אוריס (Oris) היא בין יצרניות שעוני היוקרה היחידות שעדיין נמצאת בבעלות פרטית מלאה, ועובדה זו, מעבר לתוספת יוקרה מסויימת, מאפשרת ליצרנית לרתום את כל האופרציה למטרות שיקרות לליבה. ראינו במסגרת סקירת דגמי אוריס 2019 על המחוייבות העמוקה של היצרנית לשמירה על האקלים, את הכרונוריס שהושק במסגרת אירועי מובמבר, אך כמובן שליצרנית זו ישנן גם יכולות טכנולוגיות לא מועטות, דבר שהיא הציגה לציבור עם השקת הפרו פיילוט X עם מנגנון האינהאוס.

גם לתחום המוזיקה ישנה פינה חמה בליבה של אוריס, היות והיצרנית נוטה מפעם לפעם להשיק שעונים אשר קשורים בצורה זו או אחרת לאישים משמעותיים ממגוון עולמות מוזיקליים. ממש לאחרונה סקרנו כאן את האוריס ארט בלייקי, מתופף הגאז המפורסם, שעון שעוצב בהשראת תוף סנל והציג עיצוב נקי ומיוחד, תג מחיר נמוך מאוד והיקף ייצור מוגבל.

(מקור: אתר אוריס הרשמי)

ההשקה עלייה אנו מדווחים כעת הינה אחת נוספת במסגרת סדרת מחוות המוזיקה של אוריס. בעוד שהשעון הקודם הושק להנצחה של מוזיקאי, הרי שהאוריס ג’יימס מוריסון החדש מוקדש למוזיקאי שנכון לכתיבת שורות אלו עודנו חיי ובועט, חצוצרן הג’אז ג’יימס מוריסון. בניגוד לארט בלייקי (ולאמנים אחרים שנחשבים לענקים בתחום הג’אז), ג’יימס מוריסון אינו יליד ארה”ב כלל. הוא נולד בחווה באוסטרליה עם גישה נרחבת לכלים מוזיקליים והוא אזרח אוסטרלי, ופרט ליכולותיו כחצוצרן, הוא לעיתים קרובות מנגן גם על כלי נשיפה אחרים. ג’יימס מוריסון הקים באוסטרליה את ה-AoM, אקדמיית המוזיקה של ג’יימס מוריסון, ששמה לה למטרה להנגיש ולהרחיב את נוכחות מוזיקת הג’אז באוסטרליה.

בדומה לשעון לזכר בלייקי, גם כאן מדובר על שעון פשוט עם עיצוב נקי אך מושך את העין. במקרה זה, מדובר בשעון כהה, עם לוח בצבע כחול כהה, ספרות רגילות כמרקרים, מחוג השניות מעוצב כקרס אשר נמצא על החצוצרה עצמה, ויחד איתו – גם המחוגים וגם מרקרי השעות צבועים בזהב. העיצוב הנקי הוציא החוצה כל קומפליקציה שהיא.

קוטר הקייס – 38 מ”מ, עשוי מפלדת אל חלד, ועל גבי גב הקייס ישנו הלוגו של ה-AoM, יחד עם ציון היחידה מתוך סך היחידות. המנגנון הוא הקליבר 733 של אוריס, המבוסס על הסליטה SW200-1, לו תדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה ורזרבת כוח של כ-38 שעות. רצועת עור פרה שחורה ללא תפרים מגיעה עם השעון, יחד עם אבזם פטנט מקורי של אוריס. האוריס ג’יימס מוריסון ייוצר בהיקף של 1,234 יחידות, ומחירו יעמוד על כ-1,950 יורו בלבד. לגורו אף פעם אין התנגדות למהדורות מוגבלות עם תג מחיר כל כך נמוך.

(מקור: אתר אוריס הרשמי)

לאתר אוריס העולמי