יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית וושרון קונסטנטין נחשבת לחלק מהשילוש הקדוש של עולם שעוני היוקרה, כשחלק מהשעונים שלה נחשבים ליצירות אומנות של ממש בקרב חובבי שעונים. היום אנו מתבשרים על הסכם שותפות יוצא דופן בין וושרון קונסטנטין לבין מוזיאון הלובר בצרפת, שבעצם מהווה סוג של שותפות רשמית שאמורה לחבר בין עולם ההורולוגיה, עולם האומנות, עולם ההיסטוריה ועולם התרבות ביחד.

שיתוף הפעולה הייחודי הזה עשוי להוביל לכך שוושרון קונסטנטין תציג פרויקטים הורולוגיים חדשים בהשראת יצירות המופת המוצגות במוזיאון הלובר. נציגי וושרון קונסטנטין ונציגי מוזיאון הלובר, אשר חתמו על ההסכם, אמרו במעמד החתימה כי “נשתף פעולה בפרויקטים יצירתיים שמטרתם קידום אמנות, יצירה ויופי באמצעות גישה רב-תרבותית”.

עבור שני הגופים, לא מדובר בשיתוף הפעולה הראשון ביניהם. בשנת 2016 עזרה וושרון קונסנטין בפרויקט השיקום של שעון בשם La Création Du Monde, יצירת מופת מההורולוגיה המדויקת של המאה השמונה עשרה, אשר הוצגה בפני המלך לואי ה-16 בשנת 1754 והופקדה על ידי “Musée national des châteaux de Versailles et de Trianon” – המוזיאון הלאומי של טירות ורסאי וטריאנון במוזיאון הלובר.

לואי פרלה (Louis Ferla), מנכ”ל וושרון קונסטנטין, אמר “אני מברך בהתלהבות על שיתוף הפעולה הזה בין שני המוסדות שלנו. שניהם בני מאות שנים ועם זאת מושרשים היטב במאה ה-21, כפי שמעידה החיבה הרבה שלה הם זוכים בקרב קהל של אניני טעם”. פרלה חתם על ההסכם מטעם וושרון קונסטנטין, כשאת מוזיאון הלובר ייצג הנשיא המנהל של המוזיאון, ז’אן לוק מרטינז (Jean-Luc Martinez).

“החברה שלנו התבלטה מזמן בכל הקשור למחויבות אומנותית וחסות תרבותית. עם מוזיאון הלובר, אנחנו מתחילים פרק חדש ומבטיח מאוד. לא יכולנו לחלום על שותף טוב יותר לדיאלגו בונה בנושאי האמנות והתרבות”, הוסיף פרלה.

מנכ"ל וושרון קונסטנטין ונשיא  מנהל מוזיאון הלובר. מקור - ARAB NEWS.
מנכ”ל וושרון קונסטנטין ונשיא מנהל מוזיאון הלובר. מקור – ARAB NEWS.

מרטינז אמר – “הלובר תמיד היה מקום תוסס ומעורר כשרונות יצירתיים מכל עידן. אני שמח על כך שוושרון קונסטנטין, חברה המחויבת לסבלנות והעבודה התובענית הכרוכה בעולם ההורולוגיה הגבוהה, מוצאת עכשיו בלובר רפרטואר של טכניקות אשר מחזקות ומעצימות את תשומת הלב שלה ליופי”.

במסגרת ההסכם, שני הגופים התחייבו לחלוק ולשתף מידע וטכניקות בפרויקטים יצירתיים שונים, בין היתר בכל הקשור לאירוח יוצא דופן וחוויה ללקוחות, בנוסף ליצירה של שעונים אקסלוסיביים, כך נמסר על ידי וושרון קונסטנטין, כך שאם אתם חובבי שעונים ואומנות, יש לכם בהחלט למה לצפות בתקופה הקרובה מוושרון קונסטנטין. על פי ההערכות, וושרון קונסטנטין תיישם את שיתוף הפעולה בקולקציית שעוני היוקרה שלה, ה-Métiers d’Art, סדרה שמציינת אומנות דקורטיבית צרפתית מהמאה ה-18 בתחום ייצור השעונים והתכשיטים. שעוני הסדרה מתבססים על זהב לבן או פלטינה והם נמכרים בסכומים של מעל ל-60 אלף דולר.

לאתר וושרון קונסטנטין העולמי