פטק פיליפ מזוהה אמנם בדרך כלל באופן טבעי עם שעוני לוח שנה נצחי, אבל כשמדובר ביצרנית השעונים הטובה בעולם, אז כנראה שכל קומפליקציה שהחברה הזאת תציג, תצליח לה. השעון החדש של החברה מגיע עם קומפליקציית וורלד טיימר. בשנות השלושים של המאה הקודמת השיקה פטק פיליפ את אחד משעוני ה-World Time החשובים שלה, כשבשנת 2016 הציגה החברה שני וריאציות שלו, בזהב אדום וזהב לבן. היום מגיעה אלינו גרסה חדשה של שעון וורלד-טיימר – וורלד טיימר רפרנס 5230P-001, שעון שמגיע בגוף העשוי מפלטינה. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

וורלד טיימר רפרנס 5230P-001 – מפרט טכני

השעון החדש של פטק פיליפ מגיע כאמור בגוף העשוי מפלטינה. הוא מגיע בקוטר של 38.5 מ״מ ובעובי של 10.23 מ״מ, כשהוא מגיע עם בזל בגימור מלוטש וברגלי שעון מיוחדות בעיצוב כנף. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-30 מטרים.

וורלד טיימר רפרנס 5230P-001. מקור - TimeandWatches.
וורלד טיימר רפרנס 5230P-001. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בעיצוב חדש, עם תבנית גיליושה עגולה בעבודת יד, שיוצרת משחק מעניין ומיוחד של אור וצל. מסביב לחלק המרכזי של לוח השעון אנו מוצאים שתי טבעות. הטבעת הראשונה היא טבעת תצוגת 24 שעות. הטבעת השניה היא טבעת הערים. שתי הטבעות מסתובבות, כך שבמבט חטוף בשעון ניתן לראות את השעה המדויקת ב-24 אזורי זמן.

הלוח החדש של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח החדש של השעון. מקור – TimeandWatches.

אזור הזמן המקומי מוצג בצורה הבולטת ביותר, באמצעות מחוגי השעות והדקות, כשחץ אדום מצביע על שם העיר באזור הזמן הרלוונטי, ממש מעל לשעה 12 בלוח השעון. את שאר 23 אזורי הזמן ניתן לקרוא באמצעות הלוח המסתובב החיצוני.

וורלד טיימר רפרנס 5230P-001 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 240 HU של פטק פיליפ. מנגנון אוטומטי (שימו לב למיקרו-רוטור מזהב צהוב עם הלוגו של פטק פיליפ עליו), הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 48 שעות. את המנגנון המרשים, עם הגימורים המיוחדים, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון המרשים בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון המרשים בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם פטנט ייחודי משנת 1999 של פטק פיליפ, המאפשר לתקן בו זמנית את השעה ב-24 אזורי הזמן מסביב לעולם, באמצעות לחיצה על הלחצן בשעה 10 בגוף השעון, בקפיצות של שעה אחת כל פעם. בזמן תהליך כיוון השעה, מכניקת אזור הזמן מנותקת ממנגנון השעון, כך שההתקדמות של מחוגי הדקות והשעות והאמפליטודה של גלגל האיזון נשמרות ללא הפרעה.

כפתור כיוון השעה. מקור - TimeandWatches.
כפתור כיוון השעה. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

גרסה חדשה לשעון הוורלד-טיימר של פטק פיליפ, אחרי שש שנים, שמגיעה כאמור בגוף העשוי מפלטינה ועם לוח שעון בעיצוב חדש.

וורלד טיימר רפרנס 5230P-001. מקור - TimeandWatches.
וורלד טיימר רפרנס 5230P-001. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פטק פיליפ, וורלד טיימר רפרנס 5230P-001, מגיע עם רצועת עור עגל בגוון כחול. תג המחיר שלו עומד על 64,500 אירו.

וורלד טיימר רפרנס 5230P-001. מקור - TimeandWatches.
וורלד טיימר רפרנס 5230P-001. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

מיתון עולמי? משבר כלכלי? הצחקתם את פטק פיליפ. האמת שלא באמת הצחקתם את החברה, סביר מאוד להניח שלא באמת מעניין את פטק פיליפ ובטח לא את הלקוחות שלה, מושגים כמו מיתון עולמי. קהל היעד של השעון הזה לא באמת מושפע מירידה כזאת או אחרת במדד המניות או בגרף של מטבע קריפטו כזה או אחר. רוצו לקנות לפני שייגמר …

למעבר לאתר של פטק פיליפ.