זניט (Zenith) לא נחה לרגע. בשלושת החודשים האחרונים היצרנית השיקה לא מעט שעונים: בין השאר ראינו שיתוף פעולה עם לנד רובר, שיתוף פעולה עם ה-Wounded warrior project, המשיך בהשקה עם הראפר סוויס ביטז, ועבר להשקות שעונים ללא שיתופי פעולה – בהשקת מארז סופר מיוחד לרגל 50 שנים לסדרת האל פרימרו, ובהשקת שעון שמנציח את הסיגר הטרינידדי.

zenith defy classic blue ceramic
זניט דפיי קלאסיק קרמי כחול (מקור: אתר זניט)

כל ההשקות האלו קרו שלא במסגרת תערוכת SIHH, היות וזניט לא לוקחת בה חלק, אך תמיד כיף לראות יצרנים שלא קופאים על השמרים. אז אם כל ההשקות האחרונות של זניט לא הספיקו, הרי שכעת – אנחנו מקבלים השקה נוספת, הפעם אחים לדפיי הקרמי השחור שהוצג זה מכבר. הדפיי, למי שלא מכיר – היא אחת מהסדרות הוותיקות של זניט, שירדה מייצור בשנות ה-80 והוקמה לתחייה בשנת 2007. סדרה זו מכילה בתוכה מספר דגמים, כאשר הדפיי לאב 21 הוא הדגם המתקדם ביותר של זניט כיום, וככול הנראה – אחד המתקדמים ביותר בענף השעונים האוטומטיים. שורשיהם של שעונים אלו הם במנגנון האל פרימרו האגדי של זניט – שהיה מנגנון הכרונוגרף האוטומטי הראשון בהיסטוריה.

מדובר למעשה בשעונים זהים – קוטר קייס של 41 מ”מ, קרמי – כמובן, מנגנון העלית 670 שפועם בתדר 4Hz, תדר שמספק 28,800 פעימות בשעה, עם רזרבת כוח של כ-50 שעות. הלוח בתצורת סקלטון – כך שחלקי המנגנון חשופים לראווה לצופה אל חלקו הקדמי של הלוח, וגם גב הקייס שקוף, כיאה למנגנון אין האוס.

zenith defy classic white cermaic
זניט דפיי קלאסיק קרמי לבן (מקור: אתר זניט הרשמי)

ההבדל בין שני השעונים הוא בצבע – האחד מגיע בתלבושת כל-כחולה, והשני לבן צחור. כבר למדנו מההשקה האחרונה של הובלו שייצור שעונים קרמיים בצבעים נועזים זה תהליך מורכב וקשה, אך זניט לא מפחדים מאתגרים, וכעת סדרת הדפיי מכילה שלושה דגמים קרמיים – אחד בשחור הטיפוסי, ושניים נוספים – אחד בכחול נועז ואחד בלבן נועז עוד יותר.

לשעונים רצועת גומי אופיינית לסדרת הדפיי קלאסיק בצבע תואם לחלוטין לקייס, ומחירי השעונים נקבעו על כ-7500 פרנקים שוויצריים. אנחנו נדווח לכם בהרחבה איך זה מרגיש על היד כבר בתערוכת באזלוורלד הקרובה …

zenith defy classic white ceramic back
זניט דפיי קלאסיק קרמי לבן – גב הקייס (מקור: אתר זניט הרשמי)

לאתר זניט העולמי