ושרון קונסטנטין (Vacheron Constantin) הוקמה בשנת 1755, והיא אחת מיצרניות השעונים הוותיקות ביותר בעולם. למעשה, החברה מייצרת ברצף, מאז, שעונים ממגוון סוגים (כמובן שבמאה השנים האחרונות בערך היא עסוקה בעיקר בייצור שעוני יד), ובשנת 1996 היא נרכשה על ידי תאגיד ריצ’מונט. יחד עם אודמר פיגה ופטק פיליפ, ושרון קונסטנטין נחשבת לאחת משלושת הצלעות של “השילוש הקדוש” של שענות העילית, אם כי היא היחידה מבין שלושת הצלעות האלו שאינה בבעלות פרטית. הושרון קונסטנטין אוברסיז, לדוגמא, מהווה את הפרשנות של החברה לדגמי הספורט אלגנט, דגמים שהסנונית הראשונה שלהם הייתה האודמר פיגה רויאל אוק.

אך לא רק בשעוני ספורט אלגנט עסקינן בושרון קונסטנטין – מבין עשרת משפחות הדגמים שהחברה משווקת נכון לכתיבת שורות אלו, האוברסיז היא הסדרה הספורטיבית היחידה. עיקר שעוני החברה הם שעוני Dress מדהימים ביופיים (ועם תג מחיר בהתאם), וככל שעולים בסקלה של הדגמים – כך גם מתווספות הקומפליקציות.

constantin vacheron historiques 1955
שעון יוקרה עשוי פלדה, עם תג מחיר של 5 ספרות (מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)

יחד עם זאת, ובמקרה שלפנינו – ושרון קונסטנטין משיקה שעון שנכנס לשתי מגמות מעניינות שמתחרשות כיום בענף שעוני היוקרה – זוהי גם הוצאה מחודשת לדגם מהעבר של ושרון קונסטנטין, וגם השקה של שעון עשוי פלדה. כן – שעון שעשוי פלדת אל חלד – בדיוק כמו אלו שלא ניתן להשיג בפועל, דוגמאת הרולקס סאבמרינר (וכל חבריו מסדרת הדגמים הספורטיביים של רולקס), פטק פיליפ על כל נגזרות שעוני הפלדה שלהם, אודמר פיגה, ועוד חברות אשר מחזיקות בקטלוג שלהן שעוני פלדה – אבל להשיג אותם בפועל, בחנויות, כמעט בלתי אפשרי.

השעון החדש הוא חלק מסדרת ה-Historiques, סדרת דגמים שכולה מהווה הוצאות מחודשות כאלו ואחרות לשעוני עבר מצליחים ומבוקשים של ושרון קונסטנטין. זהו רפרנס 5000H/000A-B582, או בשמו המלא – Historiques Cornes de Vache 1955 Chronograph. וכאמור, ייחודו מתחיל בקייס פלדת האל חלד בקוטר 38.5 מ”מ. הקייס למעשה חדש לחלוטין, ולא מהווה שעתוק של השעון המקורי משנת 1955 (בניגוד, לדוגמא, לזניט A384, שהיווה העתק כמעט מושלם של השעון המקורי), אך כל שאר המרכיבים יעוררו התלהבות הן בקרב חובבי ושרון קונסטנטין, והן בקרב חובבי כרונוגרפים וינטג’.

הלוח נקי יחסית, עם שליטה של הצבע הכסוף – פרט לטבעת לבנה בהירה בחלק הפנימי של השליש החיצוני של הלוח, אשר משמשת את מדידת השניות של הכרונוגרף. שארית השליש החיצוני משמשת לטכימטר, ובחלקו הפנימי של הלוח ישנם זוג שעוני הכרונוגרף (אחד מהם, שמתפקד כחוגת השניות הראשית, עם מחוג כחול), יחד עם מרקרי השעות והמחוגים. השניים שמשמשים את הדקות והשעות עשויים זהב לבן 18 קראט, ומחוג השניות הראשי – שמשמש את הכרונוגרף – צבוע בכחול.

constantin vacheron historiques 1955
לוח נקי יחסית, עם עיצוב קלאסי וכמעט זהה למקור (מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)

המנגנון הוא הקליבר 1142 של ושרון קונסטנטין, מנגנון כרונוגרף מתיחה ידנית המבוסס על הלמניה 2310, עם גב קייס שקוף, וחותם ז’נבה. המנגנון פועם בתדר של 21,600 פעימות בשעה, ויש לו רזרבת כוח של כ-48 שעות. את כל החבילה הזאת חותמת רצועת עור בייצור של Serapian of Milan, בורסקאית איטלקית בת כמעט 100 שנים, שמוצרי העור שלה (תיקים, מעילים וכו’) נחשבים לאיכותיים ויוקרתיים במיוחד.

ה-Historiques Cornes de Vache 1955 יהיה זמין לרכישה באופן מיידי. לא מדובר במהדורה מוגבלת, אלא “רק” בהוצאה מחודשת של שעון מבוקש מהעבר של ושרון קונסטנטין, אם כי כפי שציינו – העניינן העיקרי במקרה שלפנינו הוא נושא פלדת האל חלד. מחירו של השעון עומד על כ-39,800 דולר, מחיר גבוה – אך כזה שמהווה כמעט מחצית משעונים מקבילים של היצרנים המתחרים עשויי פלדת אל חלד. לא ברור בשלב זה האם יצורו של השעון יוגבל באופן מכוון על ידי ושרון קונסטנטין, אך בהתחשב במחירו – ואם הוא אכן יהיה זמין לרכישה – הגורו צופה שייתכן והדגם הזה יהפוך ללהיט בקטגוריה שלו.

constantin vacheron historiques 1955
מנגנון מתיחה ידנית עם רזרבת כוח של כ-48 שעות (מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)

לאתר וושרון קונסטנטין העולמי