כל השקה בקטגוריית הספורט אלגנט בעולם שעוני היוקרה יוצרת גלים ברחבי הרשת. יצרניות שפחות מזוהות עם הקטגוריה, ועם עולם שענות העילית, גורמות להרבה יותר גלים – כמו למשל במקרה של השקת השופארד אלפין איגל, שמצד אחד עונה על מרבית הקריטריונים של קטגוריה זו, אך מנגד – חסר את הילת “יצרן העילית”, הילה שקיימת אצל רוב המותגים היצרניות האחרות להן נוכחות וותיקה בקטגוריית שעוני יוקרה זו.

את הגלים הקטנים יותר, יחסית, יוצרות יצרניות העילית עצמן, עם הכרזות כאלו ואחרות על דגמים נוספים בתוך הליינים הקיימים שלהם (למרות שדגם חדש לחלוטין בקטגוריה זו מאחת מיצרניות העילית יהווה צונאמי). מי שלדעת רבים הוא האב המייסד של הקטגוריה, הרויאל אוק, זכה ממש לאחרונה לגרסאת Minute Repeater Grand Sonnerie, שעון אקסקלוסיבי במיוחד שיוצר בהיקף של 20 יחידות מפלטינה ועוד 20 מטיטניום, ונמכר אך ורק אצל הדילר היפני יושידה. פטק פיליפ נאוטילוס, אחד מעמודי התווך העיקריים של עולם שעוני הספורט אלגנט, לא זכה לאחרונה לשום השקה חדשה ומעניינת מנגד, הכי קרוב לכך היה ה”בן שלו”, הנאוטילוס אקוונאוט, שהושק במהדורה מיוחדת במסגרת תערוכת השעונים בסינגפור.

חובבי שעונים רבים יעידו פטק פיליפ ואודמר פיגה נמנות יחדיו על “השילוש הקדוש” של עולם השענות בזכות זוג הדגמים המצוינים לעיל, והצלע השלישית במשולש הזה היא, לדעת רבים, וושרון קונסטנטין (Vacheron Constantin). מבין השלוש, וושרון קונסטנטין היא היחידה שאינה בבעלות פרטית, אך שלא יהיה לכם ספק – בדיוק כמו הנאוטילוס, הרויאל אוק, ובכלל שעוני פלדת אל חלד רבים ברמות המחיר האלו – קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשיג את שעוני הספורט אלגנט שלה.

(מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)
(מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)

האוברסיז הוא כנראה לא שעון הספורט אלגנט הראשון שעולה בראשם של חובבים, ואכן – לעומת הנאוטילוס והרויאל אוק, הוא התחיל את חייו שני עשורים מאוחר יותר, בשנות ה-90, כגלגול שני של ה-222, הפרשנות המקורית של וושרון קונסטנטין לקטגוריה החדשה. יחד עם זאת, מאז השקתו, האוברסיז זוכה להצלחה רבה, ומדי זמן מה מקפידה וושרון קונסטנטין על עדכון, שינוי או הצגת דגם חדש בסדרה המבוקשת הזאת.

השעון הנוכחי הוא תוספת מבורכת לדגמי הזמן הכפול – Dual Time – של משפחת האוברסיז. הדואל טיים הושקו בשנת 2017, כפתרון למי שנוטה לפצל את זמנו בין שני אזורי זמן שונים, והם מציגים את כלל המאפיינים של האוברסיז – צלב מלטה כבזל, מבנה יחודי של הקייס, מנגנון מהשורה הראשונה של עולם ההורולוגיה ורמות גימור גבוהות במיוחד.

כאשר הושקה סדרת הדואל טיים בשנת 2017, היא הושקה עם זוג לוחות בלבד בגרסאת פלדת האל חלד – כסוף וכחול. כבר אז רבים טענו כי הלוח השחור חסר, ואכן – שעון פלדת אל חלד עם לוח שחור מחזיק בייתרונות משל עצמו לעומת צבעים “צעקניים” יותר כמו כחול. זה לקח שנתיים, ובוושרון קונסטנטין החליטו לעשות מעשה, ולהשיק את האוברסיז דואל טיים עם לוח שחור.

הנתונים זהים לשאר דגמי הדואל טיים – כלל השעון כאמור עשוי פלדת אל חלד (נראה אתכם משיגים אחד בפרק זמן סביר ובמחיר מלא לצרכן…), עם קייס בקוטר 41 מ”מ. הוא עמיד למים לעומק של עד 150 מטרים, והלוח מכיל בתוכו את קומפליקציית התאריכון כתת חוגה, יחד עם מחוון AM-PM ומחוג GMT. הנדל”ן על הלוח מנוצל היטב וכל הסידור הזה נעים מאוד לעין. המנגנון המניע כאן הוא הקליבר 5110DT, מנגנון אינהאוס של וושרון קונסטנטין, עם תדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה (4Hz) ורזרבת כוח של 60 שעות. גב הקייס שקוף, והמנגנון נושא את חותם ז’נבה.

(מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)
(מקור: אתר ושרון קונסטנטין הרשמי)

במסגרת הרכישה, הקונים המאושרים יקבלו בנוסף לרצועת החוליות גם רצועת עור קרוקו ורצועת גומי מקוריות של וושרון קונסטנטין. ליצרנית ישנו מנגנון החלפת רצועה מיוחד ללא כלים, כך שבעליו של השעון יוכל להחליף רצועות בקלות ובמהירות ללא התעסקות מיותרת ופחדים מפני שריטות. הדגם הזה הינו דגם בייצור סדרתי, והוא יהיה זמין לרכישה, לכאורה, כבר כעת. מחירו עומד על 22,900 דולרים.

 

לאתר וושרון קונסטנטין העולמי