שנת 2019 הייתה שנה מעניינת וחשובה לקבוצת סווטש בכלל ולאומגה (Omega) בפרט. זה התחיל בהודעה על כך שקבוצת סווטש לא תחזור יותר לתערוכות השעונים, על כלל מותגיה, אך המשיך עם לא מעט השקת מעניינות מבית אומגה, שלמרות הידיעות המאכזבות בנושא התערוכות, המשיכה לכל אורך השנה לשדר עסקים כרגיל.

Omega Museum
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

אם נפריד בין המוץ לתבן, ההשקות החשובות ביותר של אומגה השנה נגעו בראש ובראשונה לנושא הנחיתה על הירח. השנה, כידוע, אומגה חגגה 50 שנים לנחיתה ההיסטורית של האדם הראשון על הירח, ולאומגה חלק חשוב בנושא – היות והאסטרונאוטים נשאו את האומגה ספידמאסטר על פרק כף ידם (עוד על ההיסטוריה המלאה תוכלו לקרוא כאן – בסקירת האומגה ספידמאסטר).

omega museum space
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

להנצחת האירוע, השיקו באומגה את הסיפדמאסטר במהדורת 50 שנים לנחיתה על הירח, ובהמשך גם גרסה מיוחדת של הספידמאסטר עשויית פלטינה ובעלת תג מחיר אסטרונומי. בחזית הימית, אומגה הביאה השנה לעולם את הפלאנט אושן אולטרה דיפ, השעון שיכול לצלול לנקודות העמוקות ביותר בעולם, אם כי כרגע מדובר באב טיפוס בלבד, ולא בייצור סדרתי (ולמרות זאת – הגורו מהמר כי נראה גרסה סדרתית בעוד זמן לא רב). אחרון חביב ברשימת ההישגים המרשימים של אומגה השנה הוא האקווה טרה אולטרה לייט, שעון בייצור סדרתי – במשקל נוצה.

אבן דרך חשובה נוספת מתרחשת בימים אלו בביל, שוויץ, כאשר אומגה פותחת לראשונה מוזיאון מודרני ועדכני ביותר, אשר ממוקם בתוך מתחם הענק של קבוץ סווטש. המוזיאון החדש יציג לא מעט שעונים ומיצגים חשובים מהעבר ומההווה של אומגה, על כל שורות דגמיה הנוכחים ודגמי העבר שלה.

omega museum mechanism
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

בין המיצגים יהיו שלל שעונים בעלי משמעות היסטורית בסדרות הספידמאסטר או הסימאסטר, כמו שעונים אשר נענדו על ידי שועי עולם. לנחיתה על הירח מוקדש כמובן אזור שלם במוזיאון, אך גם תצוגה נרחבת של דגמי ג’יימס בונד שנענדו מאז שנת 1995 על ידי המרגל בשירות הוד מלכותה מוצגת במוזיאון. כחלק מהקשר ההדור של אומגה עם האולימפיאדה, ישנו גם מקצה ריצה עם מדידת זמן, אשר עושה שימוש בטכנולוגיה זהה לזו אשר נמצאת במגרשי הריצה של האליפות האולימפית.

המוזיאון החדש ממוקם בכתובת Nicolas G. Hayek Strasse 2, 2502, בעיר ביל שבשוויץ. שעות העבודה בימים שלישי עד חמישי הן מ-11:00 עד 18:00, שבת וראשון – 10:00-17:00, ובימי שני המוזיאון סגור. הכניסה למוזיאון היא ללא עלות, והיא כוללת גם ביקור במוזיאון סווטש. ביקרתם? ספרו לנו בתגובות איך היה!

omega museum olympics
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

לאתר אומגה העולמי