יוצרו והם נחטפו על ידי אספני פנריי מסביב לעולם כמו לחמניות סופר חמות.

קליבר 618 של רולקס בשעון PAM21 של פנריי. מקור - Perezcope.
קליבר 618 של רולקס בשעון PAM21 של פנריי. מקור – Perezcope.

כששעון כזה מופיע למכירה מדי פעם בפעם, הוא גורף סכומים לא קטנים. במקרה של השעון הזה שהופיע באיביי בשנה החולפת, זה הספיק לו כדי לגרוף סכום של 125,00 דולרים ולכבוש בגאון את המקום הראשון ברשימה שלנו. טוב נו, לא ברשימה שלנו, ברשימה של איביי … 

עשרת השעונים היקרים ביותר באיביי בשנת 2020. מקור - TimeandTideWatches.
עשרת השעונים היקרים ביותר באיביי בשנת 2020. מקור – TimeandTideWatches.

אז מה אתם אומרים? עשינו לכם חשק לרוץ לקנות שעון יוקרה חדש באיביי?